Original topic:

ביקורת - Galaxy z fold 3 - review

(Topic created on: 12-04-2021 08:23 PM)
184 Views
Noysand
Options
Galaxy Z
Galaxy Z fold 3
המכשיר המתקפל החדש של סמסונג, עלות גבוהה יחסית אבל עם ביצועים מרשימים.
לפני המכשיר הזה היו לי מכשירים מסדרת הנוט הנהדרת, האחרון היה ה10+ אז יהיו פה השוואות אליו.

קודם כל לדבר הכי בולט במכשיר, שהוא כמובן 
המסך הכפול:
מסך חיצוני בגודל של 6.2", שלדעתי עשו אותו בפרופורציות קצת מוזרות, הוא צר וגבוה והוא דורש הסתגלות.
במיוחד אחרי מסך רחב יותר שהיה לי בנוט 10+.
המקלדת צרה ולאנשים עם אצבעות גדולות זאת יכולה להיות קצת בעיה. לקח לי קצת זמן להתרגל, אבל אחרי התרגלות קצרה אני יכולה כבר להקליד עיוור כמו במכשיר הקודם.
המסך במצב הפתוח שלו מגיע לגודל מטורף של 7.6", גם הוא בפרופורציות לא רגילות.
אם היינו רגילים למסכי טאבלט מלבניים, המסך הזה קצת יותר לכיוון המרובע.
אני חושבת שאם הטלפון היה מעט יותר רחב הפרופורציות היו מסתדרות לי יותר טוב בעין.
מצד שני יכול להיות שזה כבר היה מקשה קצת על צורת האחיזה הדי נוחה של המכשיר כשהוא סגור.

Flex mode:
באופן כללי אני לא אוהבת שהמסך שלי מסתובב יחד עם סיבוב הטלפון, כך שהאופציה הזו אצלי תמיד נעולה. אם רוצים להפעיל את הפלקס מוד זה אומר שצריך גם לאפשר את סיבוב המסך.
יש מצבים שזה יכול לעזור כמו ממש ברגע זה בעודי מקלידה בפתקים כמו במחשב 🙂
רק שלאחר כמה דקות כבר היה לי יותר נוח לעבור למקלדת במצב הסגור של המכשיר, אבל זה עניין של הרגל.
בווצאפ למשל זה לא עובד טוב, משום מה כשעוברים לפלקס מוד ורוצים להקליד כל המסך העליון הופך לבן ולא ניתן לראות את השיחה בזמן ההקלדה.

image
אין לי עוד מכשיר לצלם איתו, אז דמיינו את זה על המכשיר כשהוא מקופל ב90° 😉

פיצול חלונות:
אחד הדברים האהובים עליי עוד ממכשירי הנוט.
בטוח יצא לכם להיות במצב שאתם צריכים לראות שני דברים במקביל, אז עם מסך מפוצל זה אפשרי ועוד אפשר להוסיף לו גם חלונות קופצים!
רק אתמול הייתי צריכה להיות באתר כלשהו ואז לחפש מידע כלשהו בגלריה ולהקליד אותו באתר, תוך שניה פתחתי את המסך למסך הגדול, פיצלתי אותו לשני חלונות והחיים שלי היו הרבה יותר קלים.

פיצול חלונות

מצלמה:
בתור צלמת שדי נטשה את ציוד הצילום המקצועי שלה בעקבות סמארטפונים מטורפים, המצלמה זה אחד הדברים שיותר חשובים לי במכשיר.
אין ספק שעם השנים המצלמות משתכללות וכל מצבי הצילום משתדרגים גם הם.
פורטרט, מצב לילה, וידאו, פרו.. רק שלצערי כמה מכשירים אחורה כבר שכחו את מצב המאקרו האהוב שהיה פעם ונעלם.
המצלמות של היום ללא מצב המאקרו יכולות לצלם מקרוב, אבל לא כמו עם מצב המאקרו שהיה אפשר להתקרב לאובייקט למרחק של כמה עשרות מילמטרים/סנטימטר-שניים. תחזירו לי את מצב המאקרו!
הצילום במסך הפתוח נהדר.
ניתן לצלם גם במצב של מסך שלם כמצלמה וגם במצב של מצלמה בצד אחד והתוצאות בצד השני, כך שאפשר לראות תוך כדי צילום את התמונות האחרונות שצולמו.
עוד מצב מגניב זה צילום סלפי/מוניטור עם המצלמה האחורית בעזרת המסך החיצוני.
זה אומר שאפשר לצלם במצלמות הראשיות של המכשיר ובו זמנית להשתמש במסך החיצוני כמוניטור שמראה מה המצלמה קולטת.
שימושי מאוד לסלפי כשרוצים להשתמש במצלמות החיצוניות, או לצילום עצמי מרחוק וכך אפשר לראות את הפריים בצורה מעולה ולא לנחש.
בכללי, המצלמה נהדרת ואיכותית ולשמחתי לא נופלת מהמצלמה של הנוט 10+ שאהבתי מאוד.

image
צילום במסך הגדול עם תצוגת גלריה

עוד כמה נקודות כלליות:
רמקולים - יש שני רמקולים במכשיר, אחד למעלה ואחד למטה.
הם מוציאים סאונד נהדר ואיכותי ואני אפילו לא מתאמצת לחבר את המכשיר לטלוויזיה או לרמקול כשאני שומעת מוזיקה.
ארקייד - אין כמו לשחק במסך גדול! האיכות המצוינת של המסך והסאונד יוצרים חווית משחק נהדרת וכיפית.
ציור ושרטוט - בתור לא ציירת שיחקתי קצת עם העט שמותאם לפולד ונהנתי למרוח צבעים להנאתי.
מרגישים את מיקום קיפול המסך אבל זה לגמרי סביר ולא משבש את משיכות המכחול או העיפרון.

image
אני לא טובה בציור כמו פעם, אז דמיינו פה ציור נוף משגע!
*דווקא אחלה משיכות מכחול ובלנד 😉

עט - העט שמותאם לפולד נוח אבל לא תומך בפקודות אוויריות (שזו סיבה גדולה שבגללה קניתי עט, רק לא ידעתי שהוא לא תומך)
אני שמה את העט אצלי בתיק כל הזמן, אבל אין ספק שזה לא כמו במכשירי הנוט שאפשר פשוט לשלוף את העט בכל מקום ובכל מצב. ברגע שישלבו את העט במכשיר עצמו (כבר ראיתי שמועות על זה) זה יהפוך את המכשיר לעוד יותר מכשיר על.
תאימות אפליקציות - רוב האפליקציות עובדות נהדר במסך החיצוני והפנימי אך לצערי יש גם כאלו שלא תומכות או משתבשות באחד המסכים.
למשל האינסטגרם, במסך החיצוני הוא עובד רגיל אבל במסך הפנימי הוא מכסה בערך ⅔ מהמסך.
יש משחקים ששמתי לב שבמסך החיצוני חותכים מהצדדים בגלל הפרופורציה הלא רגילה של המסך, או שבמסך הפנימי הם "מורחים" את המסך ומושכים את הפריים למעלה ולמטה כדי לכסות את כל המסך וזה מעוות את הכל.
חלק מהאפליקציות אצלי גם סירבו להבין שהטלפון שלי והגדרות האפליקציה נמצאות על dark mode והן קפצו מידי פעם למסך לבן ומסנוור. יציאה והפעלה מחדש של האפליקציה עוזרת ואני מאמינה שזה באג שיסתדר עם עדכונים של אפליקציות.

image
מסך פנימי מרוח
(יש אופציה שהמסך לא יהיה מלא ואז הפריים קטן יותר מהמסך)

image
מסך חיצוני לא מלא

מקשי צד - בנוט 10+ החליטו להעביר את כל המקשים לצד השמאלי של המכשיר, כך שלקח לי זמן להתרגל לחזור לצד הימני. אגב, אהבתי שזה היה בצד השמאלי כי ככה היה ממש נוח לעשות צילום מסך ביד אחת.
את טביעת האצבע העבירו למקש הפתיחה, שזה מוזר ולפעמים קצת מציק אם נוגעים בו בטעות כי הוא מתחיל לרטוט שטביעת האצבע לא נכונה.
מצד שני זה הפך את המקש לדינמי וכך אפשר להוריד ולהרים את חלון העדכונים ע"י גלילת האצבע למעלה ולמטה על הכפתור ללא כל לחיצה.
אני רק תוהה לעצמי אם הוא לא יכול לההרס ולהפסיק לקלוט טביעות אצבע בגלל שריטות או משהו בסגנון. מקווה שלא.
שקע טעינה - זה הכי מטומטם אבל בגלל ששקע הטעינה והרמקול התחתון נמצאים באותו מקום כמעט, אפשר בקלות להתבלבל אם לא מסתכלים ולנסות להכניס את המטען ברמקול.
צריך להתרגל לזה שהמגן יוצר שני חורים פוטנציאליים למטען🤦🏻‍♀️
סוללה - בגלל המסך הפנימי הגדול, הסוללה נגמרת יחסית מהר. תלוי כמובן באופן השימוש וכמה משתמשים בכל מסך.

לסיכום:
מכשיר מטורף, לא יתאים לכל אחד אבל מי שצריך טלפון שהוא גם מחשב קטן זה בדיוק בשבילו!
נוחות - ☆☆☆☆  4.8
פרקטיות - ☆☆☆☆☆ 5
איכות - ☆☆☆☆☆ 5
תמורה למחיר - ☆☆☆☆  4.5

קצת תמונות מהמצלמה של המכשיר:

image
חתול רחוב על חלון יפיפה

image
החתול הפרטי שלי

image
הלוואי שהיה מאקרו אמיתי במכשיר.

image
חתול רחוב

image
גם צילום אוכל כמובן 🙃

image
צילום במצב פרו
מהירות תריס 1/10

30 Comments
חן_
Active Level 5
Galaxy Z

סקירה ממש יפה! הייתי מתה למכשיר כזה

אבל לשלם 6 אלף או 6 ומשהו אלף שקל

על מכשיר שאין לו את המצלמה הכי טובה של סמסונג, זה דיי מבאס.

אני מאוד מחכה שיהיה מתקפל עם מצלמה לפחות זהה לאס 21 אולטרה

ושהמסך החיצוני יהיה רחב יותר, והמחיר ירד לאזור ה4800 4700 ואז בכיף עוברת לכזה.

Galaxy Z
תודה רבה!
כן זה מכשיר מאוד יקר
בקשר למצלמה, לאחי יש את האס 21 אולטרה והמצלמה שלו מטורפת! של הזד גם טובה מאוד אגב, בינתיים לא נתקלתי בקשיים איתה חוץ ממאקרו שאין.
אבל מניסיון שלי, באף מכשיר לא יוצאות תמונות מושלמות ותמיד צריך טיפה לערוך כדי להקפיץ את נראות התמונה.
גם במצלמה מקצועית יוצא חומר גלם שצריך ללטש.
בכל התמונות שלי אני משחקת קצת עם קונטרסט, חידוד והבהרת אזורים חשוכים.
לצערי אני לא חושבת שיורידו את המחיר של הסדרה הזו מתחת ל6 אלף כי יש לו שני מסכים איכותיים ופטנט מטורף.
MonSamsung
Expert Level 5
Galaxy Z
איזו סקירה מצויינת!! נהנתי לקרוא, באמת דיברת על כמה תהיות שעלו לי בראש. מעולה!
הציור מקסים והתמונות נהדרות כלכך!
תודה רבה על ההשקעה ועל הכתיבה!
Galaxy Z
תודה רבה!
אני תמיד משתדלת לכתוב הכי ניטרלי, גם טוב וגם רע או דברים לשיפור 🙂
MonSamsung
Expert Level 5
Galaxy Z
בדיוק כמו שאנחנו אוהבים פה 😄
נחום
Expert Level 5
Galaxy Z
סקירה ברורה וכנה נוי. לשון ברורה שאינה משתמעת לשני פנים.
והתמונות... משגעות
Galaxy Z
תודה רבה! 🙂
Nivnaor32
Expert Level 5
Galaxy Z
סקירה מעולה ומשקפת את דעתך האישית!
בהצלחה!!
Galaxy Z
תודה!! 🙂