cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Fotoğraflarda gördüğümüz renkli galaksiler, yıldız vs.

(Topic created on: 2 weeks ago)
35 Views
Somebodyelse1
Active Level 6
Options
Galaxy S
Arkadaşlar bilinen bir yanlış var. Bugün fotoğraflarda gördüğümüz renkli galaksiler vs. "Astrofotoğrafçılık" denen bir yöntemle çekiliyor. Yani biz Hubble Uzay Teleskobu ile baksak bile sadece soluk bir noktadan farklı bir şey görmeyiz. Daha fazla bilgi için https://www.kozmikanafor.com/teleskop-ile-baktiginizda-ne-gorursunuz/
7 Comments
1234yusuf
Active Level 6
Galaxy S
Astronomiyi astrophotography fotoğrafçılık gökyüzü uzayla ilgilenmediğin burdan belli oluyor Hubble teleskop ile nasıl göründüğünü bile bilmiyorsun ben celestron dürbünümle orion nebulasını gördüm amatör uzayla ilgileniyorum yıllardır konu olarakta paylaştım fotoğraflarını bilmediğiniz şeyler hakkında yorumlarda bulunmayın ((:
0 Likes
Somebodyelse1
Active Level 6
Galaxy S
Kardeşim sana kaynak verdim:) Sen hubble'in galaksileri renkli olarak mı çektiğini sanıyorsun. Yazıyı okursan daha iyi olur bence
0 Likes
1234yusuf
Active Level 6
Galaxy S
Bende sana diyorum ki yıllardır yabancı kaynakları okuyorum videoları izliyorum araştırıyorum gitmişsin bir tane bilinmedik siteden okuduğunu inanıyorsun (:
0 Likes
Somebodyelse1
Active Level 6
Galaxy S
Kardeş kusura bakma yanlış biliyorsun. İstediğin uzmana sorabilirsin. İstersen hubble teleskopunu bahçene kurup bak, sonuç değişmez, tam renklerini, detaylarını vs. göremezsin galaksilerin vs. Sen orion nebulasını a34 ile çektim dedim, hatırlıyorum. Ben de sana sadece dürbünle biraz görürsün dedim. Ben dürbünle göremezsin demedim ki zaten.
0 Likes
1234yusuf
Active Level 6
Galaxy S
Dediğin şöyle olabilir Hubble teleskopla baktığında renkli göstermez belki ama bütün detaylarını görebilirsin
0 Likes
Somebodyelse1
Active Level 6
Galaxy S
E biz ne diyoruz? Gördüğün renkli, rengarenk fotoğraflar işleniyor diyoruz. Sen o fotoğrafların hubble'dan vs doğrudan çekildiğini sanıyorsun.
0 Likes
Somebodyelse1
Active Level 6
Galaxy S
Mesela kara deliklerin çekilen resmine bak. Dünya'nın dört bir yanına kurulan teleskoplarla elde edilen görüntüler birleştirerek yapıldı, tek bir teleskopla değil. Kara delikleri göremezsin, etrafındaki gazları, tozları da normal teleskopla göremezsin, bu tozlar, gazlar vs. radyo teleskoplarla yakalanıyor, yani aslında o görüntü, fotoğraf bile gerçeğe dayalı bir similasyon
0 Likes