cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

orjinal batarya

(Topic created on: 06-22-2022 11:59 AM)
805 Views
a53kullanıcısı80
Active Level 5
Options
Galaxy A

arkadaşlar cihazdaki batarya orjinal mi yan sanayi mi nasıl anlaşılır 

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Kardeşim merhaba.

Bu sorunun cevabı çok basit.İnternet üzerinde "orijinal" olarak satılan herhangi bir batarya orijinal değildir.Orijinal batarya yetkili serviste bulabileceğiniz bataryadır

View solution in context

Solution
OnurT
Active Level 8
Galaxy A
Kesinlikle güvenme derim

View solution in context

11 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba. Maalesef bunu anlamanın bir yolu yoktur ancak parçayı takan kişi Bunun orijinal olup olmadığını Belki o kişi bilebilir.
0 Likes
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy A
Orjinali anlama imkanı çok zor samsung yazılı birebir bataryalar var dışı sıfır gibi ama içi eski pilden bile kötü olabilir her pile de güvenilmez patlama ihtimali vs var
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Kardeşim merhaba.

Bu sorunun cevabı çok basit.İnternet üzerinde "orijinal" olarak satılan herhangi bir batarya orijinal değildir.Orijinal batarya yetkili serviste bulabileceğiniz bataryadır
Galaxy A
kardeş üzerinde seri no veya kare kod gibi ürün sorgulama yokmu tamirçi birebir servis orjinal ürünü dedi ve 300 tl istiyo
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Karekod olsa bile karekodu alıp üzerine yapıştırması 10 sn.Yani dediğim gibi orijinal bataryalar serviste bulunur
OnurT
Active Level 8
Galaxy A
Karekodu sorgulamak da işe yaramıyor malesef denedim
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
İşe yaramaz.Çünkü adam yan sanayi bataryaya orijinal bi bataryanın karekodunu yapıştırır.Sonra karekodu kullanıcı okuttuğunda orijinalmiş fln der ama sahte işte.O yüzden servise gidip orijinal batarya taktırın.Sağlığinizdan ve telefonunuzdan olmayın
OnurT
Active Level 8
Galaxy A
Evet ya KVK`dan orjinal adı altında batarya almıştım sonradan sahte olduğunu anladım servis dışında hiçbir yere güvenmemek lazım
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
serviste değişin orjinal orada vardir tamirciler orjinal mal bulundurmaz maliyetinden dolayi..