cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A13 güncelleme

(Topic created on: 01-15-2023 10:02 PM)
380 Views
eren33
Active Level 5
Options
Galaxy A

Android 13 e güncelledikden sonra telefon kasmaya başladı fabrika ayarlarına dönmeden nasıl yapabilirim 

Resolved!
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Yaaaa bende off sonra tum uygulama sifrelrini filan ac google hesap filans sjakal
Grastice
Active Level 1
Galaxy A
Peki o zaman takılma olan uygulamaların önbelleğini temizlemeyi deneyin. Bir de Galaxy app booster denilen bir uygulama var onu da deneyebilirsiniz, tüm yüklü uygulamaları tek tek optimize ediyor ve yaklaşık yarım saat zaman alıyor. Mağazada bulamazsanız apk uzantılı dosya olarak yüklemeniz gerekecektir.
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ben yaptın hemde tam sıfırlayıp tam kurulum yaptım cihaz çok hızlı ve akıcı
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Pil peki duzeldi mi?
eren33
Active Level 5
Galaxy A
Pilde bir sorun yok aynı eskisi gibi iyi yani
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Benim o biraz sorun suan bende de haafif kasma oluyor gbi fotolari yedekleme yapip format atcam bende sksks daha 1 yıl oldu alalı xoalamzkzk
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Tabiki 1 gün kurulumda olduğu halde çok iyi gidiyo
0 Likes
eren33
Active Level 5
Galaxy A
Vallahi bende kasıyor sosyal medyada video izlerken donuyor
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Valla arayüz 120hz gibi çalışıyor pil çok iyi oyun kısmında hemen açıyor güvenlik artmış çok iyi olmuş 13 meğer android 12 yalanmış
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba. Cihazınızın kontrol edilmesi için hata raporu göndermenizi tavsiye ediyorum.
Samsung members> destek> hata raporları> çıkan sayfa içerisinden uygun hata seçeneğini seçip tıkla> çıkan sayfa içerisine cihazınız ile ilgili yaşamış olduğunuz bütün sorunlarınızı ayrıntılı bir şekilde yazıp sorununuzun sıklığına seçip hata raporunu gönderin.
Yetkililer cihazınızı kontrol ettikten sonra size yazılı bir mesaj atarak Samsung members uygulaması üzerinden geri dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporunda verilecek yanıtta sorununuz çözülmez ise veya hata raporunuza bir hafta içerisinde yanıt verilmez ise cihazınızı sıfırlayın.

Ayarlar> genel yönetim> sıfırla> fabrika ayarlarına sıfırla.

Bu gibi yöntemleri yapmana rağmen sorun düzelmez ise cihazı samsung yetkili servis merkezine kontrol edilmesi için teslim et. Servis hakkında bilgi almak için müşteri hizmetlerini ara. 4447711
0 Likes