cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A17 pro VS Gen3 karşılaştırma

(Topic created on: 10-21-2023 12:14 AM)
103 Views
apollon1905
Active Level 6
Options
Galaxy S

Yapılan sentetik testlerde gen 3 a17 geçiyor ve Samsung stabilite konusunda bayağı yol aldı. 

15 Comments
Cem35
Active Level 6
Galaxy S
Snapdragon 8 Gen 3, Samsung' a değil, Qualcomm' a ait bir işlemci. Ayrıca S24 serisinde sadece Ultra modeli 8 Gen 3 ile gelecek. Aileden olan diğer S24 ve S24+ üyeleri Exynos 2400 ile gelecek. Ve bu işlemci de 8 Gen 3 e göre geri de kalacak. Kısaca Samsung değil, Qualcomm ve başta TSMC çok güzel iş yapmış. Umarız Samsung' a ait olan Exynos işlemciler de iyileşir ve rekabet artar. İnşallah da S24 serisinin hepsi 8 Gen 3 ile gelir.
apollon1905
Active Level 6
Galaxy S
Ben Samsung demedim ki Samsung artık stabil çalışıyor dedim
0 Likes
Cem35
Active Level 6
Galaxy S
Tamam ama stabil çalışabilmesi için işlemcinin iyi olması gerekiyor. İşlemciyi de Qualcomm TSMC üretiyor. Samsung ile alakalı değil yani durum. Yazılımın da etkisi tabi ki var. Fakat işlemci ne kadar iyi olursa stabilite de o kadar iyi olur.
0 Likes
apollon1905
Active Level 6
Galaxy S
Hocam aynı işlemciyi xioami de kullanıyor Allaha emanet ben one ui den bahsettim işlemci tabi ki etkiler mesela i9 işlemcili mac ile Windows gibi
0 Likes
Cem35
Active Level 6
Galaxy S
Doğru söylüyorsun fakat işlemci konusunda Samsung hep yanlış adımlar attı. Bunu kendisi de biliyor. S23 serisinde sadece Qualcomm' un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi kullanıldı, exynos varyantı olmadı. Bu sebepten de fazla sattı. Sorun bu da değil. Qualcomm' un bazı işlemcilerini Samsung üretti. Fakat onlarda da sıkıntı çıktı haliyle. S22 de kullandım. 8 Gen 1 i Samsung' a ürettirmiş Qualcomm. Bezdirmişti S23+ a geçtim. Çok şükür ki TSMC üretti 8 Gen 2 yi rahat rahat kullanıyoruz. Yani demem o ki yazılım iyi olsun fakat işlemci olmadan olmuyor. Verimlilik çok önemli. Konuyu Gen 3 vs A17 pro diye açmışsınız. Burada Samsung' un herhangi bir başarısı yok. Bu başarı Qualcomm' a ait. Ne mutlu ki onlara. Umarız S24 serisinde de görürüz. Ben Samsung' u her alanda sevsemde işlemci kısmında hiçbir şekilde yapılan yanlışları savunmam. S23 iyi olduysa 8 gen 2 sayesinde dir. S24 deki Exynos 2400 leri göreceğiz bakalım..
GökTürk_S23
Active Level 10
Galaxy S
Samsung Eyxnoslu S serisi çıkarmasını nedeni, bir diğer modelin satışının artması ve kendi işlemcilerinin çalışma stabilizasyonu üzerine bu politikayı izlemesi. Yani misal s24 ve plus modeli eyxnoslu çıkacak ya, S23 cihazlara rağbet biraz artacak, o ara Samsung "acaba s24 te kullandığımız eyxnos 2400 güzel performans verecek mi kullanıcıların yorumu ne olur" diyerek maksatları bunu gözlemlemektir, benim şahsi düşüncem.
0 Likes
ozgungalaxy
Active Level 6
Galaxy S
Exynos 2400 çok güçlü olmuş yalnız
0 Likes
apollon1905
Active Level 6
Galaxy S
For Samsung olur diye düşündüm
0 Likes
GökTürk_S23