cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A71 şarj sorunu

(Topic created on: 05-01-2021 03:47 AM)
245 Views
Burgok57
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Arkadaşlar ben bu telefonu  alalı 1 hafta oldu yalnız şarjı  çabuk bitiyor . Full şarj  beni tam gün götürmüyor 

İşlemci ile alakalı bir sorun mu bu

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Burgok57,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

6 Comments
Buraak35
Active Level 3
Galaxy A
Bütün güncellemeleri yaptin mi ? Telefonun daha 1 haftalık .. çök fazla uygulama varsa saejin çabuk biter. Fabrika ayarlarına dön sıfırdan kurulum yap istersen
0 Likes
Burgok57
Beginner Level 2
Galaxy A
Yaptım hata raporu yazdım inşallah düzelir
Telefonu yedeklesem yeniden kurulum yapsam faydası olur mu ki
Daha 1 hafta oldu alalı böyle olmaması lazımdı
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Pil tüketimini azaltma

Cihazınız pil gücünü muhafaza etmenize yardım edecek çeşitli seçenekler sunar

📲 Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.

📲 Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.

📲 Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.

📲 Gereksiz uygulamaları kapatın.

📲 Kullanmadığınızda Bluetooth özelliğini devre dışı bırakın.

📲 Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı
bırakın.

📲 Arka ışık süresini azaltın.

📲 Ekran parlaklığını azaltın.

Pil şarjı hakkında ipuçlar ve tedbirler

🔋 Pil gücü azaldığında, pil simgesi boş görünür.

🔋Eğer pil tamamen boşalırsa, şarj cihazı bağlandığında cihaz hemen açılamaz. Cihazı
açmadan önce boşalan pilin birkaç dakika şarj olmasına izin verin.

🔋Eğer birden fazla uygulamayı, ağ uygulamalarını veya başka bir cihaza bağlanması gereken
uygulamaları aynı anda kullanıyorsanız, pil hızlı bir şekilde boşalacaktır Bir veri aktarımı
sırasında güç kaybını önlemek için daima pili tam şarj ettikten sonra bu uygulamaları
kullanın.

🔋Şarj cihazı dışında bir bilgisayar gibi başka bir güç kaynağı kullanmak, düşük elektrik akımı
nedeniyle daha yavaş bir şarja neden olabilir.

🔋Şarj sırasında cihaz kullanılabilir ancak bu durumda pilin tamamen şarj edilmesi daha uzun
sürebilir

🔋Eğer cihaz şarj olurken dengesiz güç kaynağı alırsa, dokunmatik ekran çalışmayabilir. Bu
gerçekleşirse, şarj cihazını cihazdan çıkarın.

🔋Cihaz şarj edildiği sırada cihaz ve şarj cihazı ısınabilir Bu durum normaldir ve cihazın
kullanım ömrünü veya performansını etkilemez

🔋Eğer pil normalden daha çok ısınırsa, şarj
cihazı şarj işlemini durdurabilir.
Çok amaçlı giriş ıslakken cihazı şarj ederseniz, cihaz hasar görebilir Cihazı şarj etmeden
önce çok amaçlı girişi iyice kurulayın.

🔋Çok soğuk ortamlarda uzun süreli kullanım pil performansını geçici olarak azaltabilir. Piliniz tekrar ısındığında bu durum düzelecektir.

🔋Uzun süre boyunca kesintisiz şarj pil ömrünü bir miktar azaltabilir.

🔋Telefonunuzu bir süre kullanmayacaksanız pil en az %80 dolana kadar şarj etmenizi, ardından telefonu kapatıp oda sıcaklığında saklamanızı öneriyoruz. Pil performansını korumak için telefonunuzu en az 6 ayda bir şarj edin.

🔋Şarj etmek için en iyi sıcaklık 10° ile 40° arasıdır.

🔋Kullanımınıza bağlı olarak piliniz 1 ile 3 yıl arasında sorunsuz çalışmalıdır. Pil performansında azalma ya da pilin şiştiğini **bleep** ettiyseniz telefonunuzu yetkili bir servis merkezinde kontrol ettirin.

🔋Şarj bağlantı noktası ıslaksa şarj aleti takmadan önce sallayarak suyu giderin veya kurumasını bekleyin. Soğuk ayarda saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz ancak ısı uygulamayın.

📲 Cihaz düzgün şarj olmuyorsa, cihazınızı ve şarj cihazını herhangi bir Samsung Servis
Merkezi'ne getirin.
Burgok57
Beginner Level 2
Galaxy A
İnşallah düzelir
Servise götüremem askerdeyim
Powerbankla dolaşıyorum
Aldığıma pişman oldum
Yasnb
Active Level 5
Galaxy A
Bende askerdeyken aldım. İlk 1 ay böyle gitti sonra düzeldi. Garantiye gönderim ilk zamanlar normal demişler
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Burgok57,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD