cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Parmak izi sensörü kalibrasyonu hatasi

(Topic created on: 04-07-2021 11:29 AM)
12769 Views
smartiest1
Active Level 1
Options
Galaxy A

Telefonu bugün kullanmaya başladım, sıfır Galaxy A72. Parmak izi kaydetmedi bile direkt bu hatayı verdi. Güncelleme yaptım ama faydası yok. Ekranda bu hata çıkıyor.  Bilgisi olan var mı 

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba smartiest1

Samsung Members > Yardım alın > İnteraktif kontroller > Parmak izleri bölümünden test ederek, sonuçları kontrol etmenizi öneririz. ‘’ Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyor ‘’ sonucu çıkarsa sensörde bir sorun yoktur.

Sorun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz;

• Cihazınızda yer alan Parmak izi sensörünün temiz olduğundan emin olun. ( Temiz ve yumuşak bir bez ile daire şeklinde parmak izi sensörünü temizleyebilirsiniz.)

• Cihazınızda herhangi bir aksesuarın parmak izin sensörünü engellemediğinden emin olun.

• Cihazınıza Parmak izinizi tanımlatırken bir hata oluşmuş olabilir veya tam olarak tanımlanmamış olabilir. Kayıtlı olan parmak izlerini kaldırarak, yeniden parmak izini tanımlatmanızı öneririz.

Yukarıdaki işlemleri denemenize rağmen aynı sorunlarınız devam ediyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
10 Comments
UserEdited41
Active Level 6
Galaxy A
15 gün içerisinde iade etme imkanın var iade et
smartiest1
Active Level 1
Galaxy A
Ürün yurtdışından hediye geldi iade edemem
0 Likes
UserEdited41
Active Level 6
Galaxy A
Garantiyede yollayamazsın sıfırla dene olmazsa güncellemeyi bekle
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Hayır sıfırlama sıfırlasan da bir şey değişmez kalibre yapabilmem için samsung servis yada gelişmiş teknoloji olan bir gms yerine giderek kalibre etirin
0 Likes
smartiest1
Active Level 1
Galaxy A
Evet sıfırladım ama hiçbir işe yaramadı
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Telefona dışarıdan müdahale yapmısınız o yüzden deaktif durumda
0 Likes
smartiest1
Active Level 1
Galaxy A
Dışarıdan müdahale derken tam olarak neyi kastettiniz
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Telefona kendi yazılım dışında yazılım atılmış olabilir yeyata rom lanmis olabilir genelde bu sorunları ithalatçı garantili veyata yanlış müdahale den kaynaklı oluyor
oğuzcann
Active Level 5
Galaxy A
Samsung yetkili servise gonder
0 Likes