cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

[HABER]Samsung Galaxy S21 FE, Google’ı Bile Canından Bezdirdi

(Topic created on: 09-22-2021 10:30 PM)
187 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

Samsung Galaxy S21 FE birçok kullanıcı gibi Google'ı da canında bezdirdi. Samsung'un henüz duyurmadığı telefon Google tarafından onaylandı.

Görünüşe bakılırsa Google bile Samsung Galaxy S21 FE duyurusunu beklemekten bıkmış durumda . Aylarca süren hazırlıklar ve daha sonra telefonun iptal edildiği söylentilerinin ardından Samsung’un uygun fiyatlı amiral gemisi telefonu artık gelecek ay resmiyete kavuşturması bekleniyor. Bu tanıtım öncesinde Google, ARCore destek sayfasında uyumlu telefonlar listesine son olarak Galaxy S21 FE modelini dahil etti.

Uzun bir süreden beri gündemde olan telefon, Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcileriyle çıkış yapacak. Avrupa bölgesinde (Türkiye dahil) Exynos işlemciyle göreceğimiz telefonun hala yeterli üretim kapasitene sahip olmadığı belirtiliyor. Çip engeline takılan akıllı telefonun şu ana kadar 10 bin adet üretilebildiği bildiriliyor. Bu sayı oldukça düşük ve bırakın tüm dünyayı, sadece bir bölgenin talebini karşılamak için bile yetersiz.

Galaxy S21 FE’nin en az iki ay gecikmesinin temel nedeni işlemciye bağlı olarak üretim kapasitesinin artırılamaması. Ekim ayında tanıtılması beklenen telefonda bakalım hacimli üretime geçiş yapılabilecek mi? Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz. Şimdi telefonun başlıca özelliklerini hatırlatalım.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Özellikleri

• 6,4 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli Infinity-O Dinamik AMOLED Ekran
  • Sekiz Çekirdekli Qualcomm Snapdragon 888 5nm işlemci / Sekiz Çekirdekli Samsung Exynos 2100 işlemci
  • 128 GB/256 GB depolama
  • 6 GB / 8 GB LPDDR5 RAM
  • Android 11 tabanlı One UI 3.1 kullanıcı arayüzü
  • 12MP arka kamera, 12MP Ultra Geniş sensör, 12 MP Telefoto kamera
  • 32MP ön kamera
  • Suya ve toza dayanıklılık (IP68)
  • Ekran içi parmak izi tarayıcı
  • Boyutlar: 155,7 x 74,5 x 7,9~9,3 mm (kamera çıkıntısı ile)
  • 5G SA/NSA, 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11ax (2.4/5GHz), Bluetooth 5.1, GPS + GLONASS, USB 3.1, NFC
  • 25W hızlı şarjlı 4500mAh kapasiteli batarya
KAYNAK:TEKNOBURADA
0 Comments