cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A54 60FPS Video

(Topic created on: 02-21-2024 08:51 AM)
239 Views
BerkayTorun
Active Level 6
Options
Galaxy A
Günaydınlar, Samsung A54 cihazımda 60fps video çekince örneğin soldan sağa doğru denizi çekiyorum diyelim. Hiç titretmeden, elimden geldiğince sıfır titremeyle video çekiyorum ama kaydedip videoyu izlerken sanki sallaya sallaya çekmişim gibi gösteriyor. Bunun sebebi nedir? İphone 11de denedim dün, onda titremeden gösteriyor. Fiyat olarak arada 5-10bin tl olduğunu biliyorum. Ben titremeden çekiyorum da galeride niye sallıyarak çekmişim gibi gösteriyor aklımdaki soru işareti bu.
10 Comments
AlperAlpaslan
Expert Level 4
Galaxy A
EIS dedigimiz bir yazilim var. Elektronic Image Stabilizer (Elektronik Imaj Sabitleyici) videodaki titresimleri engeller. Maalesef A serisi cihazlarda 60 FPS modunda bu yazilim calismamaktadir. 1080p 30 FPS olarak kayit yaparsaniz sorununuz cozulecektir.
0 Likes
BerkayTorun
Active Level 6
Galaxy A
Evet 30fps'te olmuyor. 60'a göre 30 fps'de kötü yani. Bilgi verdiğiniz için teşekkürler.
AlperAlpaslan
Expert Level 4
Galaxy A
Rica ederim. 60 FPS cektiginiz videolari Google Fotograflar uzerinden sabitleyebilirsiniz. Ben oyle yapiyordum. Her zaman cok iyi calismiyor fakar manzara videolarini iyi sabitliyor. Deneyip farki görebilirsiniz 🫠
0 Likes
yk001
Active Level 8
Galaxy A
Merhaba OIS görüyordum EIS ilk duyuşum
0 Likes
AlperAlpaslan
Expert Level 4
Galaxy A
Size de merhaba 🤭 OIS sistemi donanimsal bir ozelliktir. Tek basina yeterli olmaz. EIS de bunun yazilimsal olanidir ama o da tek basina yeterli olmaz. Ikisi birlikte muhtesem görüntüler ortaya cikar. EIS her cozunurlukte calismayabilir A serisi icin. OIS hepsinde calisacaktir.
0 Likes
yk001
Active Level 8
Galaxy A
Nerede yazılı, EIS spec sayfasında yazan bir şey mi
0 Likes
AlperAlpaslan
Expert Level 4
Galaxy A
EIS yazili bir sey degildir
0 Likes
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
A serisindeki eis s serisi kadar iyi olmadığı için video çekerken çok yavaş hareket bile ettirsen titreme sallanma olabilir eis malzeme kalitesinden dolayıdır bu
0 Likes
BerkayTorun
Active Level 6
Galaxy A
Bilgi verdiğiniz için teşekkürler