cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Uygulamalara dikkat..

(Topic created on: 2 weeks ago)
253 Views
LordTaiLo_S24Ultra
Active Level 10
Options
Diğer

Evet, virüs programı yüklememiz gerekli mi diyen arkadaşlar vardı, bu da belki cevap niteliği olur.

Banka bilgilerini çalan 3 uygulama teşhis edildi.
image

İşte bünyesinde trojan bulunan üç Android uygulaması:

• Dink Messenger
• Sim Info
• Defcom

2024 yılı itibariyle tüm önemli verilerimizi akıllı telefonlarımızda taşıyoruz ve bu nedenle indirdiğimiz her uygulamaya dikkat etmemiz gerekiyor.

image

Kötü amaçlı yazılım (trojan) barındıran mobil uygulamalara günden güne yenileri ekleniyor. Google Play Store’daki üç Android uygulamasında XploitSPY adlı bir trojan tespit edildi. Uzmanlar bu yazılımların vakit kaybetmeden yüklü cihazlaran kaldırılmasını öneriyor.

Alıntı: SDN

4 Solutions

Accepted Solutions
Solution
AEFSANE
Expert Level 2
Diğer
Teşekkürler bilgi için bu virüs programı konusu bir sürü açıldı bazı arkadaşlar hiç gerek yok kendi sistemde olan yeterli diyordu

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Active Level 6
Diğer
Güzel konu bilgilendirici 😊👍

View solution in context

Solution
stony_hearted
Active Level 3
Diğer
tesekkürler bilgilendirmen için😊🙏

View solution in context

Solution
Emmi_S22Plus
Active Level 10
Diğer
bu konuda forumda çok konu açılıyor, artık bir çoğuna bakıp yorum dahi yapmadan geçiyorum.
cihazlarımızdaki sözde antivirüs programları başınız ağrıdığında doktor amcanın reçete ettiği paro.l dan farksız, olası virüscüklerle kendi çapında oynasın dursun.😊 google play de bile virüslü uygulamalar çıkıyor, kaldı ki haber sitelerinde, alışveriş sitelerinde reklamın arkasına gizlenen neler var. 1713180419159.jpg1713180419192.jpg1713180419241.jpg1713180419275.jpg

View solution in context

15 Comments
AEFSANE
Expert Level 2
Diğer
Ve virüs programı yine kazandı dimi 👍👍ben kullanıyorum
Diğer
Bana göre değil, daha önce açıklamasını yaptım.

Kullanım durumuna göre değişiyor.
Stabil gittiğimden dolayı kullanmıyorum yani; aynı adresler, aynı uygulamalar ve reklam engelleyici kullanıyorum. Her bulduğum siteye veya her bulduğum uygulamayı yüklemiyorum.

Şimdi bu da demek olmuyor ki, benim ihtiyacım yok senin de yok asla bilakis sizlerin kullanım durumu ve şartları farklılık gösteriyor.

Bu yüzden yine de dikkatli olmakta fayda var. 🐼⚘️
jhosepA13G80
Active Level 4
Diğer
Peki ya virüs uygulamasına güven olur mu o çalma ihtimali varmı ?
0 Likes
AEFSANE
Expert Level 2
Diğer
Kardeşim ben güveniyorum benim kullandığım virüs programı AVG premium
0 Likes
AEFSANE
Expert Level 2
Diğer
Güvenip güvenmemek sana kalmış
0 Likes
Diğer
Şöyle bir durum var; kullanım şartı sunuyor sana, eğer verilerin ile ilgili bir problem yaşarsan
(yani; kullanım şartları dışında herhangi bir problem yaşarsan, verilerin dışarı aktarılırmasına neden olması durumu..) haklı olarak maddi ve manevi olarak tazminata hak kazanıyorsun..

Boşu boşuna uygulamalar sana güvenlik amaçlı kullanım şartı sunmuyor..
Solution
AEFSANE
Expert Level 2
Diğer
Teşekkürler bilgi için bu virüs programı konusu bir sürü açıldı bazı arkadaşlar hiç gerek yok kendi sistemde olan yeterli diyordu
Tolgaa94
Active Level 6
Diğer
Gerekli bence
AEFSANE
Expert Level 2
Diğer
Bence de gerekli zaten yıllık ödenen bir ücret