cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Usb otg çalışmıyor desteklemesine rağmen

(Topic created on: 12-19-2022 11:00 PM)
237 Views
sdere
Active Level 5
Options
Galaxy M

Telefon son iki güncellemeden önde usb otg flash bellek ile yedekleme yaparken artık yapamıyorum baska telefonlarda deniyorum oluyor ama m31 telefonumda artik olmuyor bir çözüm önerisi olan varmi arkadaşlar bir de servis ten bahsetmeyin servislik bir olay yok son iki güncellemeden sonra görmüyor 

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba sdere,

Cihaz USB bellek okumuyorsa;

• Ayarlar > Geliştirici seçenekler > USB hata ayıklama aktif yapılmalıdır.
• Farklı bir flash bellek ile kontrol amaçlı denenmelidir.
• Samsung onaylı OTG kablo ya da USB connect ile kontrol edilmelidir.

Sorunun devamı halinde, Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Dön menüsel işlemini deneyebilirsiniz. Bu işlemi uyguladığınızda, kişisel verileriniz silinmez ve indirilen uygulamaların ayarları etkilenmez. Telefonunuz güvenlik, dil ve hesap ayarları dışında, varsayılan ayarlarına sıfırlanır. Zil sesi ve Rahatsız Etme ayarlarınız gibi telefonunuzda yaptığınız tüm kişiselleştirmeler silinecektir.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

5 Comments
yusufision
Active Level 7
Galaxy M
telefonu at çöpe usb sende kalsın
sdere
Active Level 5
Galaxy M
O da mantıklı adamsın Ama ülke şartları yerine koyabileceğim aynı fiyatta olsa hemen çöpe atardim 3000 tl ye aldiklarimiz olmuş 10.000 tl gelde bir şeyleri kısıp al asgari ücret 10.000 tl olursa hemen alirim
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Durumun kontrol edilmesi için Samsung müşteri hizmetlerini ara uzaktan erişim talebi oluştur teknik uzman ekip cihazına uzaktan bağlantı kurarak sana yardım etmeye çalışacaktır.
4447711 sorunun devam ettiği halinde aşağıdakileri uygula.
Konu ile ilgili olarak şu işlemleri yapmanı tavsiye ederim.
Yazılım güncellemesinden sonra bu durum oluştuysa cihazının kontrol edilmesi için hata raporu gönder.
Samsung members> destek> hata raporları> cihaza uygun olacak şekilde bir hata seçeneğini seç> çıkan sayfa içerisine cihaz ile ilgili bütün sorunları ayrıntılı bir şekilde yazıp sorunun sıklığını seçip hata raporunu gönder tamamen gönderilmesi için uygulama içerisinde birazcık bekle.
Yetkililer cihazını inceledikten sonra ne yapman gereken hakkında sana yazılı bir mesaj atarak Samsung members uygulaması üzerinden bir geri dönüş sağlayıp bilgilendirme yapacaklardır.
Hata raporuna verilecek yanıtı bekleme süresi için en fazla bir hafta beklemeni tavsiye ederim Eğer bir hafta sonrasına kadar hata raporuna yanıt verilmez ise veya hata raporunda verilecek yanıtta sorununu çözmezlerse verileri yedekleyip cihazı sıfırlamanı tavsiye ederim.
Ayarlar> genel yönetim> sıfırla> fabrika ayarlarına sıfırla.
En son çare de sıfırlama işlemini yapmana rağmen de sorunun çözülmez ise cihazının kontrol edilmesi için Samsung yetkili servis merkezine gönder.
Samsung servisi hakkında bilgi almak için Samsung müşteri hizmetlerini ara. 4447711
0 Likes
sdere
Active Level 5
Galaxy M
Dostum teşekkürler ama ne telefonumu sıfırlarım nede müşterileri hizmetleri ni ararim o müşteri hizmetleri dedikleriniz de kitaptan okuyor öyle bilgili bir servis elemanı da yok zaten açıklamam da belirttim laf olsun torba dolsun değil bana yardımcı olabilecek yazsın onu bunu reklam edecek değil arkadaş tamam bir bilginiz yoksa servisi muhatap ettirmeyin varmi bu konuda bilgin yok o zaman laf kalabalığı na da gerek yok
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba sdere,

Cihaz USB bellek okumuyorsa;

• Ayarlar > Geliştirici seçenekler > USB hata ayıklama aktif yapılmalıdır.
• Farklı bir flash bellek ile kontrol amaçlı denenmelidir.
• Samsung onaylı OTG kablo ya da USB connect ile kontrol edilmelidir.

Sorunun devamı halinde, Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Dön menüsel işlemini deneyebilirsiniz. Bu işlemi uyguladığınızda, kişisel verileriniz silinmez ve indirilen uygulamaların ayarları etkilenmez. Telefonunuz güvenlik, dil ve hesap ayarları dışında, varsayılan ayarlarına sıfırlanır. Zil sesi ve Rahatsız Etme ayarlarınız gibi telefonunuzda yaptığınız tüm kişiselleştirmeler silinecektir.

Teşekkürler.
MOD