cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Telefonum açılış ekranında kaldı.(A51)

(Topic created on: 04-14-2023 04:33 PM)
ozi45
Active Level 1
Options
Galaxy A

Bugün sabah 11:00 de her gün olduğu gibi telefonumun alarmı çaldı.Kalkıp kapattım hızlı şarj özelliği açık olmadığı için daha uzun sürede şarj olduğundan şarj kablosunu çıkardım.Lavaboya gidip geldiğimde başlangıç ekranında ki Samsung Galaxy A51 Secure by knox powered by android ekranında idi. Açılır şimdi diye başında bekledim.Bilgisayarımı açtım ama sonra elime aldığımda kapanmadan aynı ekranda titrediğini **bleep** ettim. Telefonu 2020 yılında Turkcell bayisi olan arkadaşımdan Turkcell in mağazasından satın aldığım için direkt yanına gittim. Kendim soft hard reset nedir nasıl atılır anlamadığım için kendisine sordum. Kendisi de garanti süreleri dolmuş cihazları tamir ettirdiği arkadaşına yönlendirdi. O arkadaşının yanına gittiğimde bi şey çipi yanmış kronik filan dedi. Ne yalan söyleyeyim 1000 mt de aklımda kalmadı şu anda hiç yok. İzmir de ki Samsung yetkili servisine götürmem gerektiğini daha önce açılmamış cihaz olduğu için risk alamayacağını kendisinin de benim de mağdur olmamızı istemediğini filan söyledi. Bu arada bugün gidemeyeceğim için zaten bayramda telefonsuz kaldık onu bir kenarı koyuyorum da servisin yapacağı bir arıza mı donanımsal mı yazılımsal mı hiç bir şey anlamadığım icin kara kara düşünüyorum.Şimdi garanti süresi dolduğu için de kaldık öylece ortada tamir edilir mi edilmez mi bilmediğim için bayramdan sonra işi gücü bırakıp servise gideceğiz.

5 Comments
M12_Note_4
Expert Level 5
Galaxy A
Buradaki moderatörlerin cep telefonlarındaki sorunlarla ilgisi eğitimi ve bilgisi yeterli olmadıgı için cihazınızı doprudan teknik servise vermenizi öneriyorum.
ozi45
Active Level 1
Galaxy A

Umarım dedikleri gibi çip filan yanmamıştır da orada sorunu çözerler.

M12_Note_4
Expert Level 5
Galaxy A
Anajart yanma durumunda fiyatı arastırın ve değer mi değmez mi ona göre tamire sokturun.Eger yeni bir cihaz tamir fiyatının biraz üstüne koyarak alınabilşyorsa yeni cihaz daha mantıklı olur.
0 Likes
Galaxy A
Garantisi varsa garanti kapsamında düzeltilir.
0 Likes
verado
Active Level 7
Galaxy A
Selam
Sadece bilgi için paylaşıyorum aklınız karışmasın
Aynı olay Arkadaşımda olmuştu
Telefonunu şarj cihazını cikartim sadece kablosu ile bilgisayara bağladı
Birkaç sefer kabloyu takip çıkarttı sonra telefon düzeldi
Eset ile tarama yaptı sonrasında virüs buldu temizledi
Sonrasında baktı sorun devam etmedi telefonu resetledi
Şimdi sorunsuz kullanıyor.
Yazdıklarım sadece bilgi adinadir
Uygulamanız için yazmadım.
0 Likes