cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy Ai

(Topic created on: 03-29-2024 01:34 PM)
323 Views
LordTaiLo_S24Ultra
Active Level 10
Options
Diğer

image

Samsung galaxynin bize sunduğu yeni jenerasyon "Galaxy Ai" bazı özellikleriyle karşınızda..

image

Samsung "Galaxy Ai" hakkında bazı özellikleri sizlerle paylaşmak isterim..
Dip not; Sizde kullanıma sunulmayan bazı özellikler olmayabilir, bu modellerle alakalıdır. 

Ekranınızdaki herhangi bir şeyi anında arayın

• Google ile Circle to Search (Arama Yapılacak Çevre), uygulama değiştirmeden ekranınızda gösterilen herhangi bir şey hakkında kolayca daha fazla bilgi edinmenize olanak tanır. Ana Ekran düğmesine veya gezinme koluna dokunup basılı tutmanız, ardından bir Google araması başlatmak için ekrandaki herhangi bir şeyi daire içine almanız yeterlidir.

Telefon görüşmelerini gerçek zamanlı olarak çevirin

• Dilinizi konuşmayan birini aramanız mı gerekiyor? Sorun değil! Canlı çeviri, aramalar sırasında gerçek zamanlı çeviri sağlar. Görüşmedeki diğer kişi, söylediklerinizi kendi dilinde duyabilir ve siz de onun yanıtlarını kendi dilinizde duyabilirsiniz. Çeviriler ayrıca ekranda görünecektir.

Yüz yüze görüşmeleri tercüme edin

• Yeni Tercüman özelliği, başka bir dil konuşan biriyle konuşmanız gerektiğinde, bir konuşmayı tercüme etmenize olanak tanır. Tercümana hızlı panelden kolayca erişebilirsiniz. Her iki kişi de çevirilerin ekranda okunmasının yanı sıra yüksek sesle okunduğunu da duyabiliyor.

Resimler, tabelalar, belgeler ve daha fazlasındaki metni çevirin

• Metni bulduğunuz her yere anında çevirin. Kameranızı çevirmek istediğiniz metne doğrultmanız ve daha fazla seçenek görmek için T düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ayrıca Galerinizdeki resimlerde görünen metni de çevirebilirsiniz.

Web sayfalarını özetleme ve çevirme

• Samsung Internet’teki Tarama yardımı ile web sayfalarını özetleyerek ihtiyacınız olan bilgileri hızlı bir şekilde alın. Uzun bir okumayı yalnızca en önemli maddelere indirgeyebilirsiniz. Ayrıca web sayfalarını kendi dilinize çevirebilirsiniz.

Notes ile otomatik olarak "biçimlendir, özetle, düzelt, çevir ve kapak oluştur."

• Not yardımı, Samsung Notes’ta her zamankinden daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. Notlarınız için otomatik olarak biçimlendirebilir, özetleyebilir, düzeltebilir, çevirebilir ve kapaklar oluşturabilirsiniz.

Ses kayıtlarını otomatik olarak metne dönüştürün

• Toplantıların, derslerin, sesli notların ve daha fazlasının kayıtlarını metne dönüştürmek ve ardından hızlı bir şekilde gözden geçirmek üzere özetlemek için Transkript yardımını kullanın. Hatta transkriptleri ve özetleri başka dillerde incelemek için çevirebilirsiniz.

Samsung Klavye ile daha fazlasını yapın

• Yazma yardımı ile yazınızın tonunu profesyonel, gündelik veya sosyal medyada yayınlanmaya hazır görünecek şekilde değiştirin. Seçili sohbet ve kısa mesaj uygulamalarında mesaj çevirisinin yanı sıra yazım ve dil bilgisi önerileri de alabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı yeniden hayal edin

• Üretken düzenleme, fotoğraflarınızı düzenlemeniz için size daha fazla yol sunar. Fotoğraflarınızdaki kişileri ve nesneleri taşıyabilir, kaldırabilir veya yeniden boyutlandırabilir, ardından eksik parçaları doldurmak için yeni arka plan oluşturabilirsiniz.

Benzersiz duvar kağıtları oluşturun

• Ana ekranınız ve Kilit ekranınız için benzersiz duvar kağıtları oluşturmak için Al’ı kullanın. Sadece birkaç anahtar kelime seçin ve gerisini Al’a bırakın

Gelişmiş zeka ayarları

• Hangi Yapay Zeka özelliklerini kullanmak istediğiniz ve bunların verilerinizi nasıl işleyeceği konusunda tam kontrole sahipsiniz. Hatta tek bir dokunuşla tüm özelliklere ilişkin verilerinizin çevrimiçi işlenmesini bile engelleyebilirsiniz.

Destansı görüntüler yaratın

Fotoğraflarınızı zahmetsizce geliştirin

• Fotoğraflarınızı ve videolarınızı geliştirmek için özel AI önerileri alın. Yıldız izleri, uzun pozlama, renklendirme ve daha fazlasını eklemeye yönelik seçenekler bulacaksınız. Galeri’de i düğmesine dokunduğunuzda öneriler görünür.

Bir görüntüden diğerine kopyalayıp yapıştırın

• Resminize eksik bir öğe ekleyin. Galeri’deki bir görüntüden bir nesneyi kırpın, ardından görüntüye yapıştırmak istediğiniz yere gidin ve Diğer seçenekler menüsünde Panodan yapıştır’ı seçin.
(Üzerine basılı tutun nesneyi diğer fotoğrafın üzerine doğru bırakın.)

Kolayca özel çıkartmalar oluşturun

• Özel çıkartmalar oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Galeri’de bir görüntüyü kırptıktan sonra, onu hızlı bir şekilde çıkartmaya dönüştürebilir ve taslak, kesme, vintage ve çizgi film gibi stiller uygulayabilirsiniz.
(Üzerine basılı tutun, etiket olarak seçin.)

Daha doğru görüntü kırpma

• İstenmeyen parçalar olmadan tam olarak kesmeniz gereken alanı elde edin. Galeri’de bir görüntüyü kırptığınızda, seçili alanı kaydetmeden önce düzenleme seçeneğine sahip olursunuz, böylece seçiminizi doğru şekilde yapabilirsiniz.

Geliştirilmiş Galeri araması

• Arama ekranı, kullanımı kolaylaştırmak için yeniden tasarlandı. Sonuçlar artık kişiler, yerler, albümler veya hikayeler gibi türe göre kategorize ediliyor.

Oynatma hızını değiştir

• Artık daha fazla video, Galeri’de bir videoyu düzenlediğinizde oynatma hızının değiştirilmesini destekliyor. Videonuzun seçtiğiniz belirli bir bölümünde veya videonun tamamında daha hızlı veya daha yavaş oynatılmasını sağlayabilirsiniz.

Videoları birden fazla cihazda düzenleyin

• Artık düzenlemelerinize telefonunuzda, tabletinizde veya PC’nizde devam edebilirsiniz. Studio projelerinizi diğer Galaxy cihazlarında açılabilecek bir dosyaya aktarın.

Galaxy’nizi kişiselleştirin

Yeni duvar kağıdı düzenleme özellikleri

• Duvar kağıdınızı istediğiniz gibi dekore edin. Duvar kağıdınız olarak kullanmak üzere bir görsel seçtiğinizde artık çerçeveler ve efektler uygulayabilirsiniz. Duvar kağıdınız bir kişiyi veya hayvanı içerdiğinde konunun arka planda öne çıkmasını sağlamak için derinlik efektleri uygulayabilirsiniz.

Kilit ekranınız için daha fazla widget

• Kilit ekranınız ve Her Zaman Açık Ekranınız için ek widget’lar mevcuttur; böylece telefonunuzun kilidini açmadan yararlı bilgileri hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Yeni widget’lar arasında Hava Durumu, Samsung Health, Pil, Hatırlatıcı, Takvim ve Saat yer alıyor.

Alarm uyarılarını özelleştirin

• Her alarm için kendi özel uyarı ekranlarınızı oluşturmak amacıyla bir resim, video veya AR emojisi kullanın. Hatta alarm bilgilerinin ekranda görüneceği yerin düzenini bile değiştirebilirsiniz.

Takviminizi kişiselleştirmek için daha fazla çıkartma

• Artık takviminizdeki her tarih için en fazla 2 çıkartma ekleyebilirsiniz. Etkinliklere ilişkin çıkartmalar artık Ay görünümünde etkinlik adının yanında gösteriliyor.

Yenilenen Takvim ayarları

• Takvim ayarları daha sezgisel olacak şekilde yeniden düzenlendi. Tam ekran takvim uyarıları için arka plan renklerini ve resimlerini de ayarlayabilirsiniz.

Hatırlatma uyarılarını özelleştirin

• Hatırlatıcılarınızın her biri için doğru arka planı oluşturun. Artık tam ekran hatırlatma uyarıları için renkleri ve arka plan resimlerini ayarlayabilirsiniz.

Hatırlatıcı kategorileriyle daha fazlasını yapın

• Artık her hatırlatıcı kategorisi için temsili bir simge seçebilirsiniz. Ayrıca **bleep** kullandığınız kategorileri kategori listesinin en üstüne sabitleyebilirsiniz.

Modları Ana ekrandan açma veya kapatma

• Modları eskisinden daha hızlı açıp kapatın. Yeni Mod widget’ı, modları doğrudan Ana ekranınıza eklemenizi sağlar.

Modlarınızı yeniden sıralayın

• Artık Modlar ve Rutinler’deki Modlar sekmesinde modların listelenme sırasını değiştirebilirsiniz.

Yeni rutin koşullar

• Artık seçtiğiniz bir alarm çalmaya başladığında veya Smart View bağlandığında veya bağlantıyı kestiğinde bir rutin başlatabilirsiniz.

Bağlan ve paylaş

Daha fazla cihazla paylaşın

• Quick Share, Google’ın Yakındaki Paylaşımı ile birleşti. Artık Galaxy cihazlarının yanı sıra diğer Android cihazlarla da internet bağlantısı olmasa bile paylaşımda bulunabilirsiniz.

Cihazlarınızın yerini bulun

• Yeni Samsung Find uygulaması, tüm Galaxy cihazlarınızın nerede olduğunu istediğiniz zaman harita üzerinde görmenizi sağlar. Bir cihazı kaybederseniz, cihazı bulmanıza ve verilerinizi korumanıza yardımcı olacak ek özellikler mevcuttur.

Konumunuzu başkalarıyla paylaşın

• Samsung Find ile konumunuzu ailenizle, arkadaşlarınızla veya güvendiğiniz herkesle paylaşabilirsiniz. Sınırlı bir süre için veya her zaman paylaşın. Konumunuzu kimlerin görebileceğinin kontrolü her zaman sizdedir.

Auracast ile ses yayını

• Başkalarının duyabilmesi için sesi telefonunuzdan yayınlayın. Yakınınızda Bluetooth LE Audio cihazı bulunan herkes yayınınızı dinleyebilecektir.

İnternet sekmesi gruplarını diğer cihazlarla senkronize edin

• Hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, son gezinme oturumunuz sırasında kaldığınız yerden kolayca devam edin. Bir cihazda oluşturduğunuz sekme grupları, Samsung hesabınızda oturum açan diğer Galaxy cihazlarındaki Samsung Internet’te görünecektir.

Verilerinizi koruyun

Samsung Cloud’da gelişmiş veri koruması

• Veri ihlali olsa bile verilerinize sizden başka kimsenin erişemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Samsung Cloud ile senkronize edilen veriler için uçtan uca şifrelemeyi açabilirsiniz.

Geçiş anahtarlarıyla hızlı ve güvenli oturum açma

• Geçiş anahtarları, karmaşık parolaları hatırlamaya gerek kalmadan web’de oturum açma işlemleri için daha fazla güvenlik sağlar. Samsung Internet’te biyometrik kimlik doğrulamayla desteklenen web sitelerinde oturum açmak için geçiş anahtarlarını kullanın

Sağlığınızı yönetin

Geliştirilmiş egzersiz deneyimi

• Önceki zamanınızı geçmeye çalışmak için Samsung Health’de geçmişteki koşu sonuçlarınızla yarışın. Ayrıca, başlangıçtaki veya bitişteki gereksiz zamanı ortadan kaldırmak için egzersizleri bitirdikten sonra da kırpabilirsiniz.

Günlük etkinlik hedefleri için daha fazla seçenek

• Artık Samsung Health’de günlük aktivite hedeflerinizi belirlemek için daha fazla seçeneğiniz var. Adım hedefi işinize yaramazsa, bunun yerine çıkılan kat sayısını veya aktif saat sayısını değiştirebilirsiniz.

Geliştirilmiş döngü takibi

• Fiziksel semptomlarınızı ve ruh halinizi kaydettiğinizde, geçmişte sıklıkla kullandığınız seçenekler ekranın üst kısmında görünecektir. Ayrıca, varsayılan seçenekler nasıl hissettiğinizle eşleşmiyorsa, artık özel ruh hallerini de ayarlayabilirsiniz.

Daha da fazla iyileştirme

Görüntülü arama efektlerine ve Mikrofon moduna erişim daha kolay

• Görüntülü arama efektleri ve Mikrofon modu artık sesli ve görüntülü aramalar sırasında hızlı panelde görünecek, böylece aramalar sırasında başkalarının sizi nasıl gördüğünü ve duyduğunu kontrol edebileceksiniz. Bir arka plan rengi veya görüntüsü ayarlayabilir, arka plan seslerini engelleyerek sesinize odaklanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hava durumu widget’ında daha fazla bilgi

• Hava durumu widget’ı, yerel bölgenizde şiddetli gök gürültülü sağanak yağış, kar yağışı veya başka yağışların tahmin edilmesi durumunda sizi bilgilendirecektir.

Klavyeden ayrılmadan ses girişi

• Klavye artık sesli girişi kullanırken görünür durumda kalıyor, böylece ihtiyaç duyduğunuzda kolayca yazmaya geri dönebilirsiniz. Klavyeyi kullanırken istediğiniz zaman sesinizi kullanarak metin girmek için ekranın altındaki mikrofon düğmesine dokunun.

Bölünmüş ekran görünümü için klavye kısayolu

• Bir uygulamayı anında ekranın bir tarafına yapıştırın. Fiziksel bir klavye kullanıyorsanız Cmd (Windows) tuşu + Ctrl tuşu + Sol veya Sağ ok tuşuna basın.

Küçültülmüş tüm uygulamaları aynı anda açın

• Yeni bir düğme, birden fazla açılır pencere simge durumuna küçültüldüğünde simge durumuna küçültülmüş uygulamaların tümünü aynı anda yeniden açmanıza olanak tanır.

Finder’da Google arama önerileri

• Finder’ı kullanarak arama yaptığınızda Google’dan önerilen web aramalarını da alırsınız.

Pilinizi korumanın daha fazla yolu

• Pilinizin ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için 3 farklı koruma seçeneğinden birini seçin. Temel koruma şarjınızı %95 ile %100 arasında tutar. Uyarlanabilir koruma, siz uyurken şarjı duraklatır ve siz uyanmadan hemen önce şarjı bitirir. Maksimum koruma için maksimum şarjı %80 ile sınırlamayı da seçebilirsiniz.

Alıntı: teknoburada
8 Comments
ELBERR
Active Level 9
Diğer
%90 ı s24 haricinde yok
Anonymous
Not applicable
Diğer
A serilere gelecek mi acaba bu özelikler yoksa bir kısmı mi gelecek
0 Likes
Diğer
Hiç bilgim yok. A serisini de hiç kullanmadım..
0 Likes
stony_hearted
Active Level 4
Diğer
Canlı çeviri ve yüzyüze çeviri çok iyi,dil önemli.Ayrıca sürekli kullanımda dili de öğrenmeye baslarız çünkü hem Türkçe hem farklı dili duyarak kulak aşinalığı sağlayabiliriz.Duvar kağıdı da güzel.

Emeğin için çok tesekkürler.
Sisyphe
Expert Level 5
Diğer
Emeğine sağlık, teşekkürler.
Diğer
Kopyala yapıştır yapmış büyük ihtimal
Sisyphe
Expert Level 5
Diğer
Olsun. Onu yapmak da emek istiyor kardeşim.
0 Likes
ultra22s
Active Level 1
Diğer
S22 ultra ne zaman gelicek acaba
0 Likes