cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy A34 Şarj Süresi uzadı

(Topic created on: 05-27-2024 10:46 PM)
175 Views
yigitcanerr
Beginner Level 2
Options
Galaxy ATelefon 4 aylık gecenki öne ui güncellemesinden sonra şarj suresi uzadı ve telefon görmediği derecelere çıkmaya başladı herhangi bi uyarı almadım ama olacak bi sıkıntıdan korkuyorum hem ısınma hemde şarj süresi uzadı eskiden %19 dan %100 45 dk idi şimdi ise 1 saat ?
2 Comments
baalalaba
Active Level 4
Galaxy A
aynı sorun mevcut cihazı sıfırlamayı düşünüyorum
Turkuaz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba yigitcanerr,

Yavaş şarj olma durumu için öncelikle "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünden kontrol ettiğiniz zaman, aktif değil ise aktif hale getiriniz. Eğer bu seçenek aktifse farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile, farklı bir prizde tekrar denemenizi öneririz. Bu işlemlere rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. Sıfırlama işlemi için öncelikle cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek almanızı öneririz. Yedekleme işleminden sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bu işlemlere rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine ve yedeklemelerin görsel anlatımlarına aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/ 
https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. 
Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Destek > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır. 

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. 

Servis iletişim bilgilerine ve daha fazla bilgiye aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz. https://www.samsung.com/tr/support/service-center/ 
https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-prevent-the-overheating-of-your-galaxy-devi... 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes