cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

One UI 6.1 Güncellemesi A14 Modeline Yeni Neler Getiriyor 📱✨👇

(Topic created on: a week ago)
366 Views
Tolgaa94
Expert Level 5
Options
Galaxy A

One UI 6.1 güncellemesi şimdi Galaxy A14 modeline yavaş yavaş gelmeye başladı ( HENÜZ TÜRKİYE'DE YOK ) peki One UI 6.1 güncellemesi bu modele yeni neler getiriyor. 

image

Galaxy A14 modeli için one UI 6.1 güncellemesi daha fazla pazarda kullanıma sunuluyor. Peki bu güncelleme ile bu modele gelen yenilikler neler

En başta Galaxy AI özellikleri maalesef bu modelde bulunmuyor. Ancak ; 

Yeni yazılım, bir nesneyi veya konuyu bir görüntüden kopyalayıp diğerine yapıştırmanıza olanak tanır. Galeri uygulamasında resim kırpma ve arama da iyileştirildi.

Yerleşik video düzenleyiciyi kullanarak videoları düzenlerken videonun tamamının veya belirli bölümlerinin oynatma hızını değiştirebilirsiniz. Video düzenleme projelerini Samsung Studio’dan (daha önce Video Düzenleyici olarak adlandırılıyordu) diğer Galaxy telefonlara veya tabletlere aktarabilir ve düzenlemeye orada devam edebilirsiniz.

Artık telefonunuzun duvar kağıdına çerçeveler ve efektler uygulayabilirsiniz. Örneğin, içinde insan veya evcil hayvan bulunan duvar kağıtlarına alan derinliği (Portre Efekti) uygulayabilirsiniz

Alarmlara (AR Emoji, resim veya video) ve hatırlatıcılara ilişkin uyarıları özelleştirebilirsiniz. Alarmlar ve hatırlatıcılara yönelik bu özelleştirmeler için özel arka planlar veya renkler kullanabilirsiniz.

Takvim uygulamasındaki ayarlar bölümü yenilendi. Takvim uygulamasında her günü süslemek için en fazla iki özel çıkartma kullanabilirsiniz. Anımsatıcılar uygulamasında her anımsatıcı kategorisini özelleştirmek için bir simge seçebilirsiniz. Daha kolay erişim için bir hatırlatma kategorisi de sabitleyebilirsiniz.

Modları yeniden sıralayabilir, ana ekrandan Modları kapatabilir/açabilir ve Rutinler için yeni koşulları (Alarm ve Smart View) kullanabilirsiniz. Samsung, görme bozukluğu olan kişiler için erişilebilirliği artırmak amacıyla Relumino Outline özelliğini ekledi.

Samsung’un stok uygulamalarından birçok yeni kilit ekranı widget’ı da aldı. Ayrıca kilit ekranı saat widget’ı için özel yazı tipleri kullanma seçeneğine de eklendi.

One UI 6.1 ayrıca Galaxy A14’e yeni Hızlı Paylaşım özelliğini de getiriyor. Samsung Find uygulamasını kullanarak cihazlarınızın veya ailenizin/arkadaşlarınızın yerini bulabilirsiniz. Aynı uygulamayı kullanarak konumunuzu başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Aynı Samsung hesabında oturum açmış cihazlar arasında Samsung Internet’teki web tarayıcısı sekme gruplarını senkronize edebilirsiniz.

Samsung Cloud’daki uçtan uca şifreleme sayesinde veri güvenliğiniz artırıldı. Samsung Cüzdan artık daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli bir oturum açma işlemi için geçiş anahtarlarını destekliyor.

Geliştirilmiş Samsung Health ile egzersiz yaparken geçmiş kayıtlarınızla rekabet edebilirsiniz. Ayrıca günlük etkinlik hedefleri için daha fazla seçeneğiniz (aktif saatler veya çıkılan kat sayısı) vardır. Samsung artık adet döngüsü bilgilerini girerken fiziksel belirtiler ve ruh hallerini ekleme seçeneği sunduğundan kadın sağlığı takibi iyileştirildi.

Etkin bir arama sırasında hızlı ayar geçişleri aracılığıyla mikrofon moduna ve video efektlerine erişim artık daha kolay. One UI 6.1’deki Hava Durumu widget’ı daha fazla bilgi gösterir. Samsung Klavyeyi gizlemeden sesli dikteyi kullanarak metin girebilirsiniz. Ayrıca simge durumuna küçültülmüş tüm uygulamaları aynı anda açabilirsiniz.

Finder bölümü artık Google Arama aracılığıyla İnternet’ten eşleşen arama sonuçlarını içeriyor. One UI 6.1 ayrıca telefonlara daha fazla pil sağlığı koruma seçeneği ekliyor.

8 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Güzel Özellikler 👍 👍

View solution in context

Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy A
Hayırlısı olsun.
Eline sağlık Tolga bey kardeşim 😇

View solution in context

Solution
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
Harbi şaka gibi one ui 6.1 güncellemesinin şuana kadar bütün cihazlara verilmesi lazım şurda ekim'e one ui 7.0 için ne kaldı s24 serilerine ekim,kasım gibi dağıtılmaya başlanırken bazı kullanıcılar belkide o zamanlar one ui 6.1 güncellemesini bekleyecek. Bu kadar bir güncellemenin çok geç verilmesi normal değil ve işin komik tarafı android güncellemeleri geçte verilse yine hata çıkıyor.

View solution in context

Solution
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
Yinede sizlere hayırlı olsun 🙂

View solution in context

Solution
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
Evet biliyorum ama yinede avrupa için bile çok geç değilmi ben genel olarak kastediyordum türkiye'de hep geç verilen güncellemelere zaten artık alıştık.

View solution in context

Solution
Galaxy A
Hayırlı olsun kardeşim şimdiden 😊
Güzel özellikler baya senin yerinde olsam çoktan rom yüklerdim s21fe portu

View solution in context

Solution
dolphinS23fe
Active Level 2
Galaxy A
Hayırlı olsun bütün A14 kullanıcılarına 🫡

View solution in context

Solution
Galaxy A
Hayırlı olsun bütün A14 kullanıcılarına

View solution in context

13 Comments
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Güzel Özellikler 👍 👍
Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy A
Hayırlısı olsun.
Eline sağlık Tolga bey kardeşim 😇
Solution
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
Harbi şaka gibi one ui 6.1 güncellemesinin şuana kadar bütün cihazlara verilmesi lazım şurda ekim'e one ui 7.0 için ne kaldı s24 serilerine ekim,kasım gibi dağıtılmaya başlanırken bazı kullanıcılar belkide o zamanlar one ui 6.1 güncellemesini bekleyecek. Bu kadar bir güncellemenin çok geç verilmesi normal değil ve işin komik tarafı android güncellemeleri geçte verilse yine hata çıkıyor.
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
Caner sorun Türkiye'deki güncellemelerden yoksa bu cihaz üzerinde bir sorun olduğunu zannetmiyorum çünkü Avrupa'ya bu güncellemeler geliyor bak görüyorsun
Solution
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
Evet biliyorum ama yinede avrupa için bile çok geç değilmi ben genel olarak kastediyordum türkiye'de hep geç verilen güncellemelere zaten artık alıştık.
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
Evet gecikme olduğu doğru
Solution
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
Yinede sizlere hayırlı olsun 🙂
Solution
Galaxy A
Hayırlı olsun kardeşim şimdiden 😊