cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

#17 kez. Test edildi (A715F)

(Topic created on: 03-21-2022 03:27 PM)
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy A
17# kez test edildi A715FXXU8CVC3
image

Samsung Galaxy A71 için Stable Android 12, A715FZHU8CVB6 (Hong Kong) yapı sürümüyle birlikte gelir . One UI 4.0’a dayanmaktadır. Büyük bir güncelleme olduğundan, güvenlik ve diğer artımlı güncellemelerden daha ağırdır. Güncelleme, Şubat 2022 Android Güvenlik yamasını getiriyor.

Galaxy A71 Android 12 Güncelleme Değişiklik Günlüğü

One UI 4, Galaxy cihazlarınız için size çok çeşitli yeni özellikler ve geliştirmeler getiriyor. Daha sezgisel, daha eğlenceli, daha güvenli ve her zamankinden daha kolay.

Aşağıdaki değişiklikleri inceleyin.

Renk paleti
Telefonunuzu, duvar kağıdınıza göre benzersiz renklerle özelleştirin. Renkleriniz, telefonunuzdaki menülere, düğmelere, arka planlara ve uygulamalara uygulanacaktır.

 

Privacy
One UI 4, kişisel bilgilerinizin yanlış ellere geçmemesini sağlamak için güçlü bir gizlilik koruması sunar.

Bir bakışta izin bilgileri
İzin kullanımında her uygulamanın Konum, Kamera veya Mikrofon gibi hassas izinlere ne zaman eriştiğini görün. Kendinizi rahat hissetmediğiniz uygulamalar için izinleri reddedebilirsiniz.

Kamera ve mikrofon göstergeleri
Meraklı gözleri ve kulakları uzak tutun. Herhangi bir uygulama kamerayı veya mikrofonu kullanırken ekranın sağ üst köşesinde yeşil bir nokta belirecektir. Tüm uygulamaların kamera veya mikrofon kullanmasını geçici olarak engellemek için hızlı panel kontrollerini de kullanabilirsiniz.

Yaklaşık konum
Tam konumunuzu gizli tutun. Tam olarak nerede olduğunuzu bilmesi gerekmeyen uygulamaları yalnızca genel alanınıza erişebilmek için ayarlayabilirsiniz.

 

Pano koruması
Parolalarınızı, kredi kartı numaralarınızı ve diğer hassas bilgilerinizi güvende tutun. Bir uygulama, başka bir uygulamada panoya kopyalanan içeriğe her eriştiğinde bir uyarı almayı seçebilirsiniz.

Samsung Klavye Yazmaktan
daha fazlası olan Samsung Klavye, kendinizi ifade etmek ve eğlenmekle ilgilidir.

GIF’lere, emojilere ve çıkartmalara hızlı erişim
Kendini ifade etme bir dokunuş uzağınızda. Tek bir düğmeyle doğrudan klavyeden emojilerinize, GIF’lerinize ve çıkartmalarınıza ulaşın.

Hareketli emoji çiftleri
Doğru emojiyi bulamıyor musunuz? İki emojiyi bir araya getirin, ardından duygularınızı gerçekten yansıtmak için bir animasyon ekleyin.

 

Daha da fazla çıkartma
İndirebileceğiniz çeşitli yeni animasyonlu çıkartmalarla konuşmalarınızı renklendirin.

Yazı asistanı
Grammarly tarafından desteklenen yeni Yazma asistanı ile dil bilginizi ve hecelemenizi yerinde tutun (yalnızca İngilizce).

Ana ekran
Her şey, favori uygulamalarınızın ve özelliklerinizin yalnızca bir dokunuş uzağınızda olduğu Ana ekranda başlar. One UI 4, ana ekranınızın her zaman en iyi şekilde görünmesini sağlamanıza yardımcı olur.

Yeni widget tasarımı
Widget’lar, bir bakışta görülmesi kolay bilgiler ve daha tutarlı bir stille her zamankinden daha iyi görünecek şekilde yeniden tasarlandı.

 

Daha kolay widget seçimi
Doğru widget’ı bulmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Artık her uygulamada nelerin mevcut olduğunu görmek için widget listesinde hızlıca gezinebilirsiniz. Ayrıca denemek için faydalı widget’lar için öneriler alacaksınız.

Kilit ekranı
İster müziğinizi kontrol edin, ister programınızı kontrol edin veya en iyi fikirlerinizi yakalayın, telefonunuzun kilidini açmadan hızlı görevleri halletmek için widget’ları kullanın.

İstediğiniz yerde dinleyin
Tomurcuklardan hoparlörlere ve telefonunuza ses çıkışını tamamen Kilitli ekrandan değiştirin.

Ses kaydı
Harika bir fikriniz mi var? Telefonunuzun kilidini açmadan bir sesli not kaydedin.

Tek seferde takvim ve program
Kilit ekranında ayın geri kalanı için takviminizle birlikte bugünün programını kontrol edin.

Kamera
Fotoğraf ve video çekerken daha basit bir düzenin keyfini çıkarın. Sahne iyileştirici düğmesi, yalnızca düşük ışık varsa veya bir belge tarıyorsanız Fotoğraf modunda görünür. Portre ve Gece modu ayarları artık gizlenmiş ve daha sezgisel.

Mercek ve yakınlaştırma
Mercek simgeleri, büyütme düzeyini gösterir, böylece ne kadar yakınlaştırdığınızı bilirsiniz.

Hiçbir anı kaçırmayan video
Kayıt, bıraktığınızda değil, Kaydet düğmesine dokunduğunuzda hemen başlar, böylece o değerli anları kaybolmadan önce yakalarsınız. Fotoğraf modunda, hızlı bir video kaydetmeye başlamak için Deklanşör düğmesine dokunup basılı tutabilir, ardından Deklanşörü basılı tutmadan kayda devam etmek için parmağınızı Kilit simgesine sürükleyebilirsiniz.

Tek çekimlerinizi devam
ettirin Tek çekim çekimlere 5 saniye fazladan süre ekleyin, böylece uzatmaya gitse bile hiçbir anı kaçırmazsınız. Neyi yakalamak istediğinizi seçmek de daha kolaydır.

Profesyonel fotoğrafçılık
Yeniden tasarlanan Pro ve Pro video modu ayarlarıyla kontrolü elinizde tutun. Daha temiz görünüm, çekime odaklanmanıza yardımcı olur ve ızgara çizgilerine eklenen yeni seviye göstergeleri, çekimleri dengede tutmanıza yardımcı olur.

Gelişmiş tarama
Belgeleri tarayın, ardından yakınlaştırmak ve hemen düzenlemek için büyütece dokunun. Ayrıca, QR kodlarını taradıktan sonra, bir kişinin iletişim bilgilerini telefonunuza eklemek yerine birini aramak veya e-posta göndermek gibi daha fazlasını da yapabilirsiniz.

Evcil hayvanlar için
portreler Çeşitli portre efektleriyle tüylü arkadaşlarınızın güzel fotoğraflarını çekin. Portre modu artık hem ön hem de arka kameralarda kedi ve köpeklerle çalışıyor. Bazı portre efektleri yalnızca siz fotoğraf çekildikten sonra uygulanabilir.

Galeri
İster binlerce fotoğrafınız ve videonuz olsun, ister sadece birkaç değerli anınız olsun, Galeri, ihtiyacınız olanı bulmayı ve koleksiyonunuzu düzenli tutmayı kolaylaştırır.

Gelişmiş hikayeler
Otomatik olarak oluşturulan öne çıkan videolarla hikayelerinizin canlandığını görün. İzlemek için her hikayenin üst kısmındaki önizlemeye dokunmanız yeterlidir. Yeni Harita görünümünde hikayelerinizdeki resimlerin nerede çekildiğini de keşfedebilirsiniz.

Daha kolay albümler
Tonlarca fotoğrafı olsa bile albümleri daha kolay sıralayın. Hatta albümleri kaç resim ve video içerdiklerine göre sıralayabilir, böylece en sevdiğiniz ve en çok kullandığınız albümlerin her zaman listenin başında olmasını sağlayabilirsiniz. Bir albümü görüntülediğinizde, albümün içeriği hakkında size daha iyi bir fikir vermek için ekranın üst kısmında bir kapak resmi de görünür.

Endişesiz yeniden
düzenleme Yeniden düzenlenmiş resimleri, kaydedildikten sonra bile istediğiniz zaman orijinal sürümlerine geri döndürün, böylece orijinali kaybetme konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz.

Bilgiler üzerinde daha fazla kontrol
Düzeltmek veya gizli tutmak için resimlerinizin tarihini, saatini ve konumunu değiştirin veya kaldırın. Ayrıca birkaç resim seçebilir ve bilgilerini bir kerede düzenleyebilirsiniz.

Fotoğraf ve video düzenleyici
Bazen fotoğraflarınız ve videolarınız için birkaç ince ayar gerekir. One UI’nin Fotoğraf ve Video düzenleyicileri, fotoğraflarınızı paylaşmadan önce en iyi şekilde görünmesini sağlamak için orada.

Emojiler ve çıkartmalar
Utangaç bir arkadaşınızın yüzünü kapatmak için bir emoji kullanın veya eğlenceli resimler ve videolar oluşturmak için çıkartmalar ekleyin.

Video kolajları
Resimler, videolar veya her ikisinin birleşimini içeren hareketli kolajlar oluşturun. Mükemmel anları seçin ve şaheserinizi yaratın.

Aydınlatma kontrolü
Kötü aydınlatma nedeniyle görüntü çok mu karanlık? Yeni Işık dengesi özelliği, harika görünmesi için tüm ayrıntıları ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

Vurgu makaraları
Bir dizi resim ve videoyu kolayca güzel bir filme dönüştürün. Sadece bir tema seçin, AI müziği ve geçişleri otomatik olarak ekleyecektir.

Orijinali asla kaybetmeyin
Düzenlemenizde cesur olun! Artık hem resimleri hem de videoları kaydettikten sonra orijinal sürümlerine geri döndürebilir veya hem orijinal hem de düzenlenmiş sürümlerini korumak için kopya olarak kaydedebilirsiniz.

Bir resimden diğerine yapıştırın
Yüzleri, evcil hayvanları, binaları ve daha fazlasını karıştırıp eşleştirerek deney yapın. Herhangi bir nesneyi bir resimden kesebilir ve farklı bir resme yapıştırabilirsiniz.

AR Emoji
Mesajlarınızı renklendirmek, eğlenceli videolar yapmak ve daha fazlasını yapmak için kendi kişisel emojilerinizi kullanın. Kendinizin dijital bir versiyonunu oluşturabilir veya farklı bir görünüm deneyebilirsiniz. İmkanlar sonsuzdur.

Profilinizi
canlandırın Kişiler’de ve Samsung hesabınızda profil resminiz olarak bir AR emojisi kullanın. 10’dan fazla poz arasından seçim yapabilir veya kendi ifadelerinizi oluşturabilirsiniz.

Yüz çıkartmaları
Emojinizin yüzünün yeni çıkartmalarıyla emojiniz gibi davranın. Fotoğraflarınızı süslerken ve arkadaşlarınızla paylaşırken iyi eğlenceler.

Gece
boyu dans edin AR emojilerinizle harika dans videoları yapın. #Eğlenceli, #Sevimli ve #Parti dahil 10 farklı kategoriden şablonlar seçin.

Kendi kıyafetlerini tasarla
Hiç moda tasarımcısı olmak istedin mi? Artık AR emojileriniz için benzersiz kıyafetler yaratmak için kendi çizimlerinizi kullanabilirsiniz.

One UI’yi paylaşmak
, bağlantıda kalmanıza ve deneyimlerinizi başkalarıyla paylaşmanıza yardımcı olur. Herhangi bir uygulamada Paylaş düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Daha fazla özelleştirme
Paylaşımı kendiniz yapın. Dağınıklığı önlemek ve yalnızca düzenli olarak kullandığınız uygulamalara odaklanmak için içerik paylaştığınızda görünen uygulamaların listesini özelleştirebilirsiniz.

Daha kolay gezinme
Yeni düzen ve daha iyi gezinme, paylaşmayı çok kolaylaştırır. Paylaşım yaparken uygulamalar ve kişiler arasında gezinmek için sola veya sağa kaydırın.

Fotoğraf paylaşımı
Tam olarak doğru görünmeyen, odağın dışında veya iyi çerçevelenmemiş bir resim paylaştığınızda, sizi bilgilendireceğiz ve düzeltmeniz için size önerilerde bulunacağız.

Calendar
One UI 4, yoğun yaşamınızı düzenli tutmanızı daha da kolaylaştırır.

Ana ekranda programınızı kontrol edin
Yeni bir pencere öğesi, ayın tam takvimiyle birlikte gün için programınızı gösterir.

Etkinlikleri hızlı ekle Aceleyle
takviminize bir şeyler mi eklemeniz gerekiyor? Sadece bir başlık girin ve bitirdiniz.

Daha fazla arama seçeneği
Takvim etkinliklerinizi bulmak için her zamankinden daha fazla yolunuz var. Son arama anahtar sözcüklerinden birini seçin veya renge veya çıkartmaya göre filtreleyin.

Başkalarıyla paylaşın
Bazen başkalarını da işin içinde tutmanız gerekir. Takvimlerinizi diğer Galaxy kullanıcılarıyla paylaşmak artık daha kolay.

Daha kolay tarih ve saat seçimi
Ayrı tarih ve saat seçenekleriyle olay ayrıntılarını ayarlamak çok kolay.

Silinen etkinlikleri kurtar Sildiğiniz etkinlikler
30 gün boyunca Çöp Kutusu’nda kalır, böylece ihtiyacınız olduğunda onları geri alabilirsiniz.

Samsung Internet
One UI’nin hızlı ve güvenli web tarayıcısı artık aradığınız web sayfalarını bulmanızı daha da kolaylaştırıyor ve gizliliğinizi koruyor.

Arama önerileri
Adres çubuğuna metin girdiğinizde daha fazla arama önerisi alın. Sonuçlar tamamen yeni bir tasarımla görünecek.

Ana ekrandan
arama Yeni arama widget’ı, aradığınızı doğrudan Ana ekrandan bulmanıza yardımcı olur.

Gizli modda
başlatma Son tarama oturumunuz sırasında Gizli modu kullanıyorsanız, gizliliğinizi korumak için Samsung Internet otomatik olarak Gizli modda başlar.

Cihaz Bakımı
Telefonunuzun performansını, güvenliğini ve pil ömrünü bir bakışta görün, sorunları hızla çözün ve daha karmaşık sorunlar için kapsamlı tanılama elde edin.

Bir bakışta
pil ve güvenlik Pil ve güvenlik sorunları, sorunları daha hızlı çözebilmeniz için doğrudan ana ekranda görünecek.

Telefonunuzun genel durumunu anlayın Telefonunuzun
genel durumu bir emoji olarak gösterilir, böylece anında anlayabilirsiniz.

Tanılama kontrolleri
Artık doğrudan Device Care’den Samsung Üyeleri tanılamalarına ulaşabilirsiniz. Telefonunuzda bir sorun gibi görünüyorsa, sorunun ne olduğunu bulmak için tanılama testlerini deneyin ve çözmek için öneriler alın.

Samsung Health
Tüm sağlık verilerinizi tek bir yerde yönetin ve daha iyi bir yarın için alışkanlıklar oluşturmaya başlayın. Egzersizinizi, uykunuzu, yiyecek alımınızı ve daha fazlasını izleyin. One UI 4, her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Yepyeni tasarım
Önemli verileriniz sadece bir dokunuş uzağınızda. İhtiyacınız olan her şeye ekranın alt kısmındaki dört sekme ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Sayfam Sayfam sekmesinde
sağlık istatistiklerinizin, başarılarınızın, kişisel başarılarınızın ve ilerlemenizin bir özetini alın.

Arkadaşlarınıza
meydan okuyun Birlikte bir meydan okumaya başlamak her zamankinden daha kolay. Bir bağlantı göndererek arkadaşlarınızı davet edin.

Daha kapsayıcı
Cinsiyet seçenekleri daha kapsayıcıdır. Artık Diğer’i veya Söylememeyi tercih edebilirsiniz.

Daha fazla yiyecek seçeneği
Yiyecek takibine eklenen daha fazla aperatifle yiyecek alımınızı kaydetmek daha kolay.

Bixby Rutinleri
Telefonunuzun sizin için daha fazlasını yapmasını sağlayın. Eve geldiğinizde Wi-Fi’yi otomatik olarak açın veya işteyken telefonunuzu sessize alın. One UI 4 size daha da fazla olanak sunar.

Daha
fazla koşul Rutinleriniz için daha fazla koşul mevcuttur. Bir arama sırasında veya belirli bir bildirim geldiğinde bir rutin başlatın.

Daha fazla eylem
Artık bir rutinle Gelişmiş işlemeyi açabilirsiniz. Bluetooth cihazlarını bağlama ve bağlantısını kesme gibi daha fazla seçenek de vardır.

Daha fazla kontrol
Düzenleme sayfasındaki eylemlere dokunup basılı tutarak eylemleri yeniden sıralayın. Bir eylem başlamadan önce beklemenize, eylemleri onaylamanıza ve daha fazlasına izin vermek için gelişmiş seçenekler de eklenmiştir.

Daha fazla kombinasyon
Rutinlerinizle daha fazlasını yapabilmeniz için bazı koşul ve eylem kombinasyonları için kısıtlamaları kaldırdık.

Daha fazla özelleştirme
Kamerayı veya Galeri’den bir görüntüyü kullanarak rutinleriniz için özel simgeler oluşturun.

Erişilebilirlik
One UI, herkes için tasarlanmıştır. One UI 4’te, telefonunuzu sizin için en rahat şekilde kullanmanıza yardımcı olacak daha da fazla seçeneğe sahip olacaksınız.

İhtiyacınız olduğunda her zaman orada Her
zaman mevcut olan kayan bir düğmeyle erişilebilirlik özelliklerine daha hızlı erişin.

Fare hareketleri
Fare imlecinizi ekranın 4 köşesinden birine getirerek eylemleri daha hızlı gerçekleştirin.

Ekranınızı bir kerede
ayarlayın Özel Ekran moduyla (Yüksek kontrast veya Geniş ekran) kontrastı ve boyutu aynı anda ayarlayın.

Göz konforu
İhtiyaçlarınızı karşılamak için daha fazla görüş seçeneği mevcuttur. Şeffaflığı veya bulanıklığı azaltabilirsiniz.

Ekstra loş ekran
Ekranınız en düşük parlaklık ayarında bile çok parlaksa, karanlıkta daha rahat okumak için Ekstra loş’u açın.

Özelleştirilebilir flaş bildirimleri
Bir bildirim aldığınızda ekranın yanıp sönmesini sağlayın. Bir bildirimin nereden geldiğini kolayca belirleyebilmek için her uygulama için renkleri özelleştirebilirsiniz.

Daha kolay büyütme
Büyüteç penceresi, yeni Büyütme menüsüyle birleştirildi ve size ekrandaki içeriği büyütmek için daha fazla seçenek ve daha fazla kontrol sağladı.

Daha fazla özellik ve iyileştirme

Daha İyi Her Zaman Ekranda
Hiçbir bildirimi kaçırmayın. Artık her bildirim aldığınızda açılacak şekilde Her Zaman Ekranda’yı ayarlayabilirsiniz. Her Zaman Açık Ekranınızın yeni görünmesini sağlamak için yeni animasyonlu çıkartmalar da mevcuttur.

Gelişmiş Karanlık modu Karanlıkta
sizi rahat ettirmek için Karanlık mod artık duvar kağıtlarını ve simgeleri otomatik olarak karartıyor. Samsung uygulamalarındaki çizimlerde artık daha tutarlı ve gözlerinizi yormayan bir deneyim için daha koyu renklere sahip Koyu mod sürümleri bulunuyor.

Bir bakışta şarj bilgileri Şarj
etmeye başladığınızda, farklı görsel efektler, şarj hızınızı daha sezgisel olarak bilmenizi sağlar.

Daha kolay parlaklık kontrolü
Hızlı paneldeki daha büyük parlaklık çubuğu, ekran parlaklığını bir kaydırma hareketiyle değiştirmeyi kolaylaştırır.

İpuçları önizleme videoları
İpuçları uygulamasının ana ekranındaki önizleme videoları ile Galaxy’nizin neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Güvenlik ve acil
durum menüsü Ayarlar’daki yeni Güvenlik ve acil durum menüsü, acil durumda irtibat kurulacak kişileri ve güvenlik bilgilerini tek bir yerden yönetmenize olanak tanır.

Ayarlar arama geliştirmeleri
İyileştirilmiş arama özellikleri, ihtiyacınız olan ayarları ihtiyaç duyduğunuzda bulmanıza yardımcı olur. Aradığınız şeye bağlı olarak ilgili özellikler için öneriler alırsınız.

Gözünüz yolda
olsun Digital Wellbeing’teki yeni Sürüş monitörü, sürüş sırasında telefonunuzu ne zaman kullandığınızı takip eder. Telefonunuzu ne kadar kullandığınıza ve hangi uygulamaları kullandığınıza ilişkin raporlar alırsınız.

Alarmı yalnızca bir kez atlayın
Uyumak ister misiniz? Artık bir alarmı yalnızca tek bir olay için kapatabilirsiniz. Atlandıktan sonra otomatik olarak tekrar açılacaktır.

Bir bakışta gündüz veya gece
Dünyanın öbür ucunda bir arkadaşınız mı var? Onlarla iletişim kurmak için iyi bir zaman olup olmadığını görmek daha kolay. Çift saat widget’ı artık gündüz veya gece olmasına bağlı olarak her şehir için farklı arka plan renkleri gösteriyor.

Mesajlardan aramalara geçiş
Mesajlaşma kesmiyor mu? Ayrıntılarını görmek veya sesli veya görüntülü arama başlatmak için konuşmanın üst kısmındaki kişinin adına dokunun.

Mesajlar’da daha fazla arama sonucu
Artık mesajlarınızda fotoğraflar, videolar, web bağlantıları ve daha fazlasını arayabilirsiniz. Sonuçların tümü filtrelenmiştir, böylece aradığınız şeye doğrudan atlayabilirsiniz.

Dosyalarım’da daha kolay arama
Yazım hatası olsa veya ad tam olarak eşleşmese bile aradığınız dosyayı bulun. Son dosyalar alanı, yakın zamanda kullandığınız veya aldığınız dosyaları hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak için genişletildi.

Gelişmiş Kenar panelleri Kenar panellerini
kullanırken mevcut uygulamanızı görünümde tutun. Aynı anda daha fazlasını görmenize yardımcı olmak için bulanıklık kaldırıldı.

Yeniden boyutlandırılabilir resim içinde resim Araya
yüzen bir video giriyorsa, onu küçültmek için parmaklarınızı sıkıştırın. Daha fazlasını görmek ister misiniz? Daha büyük yapmak için parmaklarınızı ayırın.

Açılır pencere seçeneklerine hızlı erişim
Daha kolay çoklu görev için, erişimi kolaylaştırmak için pencere seçenekleri menüsünü pencerenin üstüne sabitleyebilirsiniz.


1 Comment
Galaxy A
Bilgilendirme için teşekkürler yakın zamanda gelir umarım ya 😊