Original topic:

[סקירה] היצירה של סמסונג: Galaxy S24 Ultra

(Topic created on: 07-07-2024 08:24 AM)
853 Views
LordLiron
Options
Galaxy S
image

כחלק מתכניות השגרירים הנפלאה של סמסונג, קיבלתי לידיי את ה-Galaxy S24 Ultra בצבע הצהוב. 
מרגע השמועות על הצבעים של המכשיר, ידעתי שזה הצבע שאני צריך לבחור. הצבעים האחרים נתנו לו פייט רציני, בעיקר האפור המהמם, אבל בסופו של דבר מרגיש שעשיתי את הבחירה הנכונה. 

image
S24 Ultra צהוב

image

את הסקירה שלי חילקתי לכמה נושאים עיקריים שאני רוצה להתייחס אליהם, ובסופה גם כמה נושאים כלליים. 

image

הבחירה של סמסונג להוסיף AI לגלקסי היא בחירה אמיצה וגם רלוונטית לעידן של היום שבו AI הוא כלי משמעותי ושימושי בחיינו בכל אספקט. כמעט כל אחד מאיתנו צורך זמן איכות עם בינה מלאכותית בצורה כזו או אחרת, בין אם במודע ובין אם לא, ולהנגיש את הטכנולוגיה אל ידם של כל אחד ואחת מאיתנו ללא מאמץ, זה חדשני. והנה, שוב סמסונג מוכיחה שהיא מובילה חדשנות בתחום המובייל, ואילו לא רק. 

תכונות ה-AI שסמסונג בחרה לשלב במכשיר הן אותן תכונות שיכולות באמת לסייע לנו ביום יום ובשימוש שוטף. לא פעם נהוג לומר על תכונות חדשות שהן גימיק, ויש עדיין שיעידו שכך הם חושבים, אך גימיק נמדד במידת השימוש בו ואני יכול להגיד בפה מלא שלא מדובר על גימיק בכלל, לפחות בתכונות שרלוונטיות לארץ. הגישה המהירה לתכונות AI שנמצאות כבר במכשיר פשוט מאפשרות נוחות יוצאת דופן, מה שגורם לנו להשתמש בזה יותר.

בין תכונות ה-AI השימושיות שלי:
  • Circle To Search - מסייע לי בחיפוש קל של הכל וגם תרגום והעתקה של טקסט. 
  • וידאו בהילוך איטי בלחיצת כפתור - מאפשר יצירתיות גדולה בכל סרטון. 
  • עריכת תמונות - הסרה של אובייקטים והשלמה של תמונות. 
  • סיכום כתבות ומאמרים (גם בעברית) - מסייע הרבה לחסוך זמן ולהבין במהירות מה העיקר. 
  • אפליקציית Enhance-X שגם עובדת עם AI כדי לבצע שלל פעולות לתמונות וסרטונים. 
  • טפטים עם AI - התאמה אישית זורמת בדמי, התכונה הזו פשוט נהדרת כדי לגוון בטפטים. 

*לא כל תכונות ה-AI תומכות בעברית. 

image

תנסו להיראות מופתעים, אבל אני יודע בדיוק מה אתם מחפשים במכשיר הסמארטפון שלכם!
הרי כולנו מחפשים שילוב טוב בין ביצועים לחיי סוללה מעולים, ודגם האולטרה פשוט נותן מענה לזה. אפרט יותר בהמשך על הסוללה, אך יכול לומר שביצועים לא חסרים ל-S24 Ultra, אבל הוא גם יודע להתחשב בחיי הסוללה.

ביצועי משחק במכשיר הזה הם מופלאים! ראשית, המכשיר נשאר יחסית קריר, וגם כשמתחמם, הוא לא מתחמם כמו שאר הדגמים שהיו לי (בקיץ מעט יותר). יש פה שיפור גדול לטובה תודות למערכת קירור גדולה יותר. אם משלבים בזה גם תכונות נהדרות שסמסונג מוסיפה, כמו השהיית USB PD (מדריך)אז מרגישים את זה אפילו יותר וגם שומרים על חיי סוללה לטווח הארוך.

וכן, כמעט כל מכשיר דגל מהשנים האחרונות יכול להריץ את כל המשחקים שקיימים ברמה גבוהה, אבל ב-S24 Ultra זו פשוט חוויה טובה יותר: שילוב של ביצועים נהדרים, מסך גדול ורחב, תמיכה ב-RT, אחיזה נוחה של המכשיר ועוד. 

image

איכות הבנייה של סמסונג תמיד הייתה מצוינת, והיא ממשיכה את המסורת גם בדגם הזה עם גימור טיטניום שמעניק הרגשה יוקרתית ונוחה ביד.
על אף שטיטניום קל יותר מאלומיניום, המכשיר לא איבד הרבה ממשקלו, כך שצריך לקחת את זה בחשבון אם מגיעים ממכשירים דוגמת הפלוס או הדגם הרגיל, אך אם עשיתם שימוש בעבר בדגם האולטרה, אתם לא תרגישו בהבדל לרעה. מסיבה לא ברורה, המכשיר הזה מרגיש קל יותר מקודמו על אף שבפועל זה לא המצב.

המסגרת הריבועית של האולטרה מעניקה לו יתרונות, כמו לדוגמה שטח מסך גדול יותר ואף יוקרתיות לטעמי האישי. צורתו גם גורמת לו להיות בולט ולמשוך את עיניהם של אחרים שמתעניינים בו.

image

מכשירי סמסונג ידועים ככאלה עם המסך הכי טוב בשוק, אבל פה מדובר על מסך שמתעלה גם על הדגמים הקודמים. נתחיל מזה שהמסך מגיע ל-2600 ניטס, מה שמאפשר לנו צפייה נוחה מאוד בשמש ישירה ובוהקת, בין הדברים הכי שימושיים בארץ ישראל. נמשיך עם תכונה נהדרת בה המסך מפחית ב-75% את ההשתקפויות של הסביבה, זה פשוט מדהים כמה שזה משפר ומקל בשימוש היום יומי במכשיר.

בין היתר, דגם האולטרה מגיע עם מסך שטוח בצדדים, מה שמאפשר לו להיות גם סימטרי מבחינת השוליים, ובתור מישהו שאהב מאוד את המסך הגולש לצדדים, אני חייב לציין שבמקרים מסוימים זה מאוד פרקטי, לדוגמה בשימוש עם העט.

על אף שבפועל לא קיים שינוי לטובה ביחס המסך לגוף המכשיר, מצלמת הסלפי יותר קטנה כעת, מה שאף פחות מפריע מאי פעם. 

המכשיר עצמו רחב יותר, כך שהמסך שלו גם רחב יותר ולדעתי היחס הזה עדיף על פני קודמיו. ולבסוף, הגימור החדש של המסך גם מונע שריטות באופן משמעותי מאשר בדגם הקודם, ה-S23 Ultra. 

image

המכשיר גם השנה כולל בגופו סוללה בקיבולת 5,000 mAh, והיא עושה עבודה טובה מאוד בשימוש יום יומי. אין בכלל ספק שהמכשיר ייתן לכם שימוש של יום שלם. 

בנוסף, עדכון One UI 6.1 מוסיף לנו אופציות נהדרות לשמירה על חיי הסוללה לטווח הארוך, למשל מצב דינמי בהגנה על סוללה, וגם אפשרות להגביל את הטעינה ל-80%, מה שמקדש את המטרה של לשמור על חיי הסוללה. (אך אל דאגה, תוכלו גם לשנות את זה ע"פ המדריך שלי).
בנוסף, אני אישית משתמש בפרופיל ביצועים שנקרא קל כדי לסחוט מהסוללה קצת יותר, ובפועל אין פגיעה בביצועים. 

image

הצילום במכשיר הוא חוויה מוכרת, אך משופרת. מקבלים תוצאות נפלאות בתנאים מגוונים וכן גם בתנאי תאורה קשים ברוב המקרים. כן ראוי לציין שהצבעים משתנים בין עדשה לעדשה, לא משהו שלא מוכר מדגמים קודמים.

השנה סמסונג החליטו לשים בצד את עדשת ה-10x ובחרו לשלב במערך המצלמות עדשה חדשה, הלוא היא 5x. על פניו זה נשמע כמו שנמוך, אך בפועל השימוש ב-5x הוא גדול יותר וטבעי יותר. מצאתי את העדשה החדשה שימושית יותר ברוב המקרים לעומת ה-10x ואני יכול לומר בפה מלא כי הבחירה של סמסונג הייתה הגיונית וטובה. העדשה הזו תומכת ב-50 מגה פיקסל, כך שגם זום דיגיטלי ל-10x לא גרוע איתה, אך עדיין לא מגיע לרמה של העדשה הייעודית, וכאן לדעתי טעון שיפור. 

הצילום במכשיר הוא חוויה מתקנת מזה שנים, חל פה שיפור מאוד גדול של 30% בנושא של shutter lag, שזה בעצם שיהוי מסוים בין הלחיצה על כפתור הצילום לבין הצילום עצמו. מורגש מאוד שהמצלמה נותנת ביצועים טובים יותר בעניין הזה, ואם נשלב בזה גם אופציות שקיימות ב-Camera Assistant כמו 'תריס הקשה מהירה', נקבל אפילו מהירות צילום גבוהה יותר. 

image

image

עדכון One UI 6.1 היה בין העדכונים הגדולים שסמסונג ייצרה בשנים האחרונות. מלבד תכונות ה-AI הנהדרות, היו גם הרבה תכונות אחרות שנכנסו לעדכון זה. יהיה קשה לפרט על כולן, אך כן רוצה לציין כמה תכונות טובות מהן: 
  • טפט ע"פ מזג האוויר - אמנם מדובר בבטא, אך עובד בצורה טובה. אם נעזוב לרגע את זה שבארץ שמשי ברוב ימי השנה, התכונה הזו מאוד כיפית. 
  • טפט ב-AOD: בתור אחד שאוהב התאמה אישית, השילוב של טפט ב-AOD מוסיף עוד אספקט מגניב, ובשילוב עם Wonderland דרך Good Lock, זה אפילו מגניב יותר. 
  • Mic Mode - מאפשר לתת פוקוס למיקרופון בעת שיחה ולסנן רעשי רקע, כך שהצד השני יוכל לשמוע אותנו יותר טוב. 
  • אפליקציית Find - פירטתי עליה בפוסט נפרד, אך בקצרה: אפליקציה ייעודית נוחה לאיתור מכשירים ושיתוף מיקום. 
  • תמיכה ב-Drag & Drop בשלל תחומים במערכת. 
  • ווידג'טים בסיסיים אך מועילים במסך הנעילה. (ניתן להוסיף ווידג'טים מלאים עם LockStar)
  • Super HDR - טווח דינמי אף רחב יותר של צבעים שנתמך בגלריה וגם ברשתות חברתיות מסוימות (אינסטגרם לדוגמה).
image

מלבד כל הטוב הזה שציינתי עד כה, יש כמובן עוד: 
  • תמיכה בעדכוני תוכנה למשך 7 שנים - כולל עדכוני מערכת ההפעלה אנדרואיד ועדכוני אבטחה. 
  • קישוריות - תמיכה ב-Wi-Fi 7 וגם שימוש בשני קווי eSIM במקביל. 
  • Flipsuit - כעת נתמך גם ב-S24! תוכלו להתרשם בלחיצה כאן
  • העט מעט בולט יותר מהמסגרת, מה שמאפשר חילוץ קל יותר. 
ולסיכום, ניסיתי מאוד לקצר את הסקירה שלי, אך בסופו של דבר היא עדיין יצאה יחסית ארוכה כי יש המון מה להגיד על המכשיר הזה.יש לנו פה מכשיר דגל מהשורה הראשונה שמוחץ את כל המתחרים

ספרו לי מה גרם לכם להתאהב במכשיר!😊 

35 Comments
Tatyana
Expert Level 1
Galaxy S
יופי של סיכום... כיף היה לקרוא
מסכימה עם כל מילה
Galaxy S
תודה רבה, שמח שאהבת 😊
NadavILR
Expert Level 1
Galaxy S