cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

🪫⚠️ One UI 6.1 Pil Sorunu Başka Modellere de Sıçradı

(Topic created on: 3 weeks ago)
669 Views
Sisyphe
Expert Level 5
Options
Diğer

One UI 6.1 güncellemesinin ardından bazı modellerde oluşan pil sorunu şimdi Samsung'un katlanabilir telefonlarını etkilemeye başladı.

image

Samsung geçtiğimiz hafta, Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 için merakla beklenen One UI 6.1 güncellemesini yayınladı. Güncelleme, Samsung’un katlanabilir telefonlarına yapay zeka destekli birçok özellik getirdi. Ancak pil ömrünün kısalması gibi bazı sorunları da beraberinde getirmiş görünüyor. One UI 6.1 güncellemesiyle gelen pil sorunu nedir ne değildir göz atalım.

Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5, One UI 6.1 ile daha yüksek pil tüketimiyle karşı karşıya

Birden fazla Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 kullanıcısı, One UI 6.1 güncellemesini yükledikten sonra telefonlarının daha fazla pil tüketimi yaşamaya başladığını bildiriyor. Kullanıcılara göre katlanabilir telefonlar, güncelleme yayınlanmadan öncekine benzer pil kullanım süresini vermiyor. SamMobile sitesi, kendi kullandıkları Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 modellerinde de benzer şekilde aşırı pil tüketimi sorununun yaşandığını aktarıyor.

image

Samsung bu sorunu henüz resmi olarak doğrulamadı, ancak birçok kişi sosyal medya platformlarında ve Samsung Topluluk Forumu’nda bu konuda şikayette bulunmaya başladığı. Marka muhtemelen bu sorunu da kısa süre içerisinde gündemine alacak. Bu sorunu da diyoruz, zira One UI 6.1 sonrası Galaxy S23 serisinde oluşan parmak izi okuma sorunu resmi olarak doğrulandı ve bir sonraki güncellemede çözüme kavuşturulacak. Öte yandan Galaxy S23 kullanıcıları güncelleme sonrasında cihazlarının aşırı ısındığında da şikayetçi. Yine bu soruna yönelik de iyileştirmelerin sağlanması bekleniyor. 

One UI 6.1 güncellemesi Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 modellerine çok sayıda yapay zeka özelliği getirdi. Dileriz Samsung oluşan bu sorunları kısa süre içerisinde bir güncelleme ile çözer. 

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Tolgaa94
Active Level 6
Diğer
Mükemmel 😊👍

View solution in context

Solution
Koctv
Active Level 8
Diğer
Pil sorununu ya artık çözerler yada biz samsungu çözeriz

View solution in context

Solution
DENỊZ
Expert Level 5
Diğer
19 Comments
Diğer
Demek kı samsung guncelle konusunda hala başarısız ıyıkı 5.1 den cıkmadım
Sisyphe
Expert Level 5
Diğer
Bir gün çıkmak zorunda kalabilirsin ama 😊
0 Likes
Diğer
Yok cıkmam eğer zorlarsa satarım daha da samsung kullanmam
0 Likes
Sisyphe
Expert Level 5
Diğer
😊
0 Likes
Solution
Tolgaa94
Active Level 6
Diğer
Mükemmel 😊👍
Sisyphe
Expert Level 5
Diğer
😊😊
alii666
Active Level 3
Diğer
Galaxy s23 kullanıyorum parmak izi okuma sorunu hiç yaşamadım ama cihaz aşırı bir şekilde ısınıyor normal sosyal medya da gezerken bile bu sorunu hiç yaşayan yok mu ki konuda bildirimde bulunulmamış
0 Likes
dadas2545
Active Level 4
Diğer
A34 kullanıyofum bendede ısınıyor hadi diyelim brn oyun fln diye ısınıyor babamdada a34 var o arada sosyal medyaya giriyor onda bile sosyal medyada ısınıyor telefon 40 41 dereceelre çıkıyor
0 Likes
alii666
Active Level 3
Diğer
6.1 güncellemesinden sonra sorun oluştu benim cihazda, s23 yeni cihaz böyle bir sorun oluşması beni telefondan soğuttu