cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Android 12

(Topic created on: 01-29-2022 09:42 PM)
36 Views
A52nazifa
Active Level 3
Options
Galaxy A

Güncellemeden sonra 90 hz ekranla özellikle twitter da gezinirken hafif donukluk takılma yaşıyorum.Böyle bir sorunla karşılarıyor musunuz  ve bazı uygulama girişlerinde aynı şekilde donma vb. ?

13 Comments
_Fırat_
Active Level 8
Galaxy A
Twitter ile alakalı sorun bence o. Aynı sıkıntı bende de var 120 hz ekranda.
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
Twitter uygulamasından kaynaklı o ben hata raporu göndermiştim Android 11 de iken. Twitter optimize etmediği için kastiriyor.
Solution
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba
Konu ile ilgili olarak şu işlemleri yapın ilk olarak cihazınızı sıfırlamanız gerekiyor çünkü yazılımsal hata var Şu işlemleri yaparak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz uygulamalar ekranına gelin ayarlar uygulamasını bulun tıklayıp girin genel yönetim yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden sıfırla yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden fabrika ayarlarına sıfırla Bu yazı seçimiyle tıklayın oradaki sayfadaki gerekli adımları uygulayarak sıfırlama işlemini başlatın ve onaylayın cihazınızı sıfırlamanız a rağmen eğer sorun halen devam ederse incelenmesi için hata raporu göndermeniz gerekir Çünkü bu sorunun çözülmesi için yetkililere bildirmeniz gerekiyor gelecek yeni yazılım düzeltme güncellemelerinde bu sorunu çözmüş olacaklardır şu işlemleri yaparak hata raporu gönderebilirsiniz uygulamalar ekranına Gelin
Samsung members
Uygulamasını bulun tıklayıp girin 6ta yer alan yardım Alın Yazısı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden hata raporları yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden cihazınıza uygun hata seçeneğini bulun ve tıklayın cihazınız için uygun hata seçeneğini bulup tıkladıktan sonra çıkan sayfa içerisine bütün soru ve sorunlarınızı yazın önemli ayrıntılar ekleyin kişisel Bilgilerinizi girmeyin sistem kayıt verileri gönder Bu yazı seçeneğini mutlaka çıkardı bırakın sorununuzun sıklığını seçin ve hata raporunu gönderin arka planda kayıt oluşturulurken Samsung members
Uygulamasını kapatmayın ve uygulamadan çıkmayın raporu tamamen gönderilene kadar mutlaka uygulama içerisinde birkaç dakika bekleyin rapor Tamam beni gönderildiği zaman şöyle bir bildirim gelecektir

Hata raporları gönderildi bu hatayı bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz

Yetkililer cihazınızı inceledikten sonra konu ile ilgili olarak mümkün olan en kısa zaman içerisinde sizlere uygulama üzerinden bir geri dönüş sağlayacaklardır
A52nazifa
Active Level 3
Galaxy A
Teşekkürler