cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung a52s deneyimim

(Topic created on: 2 weeks ago)
187 Views
Osmanlıtorunu
Active Level 7
Options
Galaxy A
A51 kullandıktan 7 ay sonra.2.el samung a52s satın aldım 5 gün önce.
Pil sağlığı ölçtürdüm %93.
Gelelim ekran,performans,pil,hoparlör vs.
Ekran:6.5 inç hdr yaklaşık 800 nit parlaklık değeri 120 hz olması çok kaliteli ilk defa 120 hz ekranlı cihazım oldu.Ekranın hdr olması nedense ilk başlarda pek alışamadım oyunların arayüzü garip geliyordu ama 2 güne alıştım hemen. renkleri akıcılığı vs.gayet iyi.genelde parlaklığı orta seviyelerde kullanıyorum yetiyor.

İşlemci:snapdragon 778G olduğu için özellikle aldım,harika diyebilirim.A52s oyuncu telefonu değil ama oyun performansı da üzmüyor.Cod mobile grafik çok yüksek,kare hızı maksimum 60 fps alabiliyorum sıcaklık oyun eklentileri ile baktım baya maksimum 43 dereceyi göstetiyordu.yeni çıkan uçak simulatörü var onu denedim ultrada 50-60 fps alıyordum ama 1 tık düşürünce daha iyi performans sergiliyor.
Pubg sorunu olsa gerek,hdr grafiklerde en fazla 40 fps veriyordu,kaldıki onu zaten a51 işlemcisi de veriyor.Pubg de problem olabilir.hdr da 60 fps rahat verebilecek işlemci 778g düşük grafiklerde 60 fps veriyor rahatça.

Pil:sağlığı %93,wifi ile normal kullandığımda (oyun hariç)kullandığımda pili %100 den alıp bitirmek 7-8saati buluyor ama 2-3 saat oyun oynayıp normal kullanınca yine 6 saat ekran süresi aldığım oldu.Mobile veri ile ekran süresi çok denemedim ama ekran süresi 1-2 saat daha düşük veriyor full mobile veri ile kullanınca.

Hoparlör:streo Hoparlör çok memnun ve tatmin edici,tizler baslar çok iyi geldi bana.Hoparlöre ayrı bir not verdim kalite konusunda.basit bir hoparlör değil,kalite kokuyor.

Kamera:son güncellemelerden mi kaynaklı bilmiyorum ama 1 tık düşük gibi,yinede a51 in kamerasından yaklaşık 2 kat daha iyi bence.üzmüyor tatmin edici.tek eskiği oıs ile 60 fps çekmemesi çünkü 60 fps çekiyor ama oıs destekli değil ama o zaten a55 bile oıs ile 60 fps desteği yok galiba yanılmıyorsam.

Güncel yazılım:Android 14 one uı 6.0
Güvenlik yaması 1 mart 2024
Google play sistem güncellemei 1 mart 2024.
Genel olarak full 120 hz kullanıyorum telefon öyle banamısın demiyor baya akıcı takılma vs.görmedim hiç.güç tasarrufunu açsam belki daha uzun ekran süreleri verebilir.
2.el istanbul anadolu yakasından satın aldım fiyat 8000 tl idi. Henüz temmuz 2024 e kadar garantisi devam ediyor.

Belki 2.el a34 almak daha mantıklı gibi olabilir ama keşke almasaydım demedim. Şuanda çok memnunum.
Depolama ufs 2.2 ama yinede işlemcide güçlü. O sebeble keşke depolama da ufs 3.1 olsaydı demedim ufs 2.2 önyargılı bakıyordum ama beklediğimden iyi çıktı

Parmak izi: çok iyi çalışıyor bi an ultrasonic parmak okuyucu özelliği var sandım.parmağım temizsse hemen okuyor a51 e göre daha başarılı parmak izi okuyucusu

image

5 dakikalık cpu throttling testi

5 Comments
mstsvr_a32
Active Level 8
Galaxy A

Güzel tel a54 le kapışır

_FVS_
Active Level 9
Galaxy A
Kağıt üstündeki verilerle A54 ile kapışır lakin gerçek kullanımda A54'ü ezer geçer.
Galaxy A
Teşekkür ederim a52s testlerine baktığımda işlemci çok iyi görünüyordu cpu throttling testi beni yanıltmadı.
_FVS_
Active Level 9
Galaxy A
One UI 5.1 kullanıyorum, 64 mp kamera performansı çok iyi. Belki de One UI 6.0'ın sorunlarından biri olabilir. Yüz tanıması da gayet iyi ve hızlı, gece hiç ışık olmasa bile hızlı ve doğru bir şeklide açılıyor. Oyunlarda daha yüksek performans istiyorsan Game Boster ayarlarından Oyun optimizasyonunu Performans olarak ayarla + Labs'dan Alternatif oyun performansını etkinleştir + Game Boster'ı da aç ve cihaz ısındığında performansın düşme modunu kapat + Oyun Eklentilerini yükle ve FPS modunu aktifleştir. Bunları yapınca oyunlarda en yüksek performansı alırsın lakin cihaz ısınır. Tekrardan A52s'in hayırlı olsun.
Galaxy A
Teşekkür ederim 64 mp ile çekmiştim çay bardağı çok yakındı o yüzden makro gibi çıkmış.3.foto 16 mp20240412_190830_1000007377_1712938112.jpg20240412_002655_1000007381_1712870818.jpg20240412_190941_1000007064_1713034694.jpg