cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Quick share / yakındakilerle paylaş

(Topic created on: 3 weeks ago)
33 Views
SmllFth
Active Level 3
Options
Galaxy M
Öncelikle hayırlı bayramlar arkadaşlar.
Baytamda işimiz düştü ama quick share çalışmıyor. Güncellemeleri kontrol ettim eksik güncelleme çıkmıyor ama bir türlü paylaşım yapan cihazlar bulamıyor. Ne de paylaşım yapmaya çalıştığımda diğer cihazları görüyor. Patates olmuş özellik. Eskiden yakındakilerle paylaş varken hiç sorun yaşamıyordum. Bu konuda bilginiz ve çözüm öneriniz var mıdır?
16 Comments
SmllFth
Active Level 3
Galaxy M
Teşekkür ederim saolasın.
Tolgaa94
Active Level 6
Galaxy M
Rica ederim çözüm olarak işaretleyin lütfen 👍😊
SmllFth
Active Level 3
Galaxy M
Modlardan yazan olursa onlarda bu hataya ilişkin wi isteyeceğim. Sonrasında senin yorumun için çözüldü yapacağım
Tolgaa94
Active Level 6
Galaxy M
👍 onlar pek bakmazlar böyle şeylere
Solution
merzifonlu
Active Level 4
Galaxy M
Ben de aynı sorunu yaşadım ve çözdüm. Kısaca şöyle; android system intelligence ve google play hizmetleri'nin ayrı ayrı güncellemelerini kontrol edip gerçekleştirin. Sonrasında ayarlar>uygulamalar yapıp uygulamalar ekranında "sistem uygulamalarını göster" seçeneğini aktif ettikten sonra "Nearby Service"i aratın. İlgili uygulamanın depolama kısmından verilerini silin. Telefonu yeniden başlatın. Sonrasında çalışacaktır. Ancak son bir kontrol olarak ayarlar>google yapın ve çıkan ekranda quick share simgeli bir yakındakilerle paylaş butonu olduğunu görürseniz, youtube'da herhangi bir video açıp paylaş butonuna tıklayın. Açılır pencerede yakındakilerle paylaş ibaresi yazıyor olacak. Üzerine tıklayın ve "yakındakilerle paylaş quick share oldu..." şeklindeki bildirim panelinin çıkıp çıkmadığını görün. Çıktığında onaylayın. Artık ayarlar>google kısmında yakındakilerle paylaş sekmesi kaybolmuş ve tam birleşme gerçekleşmiş olacak. Dilerseniz bu aşamada cihazı yeniden başlatıp kullanmaya başlayabilirsiniz. İyi forumlar.

Edit: Üçincü taraf uygulamalar sorun çözmez. Alternatif olarak kullanabilirsiniz ancak olası güvenlik açıkları için sisteminizi zayıflatır.
SmllFth
Active Level 3
Galaxy M
Eyvallah kardeş. Dediğin gibi uygulamalardan gidip android intelligence system 'ı kaldırdım. Eski versiyonuna döndü. Şu an güncel değil belki ama çalışıyor en azından. Saolsın.
0 Likes