cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A71 Şarjı kısa sürede mi bitiyor?

(Topic created on: 08-12-2020 11:32 AM)
7580 Views
Volli
Active Level 1
Options
Galaxy A

Merhaba, 2 gün önce Samsung Galaxy A71 telefon aldım şarjının kısa sürede tükendiğini düşünüyorum zira telefonu alırken normalde 2 gün şarjı gider demişlerdi. Konuşurken internet kapalı haldeyken bile ortalama 6-7 dakikada şarjda 1 eksilme oluyor. İnterneteyken mobil veri kullanıyorum yine dakika ortalaması 6 dakikada 1 şarj eksiliyor. Bu normal mi?

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
merhaba kardeşim ben A71 kullanicisiyim.. ilk aldığında alışma süreci içinde 10gün çok hizli bitiyor sonra kendine geliyor.. ve sonra güncelleme yaptiysaniz sifirlama yaparsaniz çok çok iyi olacaktir. tavsiyem alınabilecek tüm uygulamaları derin uykuya ekleyiniz..

View solution in context

0 Likes
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Volli,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın. • Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Şarjın erken bitme sorunu devam eder ise, Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

19 Comments
A30ssamsung
Active Level 7
Galaxy A
benimde oyle yeni aldigimda da hemen bitiyordu 3 ay oldu hala yine hemen bitiyor a30s 2 gun gitmesi lazim hic kullanmazken yani hic oyunda yok 1 gunu zor cikiartiyorum
0 Likes
Volli
Active Level 1
Galaxy A

Bunun bir çözümü olmalı 70 dakika konuşunca şarjda 5 azalma olduğunu idaa eden var, ben 70 dakika konuştuğumda şarjdan minimum 10 gidiyor. İnternete  girdiğimde 5-6 dakikada 1 şarj gidiyorsa ters giden bir şeyler var demek ki.

0 Likes
A30ssamsung
Active Level 7
Galaxy A
aynen herkeste sorun yada bu telefonlar boyle benimde 5 6 dk 1 gidiyor
0 Likes
Volli
Active Level 1
Galaxy A

Bu telefonlar böyle olmamalı beklentinin çok altında, yakın bile değil. Video seyrederken daha hızlı tükeniyor.

ÆX51
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba ben Galaxy Alp Enes sorunu yaşayan birçok kullanıcı var ve sorun yazılımsal ilerleyen güncellemede muhtemelen düzeltilecektir size tavsiyem members üzerinden hata raporu gönderin Bu sayede sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı olduğunu anlasınlar ve ileriki güncellemede düzeltsinler
0 Likes
Volli
Active Level 1
Galaxy A

Merhaba, umarım söylediğiniz gibi yazılımsaldır ve yazılımla düzelir. A71'i tercih etmemin tek sebebi şarjının uzun süre gitmesi söylemi. Teşekkürler

ÆX51
Expert Level 5
Galaxy A
Rica ederim Sizden ricam yorumunun yanındaki 3 çizgiden çözüm olarak kabul eder misiniz
0 Likes
Solution
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
merhaba kardeşim ben A71 kullanicisiyim.. ilk aldığında alışma süreci içinde 10gün çok hizli bitiyor sonra kendine geliyor.. ve sonra güncelleme yaptiysaniz sifirlama yaparsaniz çok çok iyi olacaktir. tavsiyem alınabilecek tüm uygulamaları derin uykuya ekleyiniz..
0 Likes
Volli
Active Level 1
Galaxy A

Şarjı çabuk bitirecek tüm etkenleri neredeyse sıfırladım (karanlık ekran, kullanmadığım uygulamaları uykuya almak veya devre dışı bırakmak, orta düzey güç tasarrufu, belki hızlı şarjdandır diye hızlı şarjı bile devre dışı bıraktım, telefonda konuşurken interneti bile kapattım) lakin iyi değil buna rağmen 6-7 dakikada 1 şarj gidiyor. 72 saat (3 gün) oldu kullamaya başlayalı. Belki 10 gün beklemeli normalde telefonun şarj performansı nasıl?