cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

SAMSUNG EXYNOS 9610 İLE 9611 HAKKINDA

(Topic created on: 06-23-2021 10:17 AM)
376 Views
plüton
Active Level 10
Options
Galaxy A

yurt dışı kaynaklı bilgilere göre samsung exynos işlemcili telefonlarda performans düşüklüğü arayüzde yavaşlama ve kendi kendine kapanması anakart sorunu yaşayan varmı arkadaşlar fabrika ayarlarına dönmek sorunları çözmedigi söyleniyor bahsi geçen modeller A50..A50s..A51 M30..M30s..M31 

7 Comments
ssssss3
Active Level 9
Galaxy A
Benim A51de sorun yok. Hala problemsiz calisiyor.
plüton
Active Level 10
Galaxy A
bende sorun yaşamadım henüz kardeşim umarım yaşamayızda
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
2.5 yıl olucak nerdeyse A50 sorun yaşamadık
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Tam 1. senesinde donma kasma yaşattı alfatürk. Bunun yanı sıra diğer sorunları saymıyorum.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Bende donma olmadı ama diğer yazılımsal sorunlar maalesef genellikle Her cihazda oluyor sorunsuz cihaz yoktur her cihazın illaki belli bir sorunu ve yazılımsal problemi oluyor
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Orası öyle tabi sorunsuz başka bir marka da yok android. Ancak srn biliyorsun ilk zamanda tarih söyleyrmiyom postu bulamıoyrum güncelleme geldiğinde Hem arayüz hem pubg feci kasıyordu . Bu samsung sorunu. 6 ay garantili samsung A30 var babamda bomboş telefonun içi ama kasıyor. A50 de öyleydi. Kullanımdan kullanıma değişiyor diyenlere arayüz değerlendirmesi konusunda inanmıyorum. Bir güncelleme gelir de 2 farklı cihazda arayüzde farklı performans gelir mi ? inanmıyorum ben. Oyun yada başka bir şey olsa tamam da arayüz aynı olmalı. Zaten değilse Samsung dandikliğidir.
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
9610 kullanmış biri olarak söylüyorum ve daha başka exynoslu da kullandım. 1. yıla geldiğinde arayüzde donma kasma başlıyor. Performans düşüyor. Bunu güncelleme ile yapıyorlar. Gelelim Snapdragonlu modellere. Elimde A71 var. android 11 geldi brn güncrllrmedik. Arkadaşımınkini güncelledik. Sıfırladık daha sonra şimdi oyunda kasıyor. Bazen az da olsa arayüzde takılmalar oluyor. Muhtemelen A71 bir android sürümü daha aldığında bariz hissedilebilir arayüzde kasma olacak. Demem o ki exynos işlemci daha erken sorunlar yaratıyor ancak snapdragon da kusursuz değil. Zamanla iki işlemcide kutudan çıktığı gibi olmuyor. Bu planlı eskitme stratejisi. Hergün yeni cihaz çıkıyor. seninkini 1 senede bozup yeniletcekler işte. Bide Samsung arayüzde tam optimize değil. Çok güzel arayüzü var . samsung kullanma nedenimde 1. sırada ONE UI geliyor. Ancak güzel olmasının yanında Çok erken donma kasma sorunlarına olanak sağlıyor. A31 cihazından örnek verirsem kutudan sıfır çıkardım. Gerekli güncellemeleri yaptım. Hiçbir şey yüklemediğim halde arayüzde donuyordu. Aynı işlemci ve Ram koyan başka marka yağ gibi akıyordu. Kim ne derse desin ONE UI çok güzel arayüz olsa da Tam anlamıyla kusursuz değil. Soruna dönersek Anakart sorunları çok nadir oluyor( bemde olmamıştı). Kendi kendine kapanıp açılıyorlar evet bi sorun var ve becerip çözemiyolar. Arayüz 1. seneden sonra başlıyor kasmaya . Oyunlarda A50im A71 gibi oynatıyordu bana pubg yi ancak güncrlleme geldi ve berbat ettiler. A50 telefonum gece %1 yada hiç şarj kaybetmiyordu. A71 gece %14 15 lere kadar boşta şarj harcadığı oluyor. işlemci farkından yorumumla bu durumu değerlendirebilirsin.