cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A73 Hayalet Ekran

(Topic created on: 09-12-2022 11:19 PM)
906 Views
yunusozgur
Active Level 3
Options
Galaxy A

Merhaba arkadaşlar, Galaxy A73 kullananlarda hayalet ekran oluştu mu?

Cihazı alalı 2 ay oldu 1 aydın hayalet ekran oluşuyor.
Ekranda açtığım şeyler zamanla ekrana yerleşiyor 15 20 dk sonra kayboluyor. Siz de dener misiniz? Aşağıda kontrol edebileceğiniz görseli koydum. Eğer full gri görüyorsanız bir şey yok, ekranda şekiller yazılar çıkıyorsa yorumlarda belirtebilir misiniz? Sadece bende mi oluştu yoksa diğer A73 lerde de var mı?

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba yunusozgur,

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrıve'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta > OneDrıve ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri öğesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

13 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Burdan bişey görünmüyo ki
0 Likes
yunusozgur
Active Level 3
Galaxy A
Sizde hayalet ekran oluşmamıştır o zaman
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Hayır olmadı benim cihaz a51
0 Likes
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Hayalet ekran resimle anlaşılmaz en yakın servise götürmenizde fayda var
0 Likes
yunusozgur
Active Level 3
Galaxy A
Çok rahat anlaşılıyor.
0 Likes
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Amoled yanığı veya sizin tabirinizle hayalet ekran ancak sizin bakmanız ile anlayabilirsiniz ekran görüntüsü vs ile anlaşımalaz ancak cihazı görerek anlayabilirsiniz zamanla bu izler geçmez ekran değişimi yapılması gerek yani teknik bir sorun ancak o şekilde giderilmekte.
0 Likes
yunusozgur
Active Level 3
Galaxy A
Zaten paylaştığım görüntü ile göstermeye çalışmıyorum. Başka kullanıcılar kendi ekranlarında olup olmadığına baksınlar diye paylaştım.
0 Likes
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Bende diyorumki sizin ekranınızda bu renkte belli olur ama başkasının ki mesla başka renkte belli olur gibi bir şey yok zaten genellikle beyaz ekranlarda yada kullanıcının **bleep** etmediği zamanlarda oluyor.
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Ben a52s kulaniyorum o gun tel format atim beyaz ekran geldi uste amoled ekran yqnmis farkinda deyilim dark mod kulanirdim tel beyaz ekran olunca **bleep** etim gitim servise baktilar dogru diyonuz dediler deyistirdiler amoled yanigi surekli kalan seydir ekranda