cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Exynos işlemci s24+

(Topic created on: 3 weeks ago)
209 Views
xööcöc
Active Level 3
Options
Galaxy S
S24 in exynos işlemciyi genel olarak herkes kötülüyor uzun kullanımda üzer falan diyorlar.
Yok aşırı ısınıyor falan cart curt şuana kadar s24 plusda hiç ısınma görmedim 2 saat oyun oynadım belki çok az sadece şarjda oynayınca ısınıyor onun harici ısınmıyor.

Elimde s8+ ve s9+ var 2017 2018 de çıkan cihazlar Exynos işlemci her ikiside neredeyse 6-7 yıl oluyor ve hala sağlam çalışıyorlar yüksek gb li oyun oynatıyorlar sadece s8 de şarj problemi olabilir belki o kadarda olur diyelim kaç yıl olmuş sonuçta. 
Yani sonuç olarak neyi kötü mesela snapdragon olsa da aynı sonuç olmuyacak mı?? Bilgilendirirmisiniz

13 Comments
Ahmt111
Active Level 6
Galaxy S
Bende 23 FE kullanıyorum 2200 var. Sıkıntı görmedim oldukça güçlü işlemci. Zaten samsung da exynos da olsa snapdragon da olsa uzun yıllar kullanmak istiyorsan s serisi almak lazım. Yoksa 1 sene geçmeden ısınıyor kasıyor donuyor diye sorunlar başlıyor
0 Likes
xööcöc
Active Level 3
Galaxy S
Yani evet insanlar gereksiz algı yaratıyor gibi geliyor bence. Zaten ortalama bi telefon 5 6 sene falan kullanılır . Paran olunca sıkılır değiştirirsin ztn olmazsada yine fazladan bi kaç sene daha götürür seni.
0 Likes
Ahmt111
Active Level 6
Galaxy S
Aynen hocam çok takılmaya gerek yok ortalama 5 6 sene iş görür
0 Likes
mbozkurt
Active Level 6
Galaxy S
Bendeki exynos 2100 işlemcili s21 Fe küçük oyunlar oynarken ısındığı hissedilmiyor lakin warzone mobile oynarken 46 derece gördüm fps sayacinda 🫠
0 Likes
AlperGüler
Active Level 7
Galaxy S
Iphonelerin batarya sorunu gibi çozulsede ayni konu degismez artik
0 Likes
Galaxy S
Sd daha iyi bana göre
Actixel
Expert Level 1
Galaxy S
Snapdragondan kötü hala.
0 Likes
Yavuz86
Active Level 6
Galaxy S
Evet testlere bakarsanız sd a göre biraz fazla ısınıyor ve mobil veride daha çok pil tüketiyor. Son olarak exynos 2100 sonrasını bilmiyorum ama çekimi zayıf sd a göre .
0 Likes
wex
Active Level 6
Galaxy S
Exynos 2400 sd varyantına göre hep 2 derece daha sıcak çalışıyor. Ana ekranda bile testlerini izliyebilirsin. Bu uzun vadede pilin daha çok zarar görmesini vb sorunlara seveb olabilir.

Ama bu 2 derecelik farkı kullanırken farkedemessin. Ben cuma günü s24plus alıcaktım 36k ya ama işlemci beni ikna edemedi :)
0 Likes