Original topic:

גלקסי Z Flip/Fold 5 - קצת על חידושי מערך הצילום

(Topic created on: 08-07-2023 07:11 AM)
328 Views
Digitai
Options
Galaxy Z
מערך הצילום של ה-Galaxy Z Fold 5 ו-Galaxy Z Flip 5 שאך הושקו, נותר כמעט ללא הבדל מדגמי 2022. TM Roh סיפר לנו ב-Galaxy Unpacked על האסטרטגיה החדשה של סמסונג להתמקד בתוכנה ובאופטימיזציה של Ai בצילום. ואכן המתקפלים החדשים של סדרה 5 מתהדרים במספר שיפורים בתכונות המצלמה והתוכנה שלהם. להלן תקציר וסיכום מהיר אודות השינויים:

20230726_214927.jpg

שיפורי תמונה בסיסיים
סמסונג שיפרה את איכות התמונה הבסיסית באמצעות עיבוד תמונה ואלגוריתמי תוכנה טובים יותר כמו למשל לגווני עור טבעיים ומפורטים.
מנוע ה-AI Object Aware Engine עושה הבחנה טובה יותר של אלמנטים בודדים כמו שיער, עיניים וגווני עור בתמונות סלפי, מה שיוצר הפרדה טובה בתמונות של אנשים, בע"ח, חפצים וכד'.
זום דיגיטלי - יכולת הזום מבוססת הבינה המלאכותית שופרה, ומפחיתה את הירידה באיכות התמונה כשמשתמשים בזום דיגיטלי. משיחה שהייתה לנו עם אחד ממפתחי המצלמה, הזום הדיגיטלי ה X2 וה X4 למשל, יהיו יותר איכותיים מאשר לצלם ב X1 ואז לחתוך. (פרטים טכניים - אולי בפוסט המשך)

20230727_100453.jpg 20230727_100459.jpg

[זום X1 אופטי וזום X2 דיגיטלי. שיפורים בתחום התוכנה, המבוססים על AI ועל Multiframimg]

צילום לילה - צילום הלילה "Nightography" שופר עם ביצועי CPU ו-NPU (מעבד ובינה מלאכותית בהתאמה) משופרים וכתוצאה מכך מתקבלות תמונות עם פחות רעש ובעלות בהירות משופרת בתנאי תאורה חלשה. הודות לכך מכשירי סדרה 5 מצלמים מהר יותר מהדגם הקודם ומעבדים תמונות מהר יותר.

צילום לילה שהכהיתי מעטצילום לילה שהכהיתי מעט
[צילום לילה שהכהיתי מעט]

מצב דיוקן

מצב הדיוקן הטבעי שוכלל כדי לספק מפות עומק מדויקות יותר (ניתוח האובייקט המצולם והרקע) באמצעות מידע על הבדלי פאזה המתקבל מחיישן הפיקסל הכפול. מודל AI ממנף מידע זה לחיזוי מרחק מדויק יותר, וכתוצאה מכך אפקט טשטוש טבעי יותר במצב דיוק והדבר בא לידי ביטוי גם בדיוקן סלפי, שם יש מידע ממצלמה 1 ולא 2 המצלמות של ה FlexCam. 

סריקת מסמכים נהנית מעיבוד טשטוש טוב יותר ופונקציית מחק אובייקטים. באפליקציית הגלריה, משתמשים יכולים כעת להעתיק ולהדביק אפקטי עריכה בין תמונות, ותכונת "שיפור התמונה" (Remaster Photo) מהירה יותר מאשר בטלפונים קודמים מסדרת Galaxy S23 למשל. עדכונים אלה משקפים את ההתמקדות של סמסונג באופטימיזציה של תוכנה ו-AI כדי לשפר את חווית הצילום הנייד.

20230726_231530s.jpeg

סריקת המסמכים המובנית, קיבלה שיפורים עם עיבוד הסרת טשטוש טוב יותר והוספת פונקציית 'מחק אובייקטים', המאפשרת למשתמשים להסיר אובייקטים מסיחים,כמו אצבעות מתמונות מסמכים, מה שלא מצריך את שמירת הסריקה, פתיחת התמונה הסרוקה בעורך המובנה, מחיקה ושמירה.

מצבי Pro ו-Pro Video שלZ Fold 5 מציעים מגוון רחב של פרמטרים למשתמשים מתקדמים. פריסת ממשק המשתמש עודכנה לגישה קלה יותר לבקרות ISO, מהירות תריס ו-EV, ומשתמשים יכולים כעת לבחור מספר תמונות בו-זמנית לשיתוף ומחיקה במסך תצוגת לכידת המצלמה.
המצלמה מתחת לתצוגה (UDC) משתמשת בטכנולוגיית קומפוזיציה מרובת מסגרות (Multi-Frame) ב HDR ותיקון רזולוציה מבוסס AI כדי לשפר את איכות התמונה.
20230726_213030s.jpg

וקצת על אפליקציית הגלריה...

תוספת שחיכיתי לה כבר לא מעט זמן, הגיעה אל אפליקציית הגלריה, הכוללת כעת אפשרות העתק-הדבק של עריכות, אפקטים שונים ופילטרים, מתמונה אחת לאחרת. התכונה תומכת במספר תמונות בו-זמנית ואפילו באלבומים שלמים!
היתרון האדיר מבחינתי, הוא בכך שניתן לבצע עריכות זהות על תמונות שצולמו באותו הטיול, לוקיישן, מאורע, דבר שנותן למראה הכולל של האלבום/סשן הספציפי מראה אחיד 

שיפור מבורך נוסף הינו אופטימיזציית תכונת ה Remaster Photo (באפליקציית הגלריה) שעברה אופטימיזציה לעיבוד מהיר יותר, ומציעה שיפור מהירות של 30-50% בהשוואה לסדרת Galaxy S23.

עדכונים אלו בתוכנת המצלמה ובחבילת הבינה המלאכותית, משקפים את המסירות וההשקעה של סמסונג בשיפור חווית הצילום והווידאו במכשירים המתקפלים (ובכלל) עבור משתמשי ה-Galaxy Z Fold 5 ו-Galaxy Z Flip 5.

20230726_213441.jpg

23 Comments
orielhaim
Active Level 8
Galaxy Z
נשמע פנטסטי! תודה על המידע😊
Shlomo_d
Expert Level 2
Galaxy Z
סיקור מאוד מעמיק!
Galaxy Z
ואתה מאמין לי שצימצמתי בחצי? 🤣