cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A72 Parmak İzi Okuma Sorunu

(Topic created on: 05-01-2021 01:31 PM)
3385 Views
hsdibek
Active Level 3
Options
Galaxy A

Merhaba A72 telefonda parmak izi okumada sıkıntı yaşıyorum. Sağ ve sol baş parmaklarımı tanıttım. Ne solu ne sağı okuyup kilidi açamıyorum. Deneme hakkını kullandığım içinde şifre ile açmak zorunda kalıyorum. Ekran parmak okuyucusu rezalet bir şekilde çalışıyor. Aynı parmakla redmi note 9 da hiç tuşu üzerinden tık diye açılırken A72 de açılmaması benden kaynaklanmadığının kanıtı diye düşünüyorum. Yazılım güncellemesi falan mı gerekiyor bilmiyorum. Ama parmak izi ile kilit açmayı keyifli kullanamıyorum.

Parmak tanitmada sıkıntım yok şifre açmada sıkıntım var.

(Lütfen puan kazanacağım ayağına öylesine çözümler veya zaten denediğim şeyleri tavsiye edip konunun kapanmasına sebep olmayın. )

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba hsdibek,

 

Samsung Members > Yardım alın > İnteraktif kontroller > Parmak izleri bölümünden test ederek, sonuçları kontrol etmenizi öneririz. ‘’ Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyor ‘’ sonucu çıkarsa sensörde bir sorun yoktur.


Sorun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz;
• Cihazınızda yer alan Parmak izi sensörünün temiz olduğundan emin olun. ( Temiz ve yumuşak bir bez ile daire şeklinde parmak izi sensörünü temizleyebilirsiniz.)


• Cihazınızda herhangi bir aksesuarın parmak izin sensörünü engellemediğinden emin olun.


• Cihazınıza Parmak izinizi tanımlatırken bir hata oluşmuş olabilir veya tam olarak tanımlanmamış olabilir. Kayıtlı olan parmak izlerini kaldırarak, yeniden parmak izini tanımlatmanızı öneririz.

 

Yukarıdaki işlemleri denemenize rağmen aynı sorunlarınız devam ediyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

 

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

 


Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
10 Comments
CagatayA51
Active Level 7
Galaxy A
Size önerebileceğim bir şey var. Öncelikle kullandığınız parmağınızı iki kez tanıtın. Bu hızlı açılmasına yardımcı olacaktır. Sonrasında yayınlanacak düzeltme güncellemesini bekleyin.
hsdibek
Active Level 3
Galaxy A
Teşekkürler, 3 hakkımız var benimde aklıma geldi. Sağ baş parmağı 2 kere tanıtayım dedim. Bir türlü tanımaya başlamadı. Yeniden ellerimi yıkayıp deneyeyim : )
İnşaallah çözülür ben Samsung u bu kadar hatırlamıyordum. Xiaomi den sırf stabil bir cihaz kullanayım diye geçtim ama sanki başka bir Çinli firmaya geçmişim gibi : ) cihaz yeni o yüzden mi, yoksa ömür boyu böyle mi gidecek endişeliyim.
CagatayA51
Active Level 7
Galaxy A
Umarım sağlıklı bir şekilde kullanırsınız. :)
hsdibek
Active Level 3
Galaxy A
Hepimiz ins.
hsdibek
Active Level 3
Galaxy A
Şimdi sağ parmak i izini silip ellerimi yıkayıp : ) tekrar oluşturdum. Arkasından 3.parmak hakkımı da sağ başparmak yaptım. Tanıtırken o kadar zorlanıyor ki. Neredeyse ilk boğumdan alıyor. Geçen o yüzden yapamadım sanırım. Parmağın ucundan algılamıyor. Sonrasında denedim açılmaya başladı. İlk aldığımda çok sorun yoktu bence ya yazılımsal ya donanımsal bir sorun var. Belki de belli bir zaman sonra kafa gidiyor : ) fazla parmaklıyoruz belki de...
MEHMET58
Active Level 10
Galaxy A
Kardeşim A50 den beri böyle bu bende a70 kullanıyorum aynı sıkıntı aynı parmagımı 3kez tanıttım herşeyi yaptım ama olmuyor berbat bi parmak izi okuması var maalesef çözüm yok
Furkn
Active Level 4
Galaxy A
Merhaba parmağıniz kuru ise okumuyor nemli ise super okuyor bilginiz olsun.
hsdibek
Active Level 3
Galaxy A
İp67 den belki de öyle tasarlanmış : )
Yıkayıp kuruluyordum : )
Furkn
Active Level 4
Galaxy A
Yok bende a71 kullaniyorum ondada öyle ekranda koruyucu sanirim kuru olunca parmagimizi tam okutmuyor.
Nemli olsun birde öyle deneyin kurulamadan .