cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

WhatsApp Discord ve Instagram Ses Kaydı Sorunu

(Topic created on: 02-14-2024 01:44 PM)
180 Views
alionurdogan
Active Level 3
Options
Galaxy A

WhatsApp ve Instagram da ses kaydı göndermeye çalıştığım da, her ses kaydın da olmasa bile örnek veriyorum sohbet içerisin de ki 10 ses kaydının 2 sin de bu sorunu yaşıyorum. Sorun şu ki kaydederken düz çizgi oluyor yani sanki kaydedicinin aldığı ses düzeyi sıfır. ------- bu şekil de düz bir çizgi oluyor. İptal edip tekrar denediğim de düzeliyor. Kullandığım Cihaz Samsung Galaxy A54 5G. Samsung Desteğe talep oluşturmadan önce bu uygulamaların veri ve önbelleğini temizlemeyi denedim, kaldırıp yeniden yüklemeyi denedim, sıfırla kısmından sadece telefon ayarlarını sıfırla yaptım, en son çare telefonu tamamen fabrika ayarlarına dön de yaptım bir şey değişmedi. İlginç olan telefon görüşmelerin de ve video kayıtların da herhangi bir sorun yok sesim de yani teknik bir sorun değil çünkü tanılama da mikrofonu test ettiğim de de her şey normal. Bu sorun neden oluyor olabilir?

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Merhabalar, 3. Parti uygulamalarda olan sıkıntılardır sıfırlama işlemine rağmen olmamış meta bununla ilgili yeni güncelleme yayinlar içiniz rahat olsun

View solution in context

Solution
Galaxy A
Evet içiniz rahat olsun 😊😊 Diğer kullanıcılarımızın kolaylığı için Çözümüm işine yaradıysa eğer beni desteklemek için lütfen yorumumu kabul et teşekkürler :)

View solution in context

Solution
Galaxy A
Ne demek😍😍
Cihazinizda sorun yok merak etmeyin

View solution in context

13 Comments
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy A
WhatsApp'da ses kaydettiğiniz esnada çizgi düzken sesiniz kaydediliyor mu?
0 Likes
alionurdogan
Active Level 3
Galaxy A

Hayır. Ses kaydını yaparken kitleme özelliği var biliyorsunuzdur parmağımı çektiğim de ses dalgalanmasından anlıyorum gittiğini. Düz çizgi olduğun da anlıyorum ki sesi almıyor. Bu durumu **bleep** etmeden önce arkadaşlarım uyarmıştı. Ses yok diyorlardı düz çizgi olduğunu görüp dinlediğim de sıfır ses.

HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy A
Anladım. Son çare olarak hard reset atmayı deneyebilirsiniz, düzelme ihtimali var. Ama gelecek güncellemelerle de düzeltilir diye düşünüyorum.
0 Likes
alionurdogan
Active Level 3
Galaxy A

Hard reset öncesi biraz daha destek ile iletişim forumlar vs bakmak istiyorum çünkü yıldım bişeyleri sıfırlamaktan ama dikkate alacağım önerinizi.

Galaxy A
Merhaba

Sorun yaşadığınızı dile getirdiğiniz WhatsApp, 3. parti bir yazılım olduğu ve Samsung tarafından üretilmediği için gelecek güncellemelerle, yazılımsal uyuşmazlıklar sonucu, çalışmayabilir veya hatalar söz konusu olabilir.

Benzer uygulamalarda da buna benzer hatalar almıyorsanız, uygulama üreticisine danışabilirsiniz. Bu işlem için;

Uygulamalar>Play Store>WhatsApp>"Geliştirici iletişim bilgileri" bölümünden, ilgili uygulama üreticisine/geliştiricisine ulaşabilirsiniz.

Geri bildirim seçeneğinden önce WhatsApp uygulamasının verilerini silmeyi deneyebilirsiniz;

Ayarlar>Uygulamalar>WhatsApp>Depolama>Veriyi sil seçeneğine tıklayın.

Ayrıca isterseniz, Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder başlığı>Hata Raporları>"Uygulamalar" veya "Diğer" bölümünden sorunu ayrıntılı olarak yazarak, sistem kayıt verilerinizle birlikte ''Gönder'' butonuna basınız.

Birkaç dakika içinde Hata Raporu, sistem kayıt verileriyle beraber gönderilecektir.

Gerekli kontroller sağlanarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Sorunun devamı hâlinde durumu uzaktan erişim ile kontrol ettirebilirsiniz. Yetkili ve bilgili kişiler, sorununuzu çözmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Uzaktan erişim için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler, iyi günler dilerim
alionurdogan
Active Level 3
Galaxy A

Önerdiğiniz üreticiyle iletişimi geçenlerde gerçekleştirdim ama hala geri dönüş almadım. Uygulamaların verilerini silmeyi, kaldırıp tekrar kurmayı da denedim bunları aslında konunun başın da belirttim. Son verdiğiniz yöntemi şimdi uyguladım hata raporunu yani.

0 Likes
Galaxy A
Konu hakkında, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar-Genel Yönetim-Sıfırla-Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.
alionurdogan
Active Level 3
Galaxy A

Kusura bakmayın gözünüzden mi kaçtı bilmiyorum ama bu söylediğinizi de açtığım konu için de yaptığımı belirttim. Fabrika ayarlarını sıfırlama işlemini samsung tarafından arandıktan sonra temsilcinin önerisi üzerine yaptım bir değişiklik olmadı.

0 Likes
Solution
Galaxy A
Merhabalar, 3. Parti uygulamalarda olan sıkıntılardır sıfırlama işlemine rağmen olmamış meta bununla ilgili yeni güncelleme yayinlar içiniz rahat olsun