cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Şarj Aleti Prizde Takılı Bırakılırsa

(Topic created on: 06-13-2024 06:00 PM)
166 Views
Chevrolet
Active Level 6
Options
Galaxy S
Zarar görürmü ve prizde takılı kalan şarj aleti ile cihazı doldurmak cihaza hasar verirmi ?

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Lian1
Active Level 5
Galaxy S
Olayı sana teknik değil basit anlatacağım prizde Bir Elektrik girişi var doğru mu ve aynı şekilde şarj aletinin adaptöründe de bir Elektrik girişi var bu şarj aletini telefona bağladığımız zaman telefona elektrik çıkışı sağlamış oluruz ama normalde telefon şarj aletine bağlı değilse bir elektrik çıkışı ve bir voltaj akımı olmayacağı için adaptöre herhangi bir zararı olmayacaktır adaptör her zaman çok küçük bir voltajla içinde bir elektrik tutar ama telefonu taktığımız zaman O içeride bir elektrik çıkışı olacağı için o zaman işlevi göstermeye başlar olay tamamen bu

View solution in context

7 Comments
younesz
Active Level 10
Galaxy S
Vermez
0 Likes
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy S
zarar gör MEZ ama

prizde takılı kalan şarj aleti ile cihazı doldurmak cihaza hasar verirmi ? demisin adaptor prizde degilken cihazi nasıl sarj edecek ki kinetik enerjiylemi
0 Likes
Galaxy S
Yoo
0 Likes
Galaxy S
Ama telefon takılıysa zarar verir
0 Likes
Anka_23
Active Level 4
Galaxy S
Ben hiç çıkarmıyorum aldığım günden beridir o prizde ve orada kalacak. Zararı olmaz.
0 Likes
Solution
Lian1
Active Level 5
Galaxy S
Olayı sana teknik değil basit anlatacağım prizde Bir Elektrik girişi var doğru mu ve aynı şekilde şarj aletinin adaptöründe de bir Elektrik girişi var bu şarj aletini telefona bağladığımız zaman telefona elektrik çıkışı sağlamış oluruz ama normalde telefon şarj aletine bağlı değilse bir elektrik çıkışı ve bir voltaj akımı olmayacağı için adaptöre herhangi bir zararı olmayacaktır adaptör her zaman çok küçük bir voltajla içinde bir elektrik tutar ama telefonu taktığımız zaman O içeride bir elektrik çıkışı olacağı için o zaman işlevi göstermeye başlar olay tamamen bu
Chevrolet
Active Level 6
Galaxy S
Anladım kardeşim sağolasın.
0 Likes