cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A71 kendiliğinden %10 düşüyor

(Topic created on: 12-26-2020 11:51 AM)
337 Views
nskz1903
Beginner Level 2
Options
Galaxy A
7 aylık a71 cihazim var. Geçtiğimiz hafta servise yolladım. Sebep ise telefon şarj almamaya basladi ve gece telefonu 100 olarak bıraktığımda 88-90 gibi şarja düşüyordu hiç kullanılmadan. İnternet'te kapalı. Serviste batarya değişimi yapılmış. 1 haftadır kullanıyorum ancak cihaz yine gece bıraktığımda hiç kullanılmadığında %8-10 gibi şarj tüketiyor. 5 senelik cihazim bunu yapmıyordu. Gercekten berbat bir performans. Samsung büyük mağduriyet yaratıyor. 
Ayrıca şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Samsung genel servis Maltepe'de olan. Cihazi geri gönderirken kargoya farklı adres giriliyor. Cihazi kargodan teslim almak için kurye peşinde koşuyoruz. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000006
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba nskz1903,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
Yunus6611
Active Level 6
Galaxy A
İphone 7 kullanıyodum a71 almadan önce. ve kullandığım iphonun 3 senelik bataryası bitmişti. o kadar kötü olduğu halde gece herşeyi kapatıp yattığımda %1-2 şarj düşüşü oluyodu. iphonunn hızlı şarj tüketimi sorunundan dolayı samsung alma kararı verdim.Daha a71 alalı 1,5 ay olmadı ama aynı senin dediğin gibi herşeyi kapatıp yatınca en az %10 luk şarj düşüşü oluyor. sıfır cihazı resmen kronik sorunlu olarak kullanıyoruz. ben cihazın sadece batarya sorununu değil kamerasıda resmen beni hüsrana uğrattı. 64 mp bir kamera bu kadar berbat çekemez. verdiğim paraya yazık oldu resmen.
nskz1903
Beginner Level 2
Galaxy A
kamera konusunda katılıyorum. lg g4 kullanıyordum. a71 e geçince büyük hayal kırıklığı oldu. 64 mgp olmasına kandık aldik. sonuç hüsran.
xcxlxr
Active Level 7
Galaxy A
samsung hala cihazlarını hala düzgün optimize etmeyi beceremiyor
xcxlxr
Active Level 7
Galaxy A
bütün uygulamalar arka planda çalışıyor. bütün ayarları biliyorum ve kullanılmayan uygulamaları uyku moduna al seçeneği de açık. şöyle bir deney yaptım. Bir uygulamayı 10 gün boyunca hiç kullanmadım. sonra uyku moduna alınan uygulamalara ve derin uyku moduna alınan uygulamalara baktığımda o uygulama hala uyku moduna alınmamıştı. benim 10gün uygulamayı kullanmamam o uygulamanın telefon tarafından uyku moduna alınması için yeter de artar bile bence. hele ki bence ben uygulamaları kullanmadığım zaman o uygulama hala arka planda çalışmamalı. hadi telefon açıkken ve başka bir uygulamayı kullanırken o uygulama arka planda çalışmaya devam edebilir. fakat ben telefonu kilitlemişim başka bir işle meşgulüm. sonra telefona giriyorum bakıyorum youtube telefonla ilgilenmiyorken yüzde 10 harcamış... bu ne perhiz ne lahana turşusu... 😑
SamsungAAA51
Active Level 10
Galaxy A
Ben telefondan uygulama kaldırdım hala arka planda çalışıyor ben daha bunun mantığını anlayamadım valla gülsem mi ağlasam mı
Yunus6611
Active Level 6
Galaxy A
ya resmen kronik sorunlu telefonu insanlara kasmışlar. şimdide ne ilgileniyolar ne de bir çözüm önerileri yok. yazık gerçekten paramı çöpe attım resmen.
Solution
User0000006
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba nskz1903,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

0 Likes