cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A32 cihazın pil sağlığını koruma

(Topic created on: 06-25-2022 08:45 PM)
534 Views
Lerata
Active Level 3
Options
Galaxy A

Öncelikle merhaba degerli samsung kullanıcıları

Benim size bir sorum olacak.ben galaxy a32 cihazını kullanmaktayım cihazdan gayet memnunum bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor.(((Sizce telefonun pil sağlığını korumak için %85 %90 civarlarına kadarmı yoksa %100'e kadarmı şarj etmeliyim?))) kararsız kaldım çünkü ayarlarda bir buton var ve pil sağlığını korumak için maksimum %85e kadar dolduruyor.(((Sizce bu ayarı açmalımıyım?)))
Herkese iyi günler diliyorum saygılarımla 
19 Comments
Lerata
Active Level 3
Galaxy A
Peki 🙂 ama neler yanlış mesela merak ettimde 😉
salihz
Expert Level 1
Galaxy A
Yanlış bilgi vermeyi bırak lütfen
Teknomo
Active Level 6
Galaxy A
Tabi ki de %100e kadar şarj edip kullanabilirsiniz. Önemli olan cihazınızı pili bitene kadar kullanmayın. Pil içinde bulunan hücreler tamamen boşaldığı zaman pilin ömrünü kısaltabilecek kimyasal reaksiyonlara neden olabilir. Kullanım pil sağlığı ömrü uzun vadede zayıflayabilir buna dikkat edersiniz pil ömrünüz daha verimli olucaktır.
Lerata
Active Level 3
Galaxy A
Yani pili fullememde bir sakınca yok değil mi?
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
%85 te pilin ömrünü uzatmış olursun ama ful dolmadığı için pilin bir tık daha hizli biter performans %100 dolum gibi vermez
Lerata
Active Level 3
Galaxy A
Sence hangisi mantıklı?
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
ben %100 dolduruyorum tam performans alıyorum bana göre %100 doldurmak daha mantıklı
SerhatErgün
Expert Level 2
Galaxy A
Özellik var pil koruma diye %85 de şarj etmeyi kesiyor ben bir süredir bu şekilde kullanıyorum şarj konusunda %85 dolunca bitiriyor şarj etmeyi pilin korunması için
Lerata
Active Level 3
Galaxy A
Teşekkürler
ssadiyedier
Active Level 10
Galaxy A
Ben %15 de iken şarja takıyorum %85 de iken şarjdan çıkarıyorum