cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Şarjı 85 te bırakmak faydalımı

(Topic created on: 2 weeks ago)
196 Views
EFE93
Active Level 5
Options
Galaxy Note
Yani işe yariyormu 
12 Comments
BohemyaLordu
Active Level 6
Galaxy Note
Faydalı tabi mümkün olduğunca bataryayı fulleme hatta 85 değil 80 e kadar şarj et yüzde 20 nin altına da düşürme şarjını batarya ömrün uzar böyle yaparsan
0 Likes
Tolgaa94
Active Level 6
Galaxy Note
Bence faydalı değil
SonerA345G
Active Level 6
Galaxy Note
Evt ile yarıyo
0 Likes
Alpointernet
Expert Level 1
Galaxy Note
Faydası olur ama %15 gibi bir şarjdan fedakarlık etmeye değmez.
FuryKhan
Active Level 4
Galaxy Note
Kesinlikle faydalı. Bizzat kendim yaptım ve 6 ay geçmesine rağmen %100 pil sağlığım var. Beni asıl düşündüren yüzde kaçın altına düşünce şarj etmemiz gerektiği.
0 Likes
jhosepA13G80
Active Level 4
Galaxy Note
Yapmadığımız halde zaten 6 ayda %100 sonuç alırsın kunlanıma bağlı
FuryKhan
Active Level 4
Galaxy Note
Üni sınavına hazırlandığım için tableti ağır bir şekilde kullanıyorum. Bence maksimum korumayı açmayan birisi bu kadar ağır kullanımla bu sonucu alamazdı diye düşünüyorum. Tabii pil koruması dışında başka etmenler de var fakat konu %80'e kadar sarj etmek olduğu için bunları söyledim.
0 Likes
Galaxy Note
şarjın %100 olduktan sonra, Telefonunu şarja takılı tutmadığın sürece istediğini yapabilirsin..

- %85 veya %100 Yapmanda hiç bir sorun yok..

- Eğer ki şarjın sana %85 günlük yeter ise, senin için ideal olabilir, ama Eğer yetmezse tekrar telefonu şarja takacak olursan %100 öneririm..
Galaxy Note
Şimdi mesela bana; %85 Yetmez hatta %100 dahi yetmez.. (kısıtlı kullanıyorum Açıkçası..)

1 tane örnek veriyim neden kısıtlı; AOD'u tam kapasitede kullanamıyorum misal bende %10 şarj yiyor gece 12den öğlen 2-3e kadar..

Yani daha çok şey var kendi özelliklerini dahi kısıtlı kullanıyorum..
0 Likes