cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

BIXBY BİLGİLENDİRME

(Topic created on: 05-16-2020 03:26 PM)
573 Views
FerhatakcA9
Expert Level 4
Options
Diğer
Arkadaşlar bilmeyenler için samsung un sanal asistanı Bixby yi anlatacam umarım begenirsiniz

Not1: Bixby özellikleri farklı cihazlarda degisiklik göstermekte her cihazda aynı servisler bulunmamakta

Not2: Eskiden S Voice olarak kullanılmaktaydı fakat 1 Haziran itibari ile s voice desteği ortadan kalkacak

Not3: Giyilebilir cihazlarda şuan sadece; Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active 2 de bulunmakta dıger cihazlar en yakın zamanda Bixby özelliğini alacak   

Bixby voice: Samsung un ileri düzey yardımcı sesli asistanı ancak türkçe dil desteği bulunmamakta 'HI BIXBY' komutu veya Bixby tusu mevcutsa basılı tutarak aktif edilir.

Bixby Home:Android 9 sürümünde briefing ve çeşitli konu textleri bulunmakta gundem akışı ve veya seçtiğiniz kartlar örn; spotify listeler,tweeter popüler başlıkları. Android 10 ile beraber yerini Samsung Daily almakta

Bixby Routins: Bence en iyisi sunulan şartlara göre veya senin konumuna göre özel ayarlar sunuyor baya kullanışlı aktif yaşamda benim çok işime yariyor örn evdeyken belli ayarları size özel kişiselleştirilmiş olarak sunuyo sesle uyandırma kısayol değişikliği wifi ve ses modu gibi bircok seçenek sunmakta

Bixby tuşu: Yanlış deilsem A serisinde sadece A9 da bende var bu ekstra tuş basılı tutarsan Bixby voice açılır, bi kez basmada Bixby menüsü 2 kez basmada istediğin bir uygulama veya quick commands yada bunu değiştirebiliriz 1 kez basınca bende Bixby menüsü 2 kez basınca netflix açılıyo

Bixby Vision: Buda baya faydalı bi özellik farklı modları var istersen görsel üzerinden çeviri yapabilirsin veya qr kod okuma, görsel tarama beğendiğiniz bir ürünü bulabilmek için alış veriş seçeneği ekstra olarak erişilebilir seçenekler bulunmakta renk algılamada zorluk çekenler için ren algılayıcı görme engeli olanlar senaryo betimleme veya hızlı okuyucu seçeneklerde mevcut

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
böyle bir faydalı bir bilgi paylaştığınız için teşekürler bilmeyenler için faydalı olacağını düşünüyorum

View solution in context

Solution
Mercimeyk
Expert Level 3
Diğer
bir de Türkçe olsaydı tadından yenmezdi

View solution in context

Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Önemli değil

View solution in context

21 Comments
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
böyle bir faydalı bir bilgi paylaştığınız için teşekürler bilmeyenler için faydalı olacağını düşünüyorum
Mercimeyk
Expert Level 3
Diğer
aynen
FerhatakcA9
Expert Level 4
Diğer
rica ederim umarım herkesin işine yarar çünkü bazen forumda soranlar oluyo toplu bilgilendirme yapayım dedim
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Önemli değil
Solution
Mercimeyk
Expert Level 3
Diğer
bir de Türkçe olsaydı tadından yenmezdi
FerhatakcA9
Expert Level 4
Diğer
Aynn öyle bi o eksik zaten ama ben şuan ingilizce ile idare ediyorum umarım samsung en yakın zamanda türkçe Bixby voice desteği verir
Mercimeyk
Expert Level 3
Diğer
kullanıcılar Ingilizcesinin de geliştirilmesi gerektiğini söylüyorlar
FerhatakcA9
Expert Level 4
Diğer
tabi o da var çünkü her komutu algilamiyo
Mercimeyk
Expert Level 3
Diğer
aynen bazen web de arama yapıyor