cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A71 Guncelleme sonrasi pil sorunu

(Topic created on: 05-19-2021 07:10 PM)
648 Views
Umudunuz
Active Level 1
Options
Galaxy A

Oncelikle herkese merhaba bildiginiz gibi kısa bir zaman önce yanılmıyorsam gecen ayin 21 i gibi A71 guncelleme ile android 11 ve UI 3.1 arayuzunu aldi. Ozellikler arasinda daha kararli performans ve pil dayanikligini, suresini arttima gibi seyler vardı. Benim sorunum şu ki telefonu sarji %100 iken hic ugrasmadan yatip sabaha kadar bıraktigimda %81-82 veya 83 lere hızlı bir şekilde dusmesi kısacası guncellemeden sonra belirtilen ozelliklerin tam tersi oldu bu konu hakkinda bilgisi olan var mi ayriyeten bu guncellemenin devami icin buna benzer sorunlar yasayanlar icin hali hazirda suan yeni bir guncelleme test ediliyor mu ediliyorsa tahmini olarak ne zaman gelir ? 

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
AliTosun48
Active Level 4
Galaxy A
Merhaba arama ekranı üzerinden *#0228# yi tuşlayarak çıkan ekranda en alt kısımda bulunan quick start butonuna basınız daha sonra açılan pençereden ok butonuna basın bu aşamada cihaz kendini kapatıp bataryayı kalibre edip kendini açacaktır ok dedikten sonra cihaza dokunmayın kendisi acılır zaten
Bu işlem ile batarya kalibrasyonu yapabilirsiniz belki güncelleme sonrası cihaz batarya kapasitesini yanlış ölçüyor olabilir ben kendi cihazım A51'de yaptım 78 den 53 e düştü kalibrasyon sonrası yani bende ciddi bir yanliş ölcüm vardı ama böyle düzeldi. Eğer şarj %sinde büyük bir değişiklik olmassa batarya kalibrasyonunda sıkıntı yoktur demektir bu durumda malesef benim yapabileceğim birşey kalmıyor.
kolay gelsin

View solution in context

0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Umudunuz,

Cihazınızda, güncelleme öncesinde yüklü olan uygulamalar bir önceki işletim sistemi ile optimize edildiğinden dolayı, güncel olan işletim sisteminiz ile optimize edilmemiş olabilir. Yüklü olan uygulamalarınızın geliştiricileri de güncel olan işletim sistemine optimize edilmiş versiyonlar yayınladıklarında, eski pil performansınıza kavuşabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak çoğu kez çözüm sağlamaktadır.

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
duzceli
Beginner Level 2
Galaxy A
Bende telefonu alali 2 gun oldu A51 gece hiccbirsey yapmadan yuzden 10dan fazla sarji dusuyor.En son gelen guncellemeyide telefona yukledim ama onunlami alakalidir bilmiyorum ancak 2 gunluk telefonun sarji 1 gun gitmiyor bi gariplik oldugu bariz ortada.
0 Likes
Umudunuz
Active Level 1
Galaxy A
Kardesim yıl olmuş 2021 biliyoruz böyle şeyler kolay degil test edip piyasaya sürmek ama yapanda yapiyor pismanlik duyuyor gibi birşeyim guncellemeyle halledilecek konular bunlar bi program vardi guncelleme test asamasinda mi degil mi gosteriyordu onu bilen var mi acaba
0 Likes
ufukpolat
Active Level 5
Galaxy A
A71 pişmanlıktır. Ben 4 bin verdim pişmanım.
0 Likes
Umudunuz
Active Level 1
Galaxy A
Yani evet bende yari yariya pismanim
0 Likes
Teknomo
Active Level 6
Galaxy A
Aynı sıkıntıya ne yaptıysam çözüm bulamadım sıfırladım güncelleme aldı tüm uygulamalar derin uykuda konum google hizmetleri kapalı yine durduk yere azalatıyor hep ezberden cevaplar yazıyorlar uygulamaları kısıtlayın vs. telefonu kenara koyuyordun 1 saat sonra alıyorsun %3 azalmış.
0 Likes
Solution
AliTosun48
Active Level 4
Galaxy A
Merhaba arama ekranı üzerinden *#0228# yi tuşlayarak çıkan ekranda en alt kısımda bulunan quick start butonuna basınız daha sonra açılan pençereden ok butonuna basın bu aşamada cihaz kendini kapatıp bataryayı kalibre edip kendini açacaktır ok dedikten sonra cihaza dokunmayın kendisi acılır zaten
Bu işlem ile batarya kalibrasyonu yapabilirsiniz belki güncelleme sonrası cihaz batarya kapasitesini yanlış ölçüyor olabilir ben kendi cihazım A51'de yaptım 78 den 53 e düştü kalibrasyon sonrası yani bende ciddi bir yanliş ölcüm vardı ama böyle düzeldi. Eğer şarj %sinde büyük bir değişiklik olmassa batarya kalibrasyonunda sıkıntı yoktur demektir bu durumda malesef benim yapabileceğim birşey kalmıyor.
kolay gelsin
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Umudunuz,

Cihazınızda, güncelleme öncesinde yüklü olan uygulamalar bir önceki işletim sistemi ile optimize edildiğinden dolayı, güncel olan işletim sisteminiz ile optimize edilmemiş olabilir. Yüklü olan uygulamalarınızın geliştiricileri de güncel olan işletim sistemine optimize edilmiş versiyonlar yayınladıklarında, eski pil performansınıza kavuşabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak çoğu kez çözüm sağlamaktadır.

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes