cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S24 ultra benzersiz batarya ile geliyor

(Topic created on: 07-15-2023 03:36 PM)
208 Views
verado
Active Level 7
Options
Galaxy M

Kaynak : Shift delete 

Samsung’tan ilginç teknoloji: Galaxy S24 Ultra, benzersiz bir batarya ile geliyor!

Samsung'un yeni batarya teknolojisi ile S24 Ultra, benzersiz bir batarya içerecek. Peki nasıl olacak? İşte detaylar...

Samsung’dan S24 Ultra için benzersiz batarya

Samsung, 45W kablolu şarj desteğine sahip ilk telefonunu 2019’da piyasaya sürdü (Galaxy Note10+). Bunun ardından 45W üstüne asla çıkmadı. Öyle ki en güncel amiral gemisi Samsung Galaxy S23 Ultra’da bile 45W’lık bir hızlı şarj desteği söz konusu. Ancak EV’lerden ödünç alınan bir teknoloji olan istiflenmiş pillerin gelişiyle nihayet işler değişmeye başlayabilir.

Son gelen haberlere göre bu istiflenmiş pil teknolojisi, Galaxy S24 Ultra’da ve muhtemelen S24+’ta yer alacak. Bunun tedarik zincirine bağlı olduğu da gelen bilgiler arasında. Cheonan’daki fabrika hala üretim ekipmanlarının gelmesini beklerken, Samsung şu anda Çin’deki bir fabrikada üretilen pillerle testler yapmaya bile başladı.

İstiflenmiş pillerin avantajlarından biri daha hızlı şarj olmalarıdır. Öyle ki S24 Ultra önceki amiral gemisinin 45W’lık hızlı şarjını 65W’a kadar çıkarabilir. Hem S24 Ultra hem de S24+ pillerinin 5.000 mAh kapasiteye sahip olacağı bildiriliyor. Ancak Ultra’nın daha yüksek şarj hızına ulaşmasına izin veren ek soğutması da bulunacak.

Bir yıl daha 25W’ta takılı kalabilecek olan küçük Galaxy S24’ü yükseltmek için yeterli üretim kapasitesi olmayabilir. İstiflenmiş pil teknolojisi kendini kanıtladığında ve tedarik kısıtlamaları kaldırıldığında, gelecekte Galaxy Z Flip6 ve Z Fold6’da da kullanılabilir. Bu arada Apple’ın tüm iPhone 15 modellerinde istiflenmiş pil kullanması beklendiğini de bildirelim.

3 Comments
Adanaliisot
Active Level 10
Galaxy M
Aman Allahım ne kadar da benzersiz . Kesinlikle Samsung'un oppo , realme , oneplus , Xiaomi'ye dava açmasi lazım fikir hırsızlığından dolayı .
0 Likes
Emmi_S22Plus
Active Level 10
Galaxy M
bi an güneş enerjisiyle dolan, 7/24 ekran açık 10 günde bitmeyen pil sandım, heyecanlandım. 😊
0 Likes
Arda-G780G
Active Level 6
Galaxy M
Shiftdelete yalan haber paylaşıyor genellikle
0 Likes