cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Kullanıcıların en büyük hatası A71

(Topic created on: 12-05-2020 11:50 PM)
962 Views
sametttt
Active Level 3
Options
Galaxy A

Öncelik ile gece vakti yazıyorum bunu,

Bu bir şikayettir ve de sitem....!
1- Bu telefonun kamerasına kimse iyi demesin kamerası özellikle de kendi kamerası hiç iyi sonuçlar vermiyor ve ben bu telefonu gcam apk indirip kullanmak için almadım. Bana ışıkta iyi çekiyor demeyin resmin rengini patlatmak, çok canlı göstermek kaliteli anlamına gelmiyor, bir resmi çektikten sonra yakınlaştırma yaptığınız da 64mp de bile netlik yok bu çok büyük bir ayıp.

2- Pil konusu, ben oppo reno 2z kullandım ve bu telefona geçtim oppo da 4000 mah batarya varken 1 günü çok güzel kurtarıyordum, lâkin bu gün yolculuk yaptım ve telefonumu bol bol kullandım 4 saat spotify 35 dakika kamera 28 dakika instagram kullanmışım telefonumun şarjı %18 e düştü ve ben bu gün bunu da deneyimledim telefonu güç modunda değil adaptif güç tasarrufu açık ve optimize bir şekilde kullanın 12 saatlik telefon kullanımım da 2 kere sarj ettim telefonumu ve güç modu kapalıyken sarjı daha verimli gidiyor, komik...

3- Kamera modun da özellikle pro seçeneğin de iso değerini sunması güzel ama neden zaman ayarı yapamıyorum çok merak ediyorum açıkçası bu telefon ile uzun pozlama yapamamak çok büyük bir hayal kırıklığı.

4- Oyunlar da telefon ısınmıyor evet bu yönünü çok sevdim pubg çok oynarım ve tatmin ediyor ama ne kamerası ne de pil konusun da güç tasarrufu modları verimli değil..

5- Gece modu neden vardır, karanlık ortamlar da ışık toplasın ve bize daha aydınlık resinler versin diye vardır ben gece modunda bir resim çektiğim de karınca sayıyorum 3500tl az değil reno 2z yi kimseye önermiyorum ama gece çekimi kat ve kat iyiydi.

Samsung'a sesleniyorum kamerayı yazılımla mı düzeltiyorsun ne ile düzeltiyorsan düzelt 

6- Video konusun da da bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarmak isterim ayarlar da video sabitle diye bir özellik var, bu özellik neden var açıklamasını okuyunca videolar da sarsıntıyı engellediği yazıyor külliyen hikaye video ayarlarından bu şıkkı kaldırın video çekin daha güzel videolar çektiğinizi görürsünüz bunu mutlaka deneyimleyin video daki netleme sorunu bile çözülüyor ve akıcı video çekebiliyorsunuz, Süper denge modu hakkın da da yürürken açmayın bu özelliği titreye titreye videoları izlersiniz.

Samsung a71 oyun konusunda memnun edici kamera ve pil ( fiyat aralığında gayet daha iyileri de var) 

Android eko sistemine iphone dan geçiş yaptım ve 1 sene de ikinci android telefonu aldım yaşadığım sorunlar yüzünden biraz düze çıkınca bunu da zararına satar iphon alırım ne instagram  da video çekerken netleme sıkıntım olur kameradan beklentimi de azaltırım pili sürekli yuvasında da gezerim yine de android bu optimizasyonu olmayan telefonlarını kullanmam, 

Marka kötülemek değil di amacım ama bir marka hala kamerasını ve pil yönetimini  düzeltmiyorsa sabahtan akşama kadar 64mp koydum 108mp koydum 100x zoom diyip durur instagrama girersiniz araba da giderken bir story atayım dersiniz kameranın nereye netlediği belli olmayan bir manzara ile karşılaşırsınız.

(Mecburiyetten a71 kullanıyorum) almak isteyenlere de bunları düzeltemiyorlarsa almalarını önermiyorum fansanız beni ilgilendirmez alabilirsiniz ama alıp iki sene kullanıcam diyorsanız 2-3 ay daha para biriktirin ne kadar telefon yavaşlatsa bile bir sıkıntıyı **bleep** ettiğin de düzelten marka alın...     duygularımın tercümanı olan A71 mağduru bir arkadaştan alintir herkesin ortak sorununu dile getirmiş helal olsun 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba sametttt,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. İncelememiz için görsellerle birlikte, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​

View solution in context

26 Comments
Zehya
Active Level 6
Galaxy A
Yazdıklarına aynen katılıyorum arkadaşım. Maalesef durum bu. Ben oppo reno 2z ile samsumg A71 arasında kalmıştım. Sonra bildiğimiz samsung diye A71 aldım. Aslında ilk aldığımda çok iyiydi güncellemeler bozdu teli. Aklımda olsun bir daha tel aldığımda fabrika çıkışlı bırakcam, güncellemeyeceğim
aktaşss
Active Level 6
Galaxy A
cooook doğru bende oppo renk 2 z den geçiş yaptım gayette iyiydi sadece biraz ağırlık olarak fazla geldi sırf bu yüzden zarif diye a71 aldım bin pişmanım karanlık ekran berbat
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
A21s A71 den daha iyi çekiyor şaka gibi
Zehya
Active Level 6
Galaxy A
Hakikaten öyle. Galaxy galerideki A20 A30 la çekilmiş fotolara bide A71 ile çekilen fotolara bariz görürsün farkı
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Telefon seçerken iyikide A serisine gitmemişim o zaman .d
Zehya
Active Level 6
Galaxy A
Aynen 😆.Samsung almayı düşünmüyorum. Belli bi müşteri potansiyeline ulaşan her marka kaliteyi düşürüyor. Kapitalizmin kuralı galiba..
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Bilmiyorum şuan M serisindeyim 7 Aydır telefondan tık gelmedi daha.Bence böyle devam ederse başka seri A serisinin yerini kapacak
Zehya
Active Level 6
Galaxy A
Ne güzel. Güle güle eskit arkadaşım
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Yani A serisi aldığında forumda şikayet felan görürsen güncelleme yeni telefon alırsan