cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A50 Açıp Kapatma (Batarya) Sorunu

(Topic created on: 05-10-2021 11:56 PM)
8360 Views
sinnersid
Active Level 3
Options
Galaxy A

Selamlar arkadaşlar, yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler. Şu an kullandığım A50 telefonu 25 mayıs 2019'da aldım. 2019 haziranı itibariyle telefonumda bir sorunla karşılaştım. Sorun da şuydu: Telefonu normal bi şekilde kapattıktan sonra kilit tuşuyla açmaya çalıştığımda telefonum tek seferde açılmıyordu. Açılmadığı halde ekranda daire içinde şimşek görseli çıkıyordu ( Fotoğrafı ekte de attım, görebilirsiniz. ). Belki 7-8 sefer tuş kilidine 4-5 saniye bas çek yapa yapa açmaya çalışıyordum. Bu dediğim sorun o günden beridir var. Aynı zamanda zorla yeniden başlatma ( ses kısma ve kilit tuşuna basılı tutarak telefonu yeniden başlatmaktan bahsediyorum) yapmaya çalıştığımda da aynı hatayı alıyorum. Ya işte kısaca telefonu kapattığımda, sarjı bitmediği halde kendi isteğimle, telefonu açamıyorum. Ekranda daire içerisinde şimşek işareti çıkıyor. Uğraşa uğraşa, kilit tuşuna aralıklarla basıp çekerek sonunda açabiliyorum neredeyse ilk günden beri. O zamanlar kullanımımı etkileyecek bir şey olmadığından ve şehir dışında oldığumdan götürme şansım olmadı, böyle kaldı. Garantisinin bitmesine 15 gün kalmışken götüreyim diyorum ne dersiniz? Sizce sorun batarya kaynaklı mı?

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Bence kesinlikle cihazı yetkili servise götürğnüz uzman ekip tarafından inceleme yapılsın sorun anakart tan bile olabilir en net cevabı yetkili servis vericektir

View solution in context

12 Comments
sinnersid
Active Level 3
Galaxy A
Bu arada yazmayı unuttum. Bugün itibariyle telefonu sıfırladım düzelir umuduyla ama düzelmedi. Bilginize
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Bence kesinlikle cihazı yetkili servise götürğnüz uzman ekip tarafından inceleme yapılsın sorun anakart tan bile olabilir en net cevabı yetkili servis vericektir
sinnersid
Active Level 3
Galaxy A
Ben de öyle yapmayı düşünüyorum çok teşekkür ederim cevabın için. Umarım da garanti kapsamına girer.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Muhtemelen garanti kapsamında değerlendirilir

Rica ederim kardeşim ne demek 😊
enessbilginn
Active Level 7
Galaxy A
Kullanıcı hatası ise garanti kapsamına girmez ama yüksek ihtimal garantiye girer telefonun 👍
sinnersid
Active Level 3
Galaxy A
İnşallah bakalım. Benden kaynaklı hata olduğunu düşünmüyorum çünkü çok titizim bu telefon konularında. Aldığım günden beri kutudan çıkan şarj aleti ile sarj ettim, tek bir sefer bile başka alet kullanmadım. Ama belli de olmaz samsung sonuçta. Çok teşekkür ederim yardımın için 🙂
enessbilginn
Active Level 7
Galaxy A
Garantiye girer takma kafaya 👊
rica ederim.
0 Likes
renonv
Active Level 5
Galaxy A
Aynı sorun benim tabletimde olmuştu Ana Kartı yanmış dediler banada.
sinnersid
Active Level 3
Galaxy A
Benim telefonun herhangi bir sorunu yok. Telefonu açıp kullanabiliyorum, telefon kapalı değil yani. Dediğim gibi kullanımımı etkilemiyor sadece açıp kapatmaya çalıştığımda oluyor bu sorun, garip.
0 Likes