cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Dekont.pdf sorunu

(Topic created on: 12-27-2023 01:00 AM)
211 Views
bik35
Beginner Level 2
Options
Diğer

Şuan bir müşterim dekont pdf'i yollarsa 1 saat öncesi, dün, 2 hafta öncesi...vs tüm yazışmalardaki dekontlar şuan atılan dekonta dönüşüyor. İş konusunda olumsuz etkilenmeye başladım. Bunu yaşayan ve çözümü bilen var mi? 

Bu arada Whatsapp Business kullanıyorum.

Telefon ise S23
0 Likes

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Emmi_S22Plus
Expert Level 1
Diğer
anladığım kadarıyla XMi13 kaynaklı yazılımsal bir sorun. mevcut olan tüm pdf dosyalarını kaldırıp ( flash diske yedekleyip) sıfırdan yeni bir pdf dosyası açmaktan başka çare yok gibi

View solution in context

0 Likes
9 Comments
Diğer
WhatsApp business ile alakalı olabilir bilemiyorum ama bende business kullanıyorum hiç öyle bir şeye rastlamadım. ama size tavsiyem whatsapp documents klasöründeki tüm dekontları telefonda ayrı bir klasör açarak yedekleyin hem whatsapptaki datanın kafası karışmamış olur hemde sizin kafanız karışmaz
Diğer
yedekleyin yazmışım pardon, tüm dekontları yeni klasöre taşıyın
0 Likes
Emmi_S22Plus
Expert Level 1
Diğer
pdf okuyucu olarak hangi uygulamayı kullanıyorsun? farklı bir uygulama edinip varsayılan olarak değiştirip tekrar deneyin. ben Samsung Notes kullanıyorum, başarılı.
0 Likes
bik35
Beginner Level 2
Diğer
Aslında şöyle ayrıntı vereyim. Xiaomi Mi 13 Lite kullanıyordum ve bu sorunu yaşıyordum. Telefonun dosya yöneticinden pdf uygulamalarına kadar herşeyi değiştirip denedim düzelmeyince sorun işimi cok etkilediği için gittim Samsung Galaxy S23 aldım ve aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum.
Adobe yükledim onda da devam.

Samsung Destek Bilişim e gittim bilemediler. Wp kaynaklı olabilir ya da Android sürümü ile alakalı olabilir dediler.

Google araştırmasında bunu yaşayan insanlar olduğunu gördüm ama çözüm göremedim
0 Likes
Emmi_S22Plus
Expert Level 1
Diğer
CamScanner i denedin mi? bir kez de onu deneyelim. CamScanner e pdf dosyalarını aktarıp (yükleyip) bir de onu deneyelim bakalım.
0 Likes
bik35
Beginner Level 2
Diğer
Evet onun da ücretli sürümü var bende yıllardır kullanıyorum
0 Likes
Solution
Emmi_S22Plus
Expert Level 1
Diğer
anladığım kadarıyla XMi13 kaynaklı yazılımsal bir sorun. mevcut olan tüm pdf dosyalarını kaldırıp ( flash diske yedekleyip) sıfırdan yeni bir pdf dosyası açmaktan başka çare yok gibi
0 Likes
Emmi_S22Plus
Expert Level 1
Diğer
daha olmazsa telefondaki tüm PDF dosyalarını bilgisayara veya Flash diske aktarıp komple PDF ayarlarını telefondan ve önbellekten silip yeni bir PDF varsayılan uygulaması seçip tekrar Tek Tek dosya aktarıp deneyebilirsin. Birkaç tanesini denedikten sonra sorun yoksa tümünü telefona toplu olarak aktarıp görüntülemeyi deneyebilirsin. Sonucu ulaşana kadar alternatif tüm çözümleri denemek lazım ama cihaz yanımızda olmayınca ancak uzaktan bu kadar yardımcı olabiliyoruz 😊
0 Likes
bik35
Beginner Level 2
Diğer
Whatsapp tan olabilir diye onlara da yazdim çünkü ayni sorunu yaşayanlar var. Çözülmez ise dosyalari yedekleyip sileceğim telefondan öyle deneyeceğim
0 Likes