cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Note 3'ümm

(Topic created on: 06-27-2022 01:20 AM)
107 Views
Tanercelık
Active Level 7
Options
Galaxy Note
SONUNA KADAR OKURSANIZ SEVİNİRİM 
NOTE 3,  2013 yılında tanıtıldı o zamanlar galaxy s4 kullanıyordum oda süper bi cihaz dı ama note 3 daha hoşuma gitti s4 ü satıp üzerine 700 koyup 1850 tl ye almıştım. Düşünün o yıllarda 1800 liraya en baba telefon alıyorsunuz o zamanlar xiaomi oppo moppo yok. Apple Samsung Htc Nokia var ve note 3 en babalarıydı. O sıralar Ne havam olmuştu tepsi gibi telefon diyorlardı tabi o sıralar bu kadar büyük ekranlı yoktu iphone 5s sabun gibi falan 😂 Şuan en baba ne bana göre s22 ultra fiyatı 25 bin falan herhalde 1800 nerdeeee 25 bin nerdeee.  Herneyse note 3 ü 2021 mart a kadar aralıksız kullandım.  Dile kolay 8 yıl😂. Her ihtiyacımı karşılıyordu. 

+Ekranı full hd 1920x1080 süper amoled
+ 3 gb ram 
+ 4+4 çekirdek işlemci 
+ 12 mp kamera ( m51 den daha güzel çekiyor) 
+ s pen kalemi 
+ 32 gb dahili 64 gb sd kart Hafıza 
+ android 5 

Android 5 sürümünde kaldı lakin şuan bile yaygın kullanılan birçok uygulamanın en son sürümleri google playdan yükleniyor ve sorunsuz çalışıyor. İphone güncelleme alıyor diyorsunuz ama şöyle bir şey var note 3 ün rakibi kim iphone 5s. İphone 5s 4-5 yıl güncelleme aldı fakat şuan whatsapp bile yüklenmiyor neden ios sürümü desteği kesti. Peki note 3 2 yıl güncelleme aldı android 5 de kaldı ama hala herşey play den yükleniyor.

Üniversitede benim laptop yoktu klavye bağlayıp word den proje bile yazıyordum. Spen kalemiyle o projelere teknik çizimler yapıp aktarıyordum. 

😂😂 En sevdiğim kızılötesi ışığıydı televizyon projektör klima vs. Aletleri kumanda edebiliyorsunuz. Sınıfta projesksiyon ile oynayıp hocaları sinir ederdik😀😀 

Ekrana dokunmadan algılama özelliği vardı. Örneğin bilgisayar da İnternet sayfasında imleci getirip tıklamadan alt sekmeler açılırya bundada öyleydi dokunmadan parmağını tutuyordun ( s pen de zaten var o özellik ama ben parmak diyorum ) alt sekmeler açılıyordu bence geliştirilmesi gereken bi özellikti samsung üzerinde durmadı. 

Pubg oynatmıyordu ama call of duty oynanıyordu 30 fps falan. Bu oyunlar harici gta olsun real racing 3 fifa pes falan akıyordu zaten. 

Ekranı kimseyi üzmez gayet kaliteli amoled ekran. Dediğim gibi 8 yıl kullandım amoled yanığı olmadı bilinçli kullandığınz sürece amoled yanığı hiç bi telefonda yaşamazsınz. 

Bi diğer sensörü de rakım ölçen sensördü. Telefon da sim kart olmasın wifi ye falan bağlı olmasına da gerek yok sensör bulunduğunuz yerin hava basıncını sıcaklığını ve rakımını ölçebiliyordu ve rakım sensörü yarım metre gibi hassasiyete sahip. 

Çoklu pencere bile vardı be. Ekranı 2 ye bölüp 2 uygulama açabiliyordunz. Veya isterseniz her hangi bir uygulamayı üst köşeden ortaya kaydırınca bilgisayar gibi pencere şekline geliyordu 5 pencere aynı anda çalıştırıyodu. 

Note 3 ün şarj girişi değişik micro usb ama yanında bi çıkıntı var bu sayede usb 3.0 destekliyormuş. Tabiki bunun için kendi şarj kablosuda değişik ama normal micro usb kablolarda oluyor. Kendi kablosu ve adaptörü nü 8 yıl boyunca kullandım ne çatladı ne kotu ne soyuldu hiç birşey olmadı. 

Teldofnda sadece yan çerçeve boyası kalktı o da Samsung kronik **bleep** olduğu için. 

8 yıl aralıksız kullandım içerisinde 30 40 bin fotoğraf 50 60 uygulama olarak kullandım. Neden bıraktın derseniz sırf şarjı yüzünden ilk yıllarda iyiydi akşama kadar bitmiyordu. Ama yıllar geçti şarj konusu git gide düştü yeni orjinal bataryalar almama rağmen 3 4 saat ekran süresi üzerine çıkamıyordu artık şarjın dan o kadar bıkmıştım ki m51 in 7000 mah i görünce 3500 tl ye direkt m51 e geçtim duruma göre 13 14 15 16 saat ekran süresi alıyorum. 

Note 3 üm hala duruyor. Ve babam aktif olarak kullanıyor. Kutusu evrakları s pen kalemin yedek uçları uç çıkarma aparatı falan kutu içeriği full olarak duruyor sadece orjinal kulaklığı yok.. Telefonu ve aksesuarlarlarını saklaya bildiğim zamana kadar saklayacam😀

Bunları neden anlattım diye sorarsanız dolapta kutuyu görünce yazmak istedim sadece.. 

Ve bu telefonla benim aramda bi bağ var😂 evladım gibi iyi kötü ne günler geçirdik beraber 

Bana göre Samsung un ürettiği en kral telefon eksiksiz telefon 2013 ne kadar özellik var sa bu telefona dayamışlar dolu dolu bir cihaz 
image

image

image

image

image

17 Comments
Tanercelık
Active Level 7
Galaxy Note
Batarya 6 7 saat süre verse hala kullanırırm ben
Berke_S9
Active Level 7
Galaxy Note
Kisiye gore degisir tabiki ama o ozellikler suan bir cok telefonda yok ve cok iyi ozellikler. 6 7 saat veriyorsa iyi. Benimki vermiyordu.
Berke_S9
Active Level 7
Galaxy Note
Sm-n9000q mu sizinki yoksa n9005 mi
Tanercelık
Active Level 7
Galaxy Note
Exynos işlemcili olan 9000q heralhde
Berke_S9
Active Level 7
Galaxy Note
Benimki snapdragon islemcili olandi n9005, 4.5g destegi bile vardi cihazi. O yilda bu ozellikler muthis
Galaxy Note
Bu yazıyı okuduğumda ilk samsung telefonum note5 aklıma geldi..yadigarın pilden başka hiçbie sorunu yoktu hâla aktif çalışıyor cihaz
Tanercelık
Active Level 7
Galaxy Note
Note 5 in tek eksiği sd kart takılmaması bence 😀
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy Note
Bende aynı cihazı kullanmıştım daha önce ve gerçekten harika bir cihazdı o parmak özelliği dediğin şeyi anladım S Pen den biraz farklı o, bu arada evet Android 5 çok fazla şey destekliyor, Note3 gerçekten güzel bir cihaz, 2013 için ciddi anlamda muazzam sayılır diye düşünüyorum, benimkinin sonu da şey olmuştu, öncelikle anakart arızası, bunun yüzünden çok ısınıyordu kamera çevresine dokunulmuyordu bazen o derece, ve şarj aşırı hızlı bitmeye başlamıştı, 2 dakika oyun oynamıştım, 100 den 87'e inmişti, sonra şarja takmaktan batarya şişti, birde ben dışarı çıktım bir gün ayağım takıldı düştüm telefonun şarj girişi tarafını çarpmıştım, bu kez başta görüntü tümüyle gitti ses vardı görüntü yoktu, sonra ekran bağlantısının oynadığını anladım telefonun ekranını çıkartmayı deneyeyim dedim denerken açıldı bende geri kapattım, sonra baktım en altta yatay bir çizgi çıkmış, bide mürekkep sızmaya başlamıştı, geceye doğru gittikçe arttı, mordu nedense 😂 😂
Sonra sabah kalktım, telefon açılmıyor sandım, meğersem ekranın her yerine yayılmış mürekkep, simsiyah olmuştu, neyseki telefonun ekran yansıtma şeyinin nerede olduğunu biliyordum birde Note3 otomatik yansıtıyordu bende nedense cihaz bulunca, o menüyü açınca televizyonu direkt görüp yansıtmıştı, bende birkaç gün öyle kullandığım olmuştu, keşke verilerimi alsaydım...

Bu arada evet şarj girişi değişik, ama bence iyi, hem Micro USB destekliyor, hemde orijinal şarjı gerçekten hızlı dolduruyor. Bir ara Micro usb ile şarj etmiştim, şarj daha az gidiyordu sonra orijinal şarjından aldım onunla pil ömrü arttı resmen, ilginç bir girişti ama sağlamdı, ve hızlı dolduruyordu bence 🙂

Açıkçası güzel bir deneyimdi, bir gün tekrar Note almak isterim 😆🥲