cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Cloud Drive Yerine OneDrive

(Topic created on: 08-11-2020 09:36 PM)
537 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Diğer

Selamün aleyküm kardeşlerim, az önce şu uyarıyı gördüm. Samsung, Samsung Cloud ile OneDrive'ı mı bağlıyor yoksa OneDrive'ı Samsung Cloud'un yerine geçirmek mı istiyor?

image

11 Comments
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Diğer
Samsung Cloud Drive, yaptığı fotoğraf, video vb. yedeklemeleri, OneDrive uygulamasına göndericek. Mevcut daha önceden yapılmış fotoğraf yedekleride, OneDrive uygulamasına taşınıcak.
Yani Galeri fotoğraflarımız, OneDrive'da yedeklenicek. Samsung Cloud ile OneDrive birleşmesi sonucu, yedeklenen fotoğraflarımıza OneDrive uygulaması üzerinden kolayca erişebileceğiz.
Anonymous
Not applicable
Diğer
Evet anladım. Güzel olmuş. Teşekkürler.
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Diğer
Daha açık bir dil ile anlatmak gerekirse, Mevcut Samsung cloud Drive fotoğraf, video vb. Yedekleme işlemini, OneDrive olarak değiştirdi.
Galeri ayarlarından yedeklenmesini istediğimiz, Albümleri vs. Seçtiğimizde Samsung Cloud yerine, OneDrive'da yedekleniyor. (Senkrenizasyon açık olduğu sürece, yeni eklenen her fotoğraf, video vb. Otomatik olarak OneDrive'da yedekleniyor. Senkronizasyon kapalı ise, yedeklemeyi manuel yapmak gerekiyor.) Eğer her hangi bir Wi-Fi bağlantısı yoksa, yedekleme otomatik olarak yapılamaz. Wi-Fi olmayan bir yerde iseniz, Galeri ayarlarından "Şununla Eşitle" seçeneğini "Wi-Fi ve Mobil Veri" olarak ayarlayın. Mobil veri için, internet paketiniz varsa paketten kullanıcaktır.

Fotoğraf, video vb. Özel bilgilerin güvenliği konusunda samsung cloud'dan daha iyi olan "OneDrive" 'ın devralması gerçekten güzel olmuş.
Diğer
yanlış hatırlamıyorsam onedrive da sadece 5GB hakkiniz oluyor ve samsung drive da 15GB hakkınız oluyor.GB daha çok önem veriyorsanız geçmeyin.
Anonymous
Not applicable
Diğer
Yedeklediğim veriler 500mb etmiyor belki, hafıza önemli değil. Bence de güzel olmuş bu birleşme. Teşekkürler.
Solution
mstacpym
Expert Level 1
Diğer
samsung ve microsoftun yaptığı anlaşmadan dolayı samsung cloud artık kademeli olarak microsoftun uygulaması olan onedrive taşınıyor. onedrive kullanış açısından çok kolaydır. ben yıllardır kullanıyorum.
Anonymous
Not applicable
Diğer
Teşekkür ederim efendim.
0 Likes
mstacpym
Expert Level 1
Diğer
rica ederim ne demek faydam olduysa eğer
Solution
inf4ndroid
Expert Level 5
Diğer
Samsung Cloud'da bulunan fotoğraf, video ve belgeleriniz, Microsoft Onedrive'a taşınacak. Bu nedenle, olası sorunların oluşmasını engellemek amacıyla gerekli uyarılar yapılmakta.