cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

[Rehber] Android wifi ve bluetooth açılmıyor

(Topic created on: 09-18-2021 02:43 PM)
4414 Views
67samsungalaxy
Active Level 10
Options
Diğer

Eğer android telefonunuzda wifi ve bluetooth açılmıyor ise ağ ayarlarını sıfırlayarak buna çözüm bulunabilir. Eğer eskiden sorun yok iken bir süre sonra bluetooth ve wifi aynı anda çalışmıyor sorunu ile karşılaştıysanız başka hiç bir şey yapmadan sadece ağ ayarlarını sıfırlayarak meseleyi halledebilirsiniz.

 
İnternet ortamında android wifi ve bluetooth açılmıyor sorunu ile ilgili olarak çok değişik çözüm yolları önerilmekle birlikte bunlardan bazıları cihazın garantisini devre dışı bırakabilir. Bu nedenle sorunu nasıl çözeceğiniz hakkında bir fikriniz yok ise evvela ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin, olmazsa cihazın kendi servisine götürünüz.
 
Android wifi ve bluetooth açılmıyor sorunu çözümü
Aşağıdaki anlatım Samsung telefon üzerinden anlatılmakla birlikte Huawei, LG, Xiaomi, Sony, Meizu gibi diğer android cihazlarda da ağ ayarları sıfırlama işlemi benzer şekilde yapılmaktadır.
 
Önce telefonunuzun Ayarlar kısmına giriniz. Ayarlar menüsü fazlasıyla seçeneklerle dolu olduğu için kolaylık olması açısından arama kısmına “sıfırla” yazarak (tırnaksız) sıfırlama ile ilgili seçeneklerin gelmesini sağlayınız.
 
 
 
 
imageArama kısmı
 
 
imageSıfırlama seçenekleri aşağıdaki gibi gelecektir. “Sıfırla” sekmesine basınız.
 
 
imageFabrika ayarlarına dön” e basarsanız telefonunuzdaki tüm veriler silinir, bu yüzden ona basmayınız. Sıfırlama seçenekleri arasından “Ağ ayarlarını sıfırla” sekmesine basınız.
 
 
imageKarşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. “Fabrika ayarlarına dön” e basınca ağ ayarları sıfırlanacaktır. Buradaki “Fabrika ayarlarına dön” butonunun işlevi sadece ağ ayarlarını kapsamaktadır.
 
Ağ ayarlarını sıfırlamak ne işe yarar ne zaman bu yola başvurulmalıdır ?
Wifi açılmıyor, aktif olmuyor veya wifi ile bluetooth aynı anda çalışmıyorsa bir şeyler ters gitmiş demektir. Sorunun sebebi, bazen telefonun fiziksel olarak bir darbeye maruz kalmasıdır, bazen programların çakışmasıdır veya güncellemenin yarıda kalmasıdır.Aslında soruna neyin sebep olduğunu bilmeye gerek yoktur. Telefonu tamirciye götürdüğünüzde de onlar da ilk seferinde ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyecekler, olmazsa telefonun ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyeceklerdir. Bu işlemler adete beyaz bir sayfa açacak, her şeyin sıfırdan başlamasını sağlayacaktır.
 
 
(NOT: RESİMLER BANA AİT DEĞİLDİR!) 
 
 
2 Comments
Diğer
Hep sıfırlamak onu bizde biliyoruz herhalde tamirciye asla gitmem
0 Likes
67samsungalaxy
Active Level 10
Diğer
Daha araştırıyorum. Daha bilgiler bulursam paylaşırım forumda. Bence tamirciye gitmen lazım düzelmezse.

Küçücük anakartı kendini tamir edecek halin yok ya😅
0 Likes