cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Süper Hızlı Şarj ve Hızlı Şarj

(Topic created on: 11-03-2022 07:37 PM)
256 Views
jerenimoo
Active Level 1
Options
Galaxy Note

Arkadaşlar telefonumu güncelledim. Süper hızlı şarj ve hızlı şarj özelliği gitti. Aynı telefondan arkadaşımda kullanıyor. O da aynı şekilde oldu. Orijinal hızlı şarj  adaptörü, kablosu kullanmamıza rağmen. Hızlı Şarj özelliği de açık. Bu problemin çözüm yöntemini bilen var mı? Yoksa yeni bir güncelleme mi beklememiz gerekiyor. 

6 Comments
Galaxy Note
Super Hızlı Şarj özelliği devam ediyor. Bildirime tıklayın görürsünüz. Sadece artık tüm Şarj tiplerinde "Şarj olma" şeklinde bildirim görünüyor. Sorun yok, panik yok. One UI 5 te Şarj bildirimi değişti sadece.

One UI ile ilgili Benzer şekilde detaylı bilgi veren yayınları biraz daha aşağılarda bulabilirsiniz
0 Likes
jerenimoo
Active Level 1
Galaxy Note
Dediğiniz gibi bildirime baktım normal şarj yaziyor. Üstelik UI 5 daha geçmedim ki 4.1 var. 40 dk eskiye nazaran geç ediyor şarj doldurma süresi. Bir de typ-c kablosunun sadece bir tarafı ile şarj etmeye başladı. Kabloda, adaptör ve giriş yerinde sıkıntı yok. Başka android telefonları hızlı şarj edebiliyor. Ama arkadaşın telefonuda benimkini de aynı şekilde şarj ediyor. Buna da anlam veremedik.
0 Likes
Galaxy Note
Siz güncelleme ile ilgili yazında gündem de olduğu için böyle düşündürttu. Muhtemelen cihazın şarj soketi sorunlu. Bir kürdan ile hafifçe baskı yapmadan temizleyin, daha sonra yumuşak uçlu diş fırçası ile devam edin. Sorun düzelmez ise servise götürün. Soket değişimi için
0 Likes
jerenimoo
Active Level 1
Galaxy Note
Söylediğinizi yaptım. Sonra sokette problem diye servise götürecekken arkadaşım da güncelleme sonrası aynı problemle karşılaşınca akılda soru işareti kaldı. Aralıkta UI 5 gelecek bizim telefonlara düzelmezse soketi değiştirip bir de onu deneyeceğim. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
TansuYaman
Active Level 8
Galaxy Note

- ince fırçayla şarj yuvasını temizlemeyi deneyebilirsiniz 

- Samsung onaylı orijinal başka şarj aleti ile kontrol edebilirsiniz. 

güncellemeden sonra gittiği için şarjdayken doluyorken  hata raporu gönderiniz sistem verileriniz incelenir ve genel bir sorun varsa yazılım gönderilir düzeltilmektedir. 

0 Likes