cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A71 GÜNCELLEME

(Topic created on: 04-14-2021 08:25 AM)
99 Views
A715FRAMAZANERDEMA73
Expert Level 5
Options
Galaxy A
Bu gün  de gelmeyecek herhalde güncelleme son gün oldu halen yok inşallah bu gün yada yarın içinde gelir de erteleme olmaz
90 Comments
A51ci5577
Beginner Level 5
Galaxy A

Bencede

Galaxy A
Valla benim umrumda değil şu anda yedek alıyorum hindistan romu kuracağım.bu arada şunu soracağim.kameramdan herşeyiyle memnunum ama çok yakından bir cisme netleme yapmıyor makroya geç diye yazı çıkıyor a50 var arkadaşimda onda direk netliyor çok sorun değil bu günlük hayatta hiç etkisini hissetmiyorum yakın çekimde dediği gibi makro lensine geçıyorum ama a50 bile netleyince merak ettim doğrusu(bana yazılımsal bir seymiş gibi geliyor).bide mesela bir kimlik fotoğrafı çekeceğim diyelim çekiyorum ilk bakışta belli olmuyor ama dikkatli bakınca kimlik kartının ortasını netlemiş yablarda kartın kenarları keskin değil bunu boyle tam kadraja sığmayan şeylerde yapıyor(kimlik kartı ehliyet vs.)ama kadraja tam sıgan mesela yazılı a4 sayfada filan hiçbir sorun yok mis gibi hatta oyle netliyor ki zoom yapınca kağıdın yapısı murekkebin kabarıklığı belli oluyor.yani acaba neden böyle olabilir.hindistan da android 11 den sonra 2 defa kamera yazılım güncellemesi gelmiş a71'e aslında bil hassa onun için de geçiyorum şimdi diyelim bu cihaza kamera güncellemesi geldi samsung türkiye onu verene kadar yine dokuz doğurtur.
A71FanEdition
Active Level 9
Galaxy A
Güncelleme 2 gün içinde gelecek.
Orjinal romda kalmanı tavsiye ederim.
Galaxy A
Yani zaten orjinal rom yükleyeceğim zira custom rom yükleyip knoxla asla ugraşamam daha yeni cihazım mazallah garantilik birsey olur filan.sadece başka bir ülkenin orjinal romunu yükleyecektim ama sizin dediğiniz gibi bi iki gün daha bekleyeceğim zaten ben o kadar diğerleri gibi takmadım bu güncelleme mevzusunu çünki telefon tamamen istediğim gibi sorunsuz çalışıyor sonuçta
0 Likes
Onthatday
Active Level 5
Galaxy A
Kanka aynı sorunu Bende yaşıyorum çözümü cok basit Bende lise öğrencisi olduğum için hocalara soru atıyorum atarken yanlar bulanık çıkıyor çünkü vesikalık falan çekerken yakinlastiriyorsun o sanıyor sen makro falan cekiyon ondan ya bulanıklık atıyor yanlara ya da makro lense geçiyor a4de olmamasının sebebi uzaktan çekmen tüm kağıdı yakalayabilmek için. Ben biraz daha uzaktan 1.5x zoomla falan çekiyorum cok güzel oluyor sorun çözülüyor
0 Likes
Galaxy A
Anladım teşekkür ederim ben sorunçekerken sorun yaşamadım.yapay zekayı kapattım yapay zekayı kapatıncada sorun gidiyor şimdi deniyirdum da😀
0 Likes
Onthatday
Active Level 5
Galaxy A
Ben onu hiç düşünmedim valla haklısın
Onthatday
Active Level 5
Galaxy A
Bu arada sonuçları yazarsın yaparsan merakla bekliyoruz
0 Likes
Galaxy A
Güncelleme tarihi en son 15 olduğu için yarını bekleyeceğim eğer yarın gelmezse yarın yapacağim
0 Likes
Galaxy A
Bence eğer gelirse ayın 15'inde gelir ben bugün geleceğini değil yarın geleceğini düşünüyorum.
0 Likes