cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

samsung galaxy a7

(Topic created on: 01-15-2020 06:24 PM)
232 Views
mUrTiSaLtAnAt
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Ceptelofonumdan arama yaptımda karşı taraf aradinda kendi kendine bekletmeye alıp ve konuşmayı sonlandırıyor bu konuda yardım edermisiniz ne yapmam gerek 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Jubei
Active Level 10
Galaxy A
Merhaba.
İlk önce, böyle sorunlar genellikle ekrana sonradan takılan film tabir edilen plastikten veya ekran camının kirli olmasından dolayı kaynaklanabiliyor, bir diğer neden ise sistem yazılım sorunlarıdır, donanımsal olarak bir sorun yoksa bu ikisini test edebilirsiniz,
Ekran filmi varsa çıkarınız, ekranınızı temizleyerek test ediniz.
Yazılım hatalarını düzeltmek için, Ayarlar - Genel Yönetim - Sıfırla - Fabrika Ayarlarına Dön seçeneği ile sistemin yazılım hatalarını düzeltebilirsiniz.
Bunları denedikten sonra sorun hâlâ devam ediyorsa sorun büyük ihtimalle donanımsal ve servis müdahalesi gerekir.

View solution in context

0 Likes
4 Comments
Solution
Jubei
Active Level 10
Galaxy A
Merhaba.
İlk önce, böyle sorunlar genellikle ekrana sonradan takılan film tabir edilen plastikten veya ekran camının kirli olmasından dolayı kaynaklanabiliyor, bir diğer neden ise sistem yazılım sorunlarıdır, donanımsal olarak bir sorun yoksa bu ikisini test edebilirsiniz,
Ekran filmi varsa çıkarınız, ekranınızı temizleyerek test ediniz.
Yazılım hatalarını düzeltmek için, Ayarlar - Genel Yönetim - Sıfırla - Fabrika Ayarlarına Dön seçeneği ile sistemin yazılım hatalarını düzeltebilirsiniz.
Bunları denedikten sonra sorun hâlâ devam ediyorsa sorun büyük ihtimalle donanımsal ve servis müdahalesi gerekir.
0 Likes
mUrTiSaLtAnAt
Beginner Level 2
Galaxy A
iyaksamlar telefonum da bu sorunla ilk karşılastimda pek önemsemedim ilergunlerde çok **bleep** olmaya başladı ve bugün 6.7 sefer konuşma esnasında tekrarladı ve samsung müşteri hizmetinden yardım istedim oda uygulamalardan telefon verileri birkaç işlem yaptırdı oda olmadi kullanmakta oldum hatın müşteri hizmetini aradım oda 2 kod verdi yaparsan düzelir değişen hiçbirşey yok tavsiyelerini için teşekürler telefonu yakın zamanda format atirdim değişen birşey olmadi yardımcı oldunuz için teşekürler
0 Likes
Jubei
Active Level 10
Galaxy A
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, iyi akşamlar.😊
0 Likes
pllynus
Active Level 2
Galaxy A
Konusma esnasında, telefonu kulağınıza dayadiginizda ekranınız kararıyor mu, yani yakınlık (proximity) sensörü devreye giriyor mu?
0 Likes