cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Eleştiri

(Topic created on: 03-25-2021 05:28 PM)
314 Views
MEhmetA51e
Active Level 4
Options
Galaxy A

image

Merhaba değerli Samsung Members kullanıcıları bu gönderide biraz eleştiri yapacam yorumlarınızı saygı çerçevesi içinde yaparsanız sevinirim.Her markanın iyi yanı olduğu gibi kötü yanları da var Samsungda buna dahil ki Samsungun ekran kalitesi ve kamerasının ne kadar iyi olduğunu hepimiz biliyoruzdur hadi biraz kötü taraflarını eleştirelim.Samsungun nesini sevmiyoruz?

1-) Reklamlarındaki tanıttığı cihazlar satışa sunduğu cihazlarla uyuşmuyor mesela S20,S21 serisindeki cihazlar reklamda snapdragon işlemcili olarak gösteriyor,teknoloji kanallarına snapdragon lu telefon yollarken satışa Exynos lu modelleri sunuyor.S20FE tanıtımda 5g li olarak gösterildi fakat 4,5G li versiyonu satışa sunuldu diğer Samsungun sildiği reklamları burda anlatmayım bilenler bilir 

2-)Uygun fiyatlı modellerde rakiplerine karşı malzeme kalitesi düşük örneğin arka kapak,çerçeve cam görünümlü plastik ama diğer rakiplerin çoğunda cam var ve Gorilla Glass 5 varken Samsung Gorilla Glass 3 kullanıyor ama hakkını yememek lazım ne kadar plastik olsada renkleri ve tasarımı benim çok hoşuma gidiyor 

3-)Samsungun Türkiyeye uyguladığı fiyat politikasını tekrar gözden geçirmesi lazım her ne kadar ülkeye bağlı bişey olsada rakipleri daha donanımlı cihazları Samsunga göre daha uygun fiyata satıyor ha ucuz etin suyu kara olur mu olmaz mı orasını bilemem :)

4-)Bu maddede iki konuyu birleştirecem hızlı şarj ve bazı modellerde arayüz kasması. Rakipleri 33Wat,40wat,50wat derken Samsung neden hala max 25wata kadar çıkabiliyor anlamış değilim. Memberste gördüğüm bazı paylaşımlarda bazı modellerde bende yoktu ama özellikle A51 Android 11 almadığı zamanlarda çoğu insan bu arayüz takılmasından şikayetçiydi bunun giderilmiş olmasi beni mutlu etti umarım diğer alt modellerde de bi an önce giderilir.

5-)Bixby ve Ard arda birsürü alt model çıkarması.
Bixby ye Türkçe eklenmedikten sonra kullanamadıktan sonra telefonumda olması çok gereksiz keşke kaldırabilinse ya da bi an önce Türkçe dil desteği eklense
Bildiğiniz gibi Samsungun birsürü alt modeli var buraya adlarıni bile yazmaya üşeniyorum evet bu bi pazarlama stratejisi ama her çıkan model 2.ellerin piyasa değerini düşüyor ve birbirine çok benzer özelliklere sahipler.

Ben sadece eleştiri yaptım herkes susarsa bu sorunlar giderilmez kendim de bi Samsung kullanıcısıyım ve severek kullanıyorum iyi forumlar:)
6 Comments
Se1m8
Active Level 3
Galaxy A
Yazılıma değinmesek de olur sürekli hata oluşuyor
MEhmetA51e
Active Level 4
Galaxy A
En azından her modelde olmuyor dediğim gibi çoğu A51 kullanıcılarında sıkıntı vardı ama bende yoktu şükür marka vermeyim ama siz tahmin edin x markasının yazılımı çok daha beter her sene düzeltmeye çalışiyolar yavaş yavaş
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Bencede çok haklısınız Samsung'un iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var ama i yanları daha fazla bence
0 Likes
MEhmetA51e
Active Level 4
Galaxy A
Bi ara güzel özelliklerini de yazarım😊
0 Likes
Galaxy A
1 ve 2 ye cevap olarak Bunun nedeni dolar/tl nedeni en baş onun gerisinde ise ekonomik problemler baş çıkarmaktadır
0 Likes
MEhmetA51e
Active Level 4
Galaxy A
2 evet dediğin gibi ama 1 öyle deil Samsung diğer markaları eleştirirken dalga geçerken daha sonra onları taklit edip bide üstüne reklamları yapması buna dahil deil kastettiğim o ban yemeyim diye fazla açıklayamadım.d
0 Likes