cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Enchance-X hakkında genel bakış. 🤩

(Topic created on: 06-21-2023 05:41 PM)
971 Views
OğuzMumci
Expert Level 4
Options
Diğer
Members ailesi selamlar,

Çoğunuzun bildiği üzere Galaxy Enhance-X uygulaması dün itibari ile Beta işlemi sonlanmış olup bazı Galaxy modellerine kullanıma açılmış bulunuyor;

Galaxy S Serisi
+ Galaxy S23 / Plus / Ultra
+ Galaxy S22 / Plus / Ultra
+ Galaxy S21 / FE / Plus / Ultra
+ Galaxy S20 / FE / Plus / Ultra

Galaxy Note Serisi
+ Galaxy Note 20 ve Ultra

Galaxy Z Serisi
+ Galaxy Z Flip tüm serisi
+Galaxy Z Fold tüm serisi
* Listeye yeni Galaxy modelleri eklenebilir.

• Galaxy Enchance-x Nedir, Ne işe yarar?
ÖzündeAdobe PSX veLightroom gibi ve hattaGaleri deki fotoğraf düzenleme gibi anlamanız daha doğru olur fakat içinde yapay zekayı merkeze alanGalaxy Enhance-X, bu sayede çoğu kişiye büyük kolaylıklar ve zaman kazancı sağlıyor. Hazırlanan uygulama baktığımız zaman içerisine yüklenen bulanık fotoğrafları netleştirebiliyor, karanlıkta çekilmiş fotoğrafları daha aydınlık hale getirebiliyor ve fotoğraf çözünürlüğünü artırabiliyor ve dahası. 

image* konsept görüntüdür.

• Uygulama nereden indirilir?
Galaxy Enchance-X uygulaması yalnızcaGalaxy Store'dan indirilebilir. 
Galaxy Store indirme linki için tıklayın👇

• Galaxy Enhance-X kullanımı nasıl? (Ekran görüntüleri)

Uygulamayı yüklediniz ve karşınıza ilk çıkacak görsel ve uyarı şöyle;

image

image

Yukarıda gördüğünüz yerdekidüzenlenecek foto sec tıkladığınızdaGaleri den fotoğraf seçiyoruz örnek olması için ben bir tane seçtim devam edelim;

image

Seçtiğim fotoğraf bu ve alttada sol baştan itibaren gördüğünüz gibi fotoğrafaHDR Aydınlat Bulanık azaltma Netleştirme daha fazla seçeneği mevcut ayrıca yine o sırada en altta sağ üstte️ işareti ise otomatiksihir ekleme diye geçmekte.

image

Daha fazla seçeneğine tıkladığınızda ise ekranda gördüğümüz seçenekler çıkıyor, listenin altındakiIncrease Resolution iseÇözünürlüğü arttırma olduğunu unutmayalım.
* Uygulama yeni olduğu için tam anlamıyla Türkçe değil fakat ileride bu durum değişebilir.

image

image

image

️ işaretin yanisihir ekleme bastığımızda yukarıda gördüğünüz görsellerdeki gibi yapay zeka fotoğrafı otomatik olarak düzenliyor en son halide yazının bir üstündeki görseldeki gibidir.

Sihir ekleme nedir?
Kısaca anlatmak gerekirse yapay zekanın fotoğraf üzerinde otomatik olarak düzenleme yapması denilebilir.

Ayrıca şunlara da bakabilirsin 😁

One UI 6 Beta geliyor detaylar için tıkla 👇

One UI 5 Watch detaylar için tıkla👇

One UI 5.1.1 detaylar için tıkla👇

One UI 6 ile ilgili olması muhtemel değişikliklerin görüntüleri için tıkla👇

Galaxy cihazınızda gizlilik güvenlik için tıkla👇

S Wallet hakkında genel bakış için tıkla👇

Yararlı bulduysanız beğenmeyi yorum yapmayı unutmayın ve beni takip ederek Samsung ile ilgili önemli haberlerden haberdar olabilirsiniz paylaştığım fotoğrafları incelemek için profilime aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz 🙏
Hesap linki için tıkla👇

Teşekkürler.

26 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Diğer
Eline emeğine sağlık :)
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Eyv teşekkürler 😁
Diğer
Detaylı ve açıklayıcı olmuş eline sağlık 🙂
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Teşekkür ederim 🙂
Diğer
Ne demek reis gerçekten etkili olmuş harbiden bravo 👏👏
EsmaGalaxyA54TR
Beginner Level 5
Diğer

A54 için gelir mi peki ?

OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Diğer modeller için net bilgi olmasada gelebilir
BURchinaS21f
Expert Level 3
Diğer
Ben indirmiştim biraz baktım pek bir filmi yok.ben daha şeyler bekliyordum çok basitime geldi
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Evt inşallah gelişir daha kullanışlı olur ama yeni bir uygulama betadan yeni çıktı daha yolu var