cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

SD kart şifreleme sonrası hata

(Topic created on: 04-16-2023 12:14 AM)
195 Views
MaVi9
Active Level 3
Options
Galaxy A

SD kartımı şifrelemek istedim içinde verilerim varken işlemi başlattım ve hemen saniyeler içinde SD kart şifrelendi dedi.

Ancak hemen ardından SD kart başka cihazda sifrelendiği için bazı verilere ulaşılamıyor hatası aldım.
Bu sorun nasıl çözülür içinde bazı verilere erişiyorum sanırım.
Daha önce şifrelemedim. Kartı kendim doldurmuştum. Modelim A51 ve sd kart da Samsung 128gb.
7 Comments
Galaxy A
Normalde şifre koymadan önce silme uyarısı vermesi lazım.
MaVi9
Active Level 3
Galaxy A
öyle bir uyarı gelmedi cihaz şifremi istedi girdim ve şifreleme işlemini başlattığı gibi 2 3 saniyede bitirdi zaten orada anladım sıkıntı olduğunu
sd kart şifrelendi sanki başka cihaz şifrelemiş gibi "şifrelenen cihazda verileri görebilirsiniz bu cihazda şifre çözmeyiz" dedi
MaVi9
Active Level 3
Galaxy A
şimdi şifreleme işlemini çözmek istiyorum kaldırmak yani sd karttan ama yapamıyorum çok saçma
kenanbayram
Active Level 6
Galaxy A
Eğer kartı bir telefonda şifrelerseniz, sadece o cihazda tekrar kaldırabilirsiniz. Şifreyi kaldırmadan başka cihaza takarsanız kendini, başkası tarafından çalınmaya karşı korumak için kilitleyebilir. Geri dönüşü var mı bilmiyorum.
Masaüstü bilgisayardan bile dosya erişim sorunu yaşayabilirsiniz, yani dosyalar bozuk gibi gözükür.
MaVi9
Active Level 3
Galaxy A
Sorun da bu aslında ben kartı telefondan çıkarmadım bile aynı cihazda şifreleme işlemi bittiği anda "başka cihazda şifrelenmiş kart" uyarısını alıyorum
Bu nasıl mümkün olabilir kart bu telefonda şifrelendi zaten.
İlk defa böyle bir hatayla karşılaşıyorum
Belki de samsung için bir ilk bile olabilir öyle bir şanssızlık
MaVi9
Active Level 3
Galaxy A
Not: Şuan denedim SD kart şifresini çözemiyorum.
Ancak yeni dosyalar yükleyebiliyor telefon.
Ve sd karttaki çoğu dosyama ulaşabiliyorum.
Sanırım belli dosyaları göremiyorum sadece ve bunlar bulutta yedekli olanlar olabilir diye düşünüyorum ancak emin değilim göremediğim için.
Sd kart şifresini çözmek görmek istiyorum aynı cihaz aynı telefon ne bir güncelleme ne bir şey yaptım şifreledikten sonra.
Anlayacağınız çok ekstrem bir durum söz konusu.
Béşiktaş
Expert Level 2
Galaxy A
Duzelebilmesi icin sd kartin bicimlendirilmesi gerekiyor. Sifreleme oldugu icinde veriler kurtarilamaz.