cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Uygun sıcaklık

(Topic created on: 03-06-2024 03:55 PM)
191 Views
Samsty
Active Level 4
Options
Galaxy M
Telefonda çok ısı yapabilen oyunlar var en çok 35°'i görüyorum 35° üstü batarya veya herhangi bir şeye zarar verir mi?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy M
Merhabalar kardeşim. 😊
35° Yüksek bir derece değil bir telefon için ortalama Telefon içi sıcaklık ve 28 - 32 arasını görür. Sıcak yaz aylarında 35 veya üstünü görmesi gayet doğaldır. 👍

Herhangibir sorun yaratmaz. Eğer telefonunuza iyi bakmak istiyorsanız size önerim oyun oynarken fazla abartmamanız. Her ne kadar birsey olmasa da Şarjının erken bittiğinde sürekli fazla şarja takmak cihazının pil ömrünü yıpratır.

Dozunda oynarsanız hicbirsey olmaz.

Kritik sıcaklık pil ve Cekirdek İşlemci için 45C° ve üstüdür.

Umarım iyi açıklayabildim.

View solution in context

26 Comments
nergiss41
Active Level 5
Galaxy M
Bence vermez benim batarya sıcaklığı yazın 45 40 derece arası kışında 35 40 hep arada cihaz uyarı veriyor ısındı diye o kadar soğukta daha çabuk bitiyor şarj
Solution
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy M
Merhabalar kardeşim. 😊
35° Yüksek bir derece değil bir telefon için ortalama Telefon içi sıcaklık ve 28 - 32 arasını görür. Sıcak yaz aylarında 35 veya üstünü görmesi gayet doğaldır. 👍

Herhangibir sorun yaratmaz. Eğer telefonunuza iyi bakmak istiyorsanız size önerim oyun oynarken fazla abartmamanız. Her ne kadar birsey olmasa da Şarjının erken bittiğinde sürekli fazla şarja takmak cihazının pil ömrünü yıpratır.

Dozunda oynarsanız hicbirsey olmaz.

Kritik sıcaklık pil ve Cekirdek İşlemci için 45C° ve üstüdür.

Umarım iyi açıklayabildim.
jhosepA13G80
Active Level 4
Galaxy M
Çok güzel anlatın peki şeyi sorucaktım geceleri telefonu şarjda bırakıyorum bu pil ömrünü etkiler mi ?
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy M
Sağol kardeşim. 😊

Aslında pek zararı yoktur cihazın şarjda beklemsi ama. Ben onunda dozunda olduğunu düşünüyorum en fazla 30dk.

Sana önerim kardeşim, Rutin oluştur. Yattığın saatler arası örnek.12.00 - 1.00 Arası şarja taktığında yavaş şarjı açmasın.
Ayrıca pil koruma açılsın diye.

Yaklaşık uyanma saatlerinde Örnek. 5.00 - 7.00 bunlardan birine yaklaşırken. Pil koruma devre dışı bırakılsın böylece sen uyanmaya başladığında son %15 Sarjında dolacaktır yavaş yavaş.

Örnek bu mesela. 👇1709731692919.jpg1709731692949.jpg
jhosepA13G80
Active Level 4
Galaxy M
Çok zekice teşekkür ederim 6.1 gelince bunlara gerek kalmadan tek tıkla hal olucak ama yapıcam çok mantıklı 👍
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy M
Doğru One ui 6.1 için daha çok var o yüzden güncel olarak bu şekli kullanmak daha iyi piliniz en az şekliyle yıpranır. 😊
jhosepA13G80
Active Level 4
Galaxy M
Birde cihazda çalışan ve gereksiz kapatın dediğiniz birşey varmı ?
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy M
Yani aslında onu sistem bıraksanız daha yerinde olur. 😊

Oto Arka planda uygulama sınırlama var zaten pil kısmında. Onu açarsanız sorun olmaz en fazla 1 hafta içinde kullanımınıza da göre neyi kapatıp açacağını öğrenir. 👍
jhosepA13G80
Active Level 4
Galaxy M
O nerde onu bilmiyorum