cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A23 Android 14'ten sonra kullanılamayacak hale geldi

(Topic created on: 03-16-2024 05:15 AM)
247 Views
batua21s
Active Level 1
Options
Galaxy A
Merhaba. A23'te şu sorunları yaşıyorum aldığımdan beri. Bana bozuk ürün sattıklarını düşünmeye başladım. 
1- Ekran kilidini açmak için telefonu ne zaman elime alsam 30 saniye beklemem gerektiği yazıyor. Halbuki hiç denememiş oluyorum ve parmak izi sensörü de temiz. 
2- Aldığımdan beri cihazda hız konusunda istenen performans yok.
3- Android 14 geldiğinden beri donma ve kasmalar en üst düzeye ulaştı.
4- Eski telefonum a21s ile karşılaştırdığımda a23 hiçbir işe yaramıyor ve işlem performansı çok yavaş. Uygulamalar tövbe ederek kendisini açıyor, o denli yavaş.
5- Ekranın üst sol tarafında yatay bir sarı çizgi çıktı.
6- Kamera donuyor.
7- Şarjı çok hızlı bitiyor.
8- Eski telefonum a21s hâlâ duruyor. Aktif kullanınca 3 yılı deviren telefonun şarjı hâlâ 1.5 gün giderken ve telefonda kasma yokken bu elimdeki arızalı ürün 7-8 saati zor çıkarıyor.

Garantiye mi götüreyim, ne yapmalıyım? Düzelir mi bu, yoksa yeni telefon mu almalıyım?
9 Comments
Niksii
Active Level 5
Galaxy A
Her büyük güncellemeden sonra temiz başlangıç önerilir. Telefona format atın düzelecektir.
0 Likes
Galaxy A
Merhaba batua21s,

Size, uzaktan erişim ile yardımcı olmak isteriz. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
0 Likes
Galaxy A
Garantiye Gönderin: Cihazınızın garantisi varsa, yaşadığınız sorunları belirten bir raporla birlikte satın aldığınız yere veya üreticiye götürün. Garanti kapsamında olan sorunlar genellikle ücretsiz olarak onarılır veya cihaz değiştirilir.

Destek talebi için 444 77 11
0 Likes
ATC_Galaxy
Expert Level 1
Galaxy A
Yaşadığınız olaydan gerçekten üzüldüm. Hakkınızı aramalısınız. Aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

Samsung Teknik Servise götürün veya şikayette bulunun: 444 7 711 (Samsung Türkiye Hattı)

Garantiye Verin.

Eğer hiçbiri sizi çözüme ulaştırmıyor sa Tüketici Hakem Heyetine "Ayıplı Mal" başvurusu yapın ve hakkınızı arayın.

Umarım en kısa sürede çözüme ulaşırsınız.

Teşekkürler.
0 Likes
Motun
Active Level 7
Galaxy A
Maalesef giriş-orta segmentteki cihazlarda zamana bağlı performans düşüşleri meydana gelebiliyor

Size verebileceğim bazı tavsiyeler,

*Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın.
*Animasyonları kaldırın veya kısaltın.
*Düzenli olarak RAM'i temizleyin ve kullanmadığınız uygulamaları silin veya uyku moduna geçirin.

Sorununuz halen daha devam ederse cihazı eski sürüme düşürme işlemine hazırlayabilirsiniz.

Bunlar haricinde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız servis veya iade gibi usülleri deneyebilirsiniz.
0 Likes
Akay6060
Active Level 2
Galaxy A
Benimde öyle valla
0 Likes
Erenayy
Active Level 4
Galaxy A
Telefon gerçekten çok kötü bende a23 oullanıyorum sürekli uygulamalardan atıyor ama şarj o kadar hızlı bitmiyo
0 Likes
SonerA345G
Active Level 6
Galaxy A
A23'ü OneUI 5.1 e yada 4 e düşünebilirsiniz.Samfirm den stock romunu indirip odin ile flaşlayın eski sürüm(yada hangi sürümü istiyosanız).
0 Likes
yk001
Active Level 8
Galaxy A
Gsrantiyi denemeli, veirlmezse yedek telefon da istenebilir
Bunların yazılı olduğu bir sorunraporu da gönderilebilir
0 Likes