Original topic:

גלקסי S22 אולטרה- ראם וביצועים

(Topic created on: 08-19-2022 03:10 PM)
256 Views
Midoriya_Izuku
Active Level 1
Options
Galaxy S
שלום לכולם, 

ברצוני לשתף אותכם במספר ממצאים מדאיגים, אשמח לתגובות בעניין וגם לשאלות שבהמשך. 

ברשותי גלקסי S22 אולטרה (S908E מעבד סנפדרגון, 12GB ראם, 256GB אחסון), כחמישה חודשים, ולאחר בדיקת חומרת הסמארטפון נמצא כי באמתחתו יש רק 10 ראם "זיכרון עבודה" ולא 12 כפי שהיצרן מצהיר, לכאורה. בדיקה זו נעשתה באמצעות מספר אפליקציות שונות כדוגמת: "CPU-X", ""CPU-Z", "Geekbench ועוד (מצורפת תמונה מטה).

image

בנוסף לזה, ביצועי המכשיר הנ"ל, בהתאם לבדיקת Geekbench-5 שערכתי ומספר רב של פעמים, הינם נמוכים ביחס לדגמי הגלקסי S21 אולטרה 5G והגלקסי +S20. עם זאת, בהתאם לפעילות שלי עם הסמארטפון לא הבחנתי בבעיה, אם-כי, זה די-מטריד.

כאמור, בבדיקת ביצועי הסמארטפון ע"י ‏Geekbench‏ נמצא כי ישנה ירידה בביצועים. בתאריך 27.02.2022 הציון שקיבל הסמארטפון שלי היה: 1241 ליחידה בודדת ו-3558 למרובה ליבות וכעבור כ-5 חודשים, בתאריך 18.08.2022, הסמארטפון קיבל ציון של 1088 ליחידה בודדת ו-3125 למרובה ליבות. 

image

כמו-כן, מהנתונים עולה כי ישנה ירידה של כ-12% בביצועים של היחידה הבודדת וירידה של כ-12% בביצועים של המרובה ליבות. זאת כאשר הציון הכללי שהסמארטפון קיבל היה 4736 נקודות (בתאריך 18.08.2022) הנמוך מהגלקסי S21 אולטרה שקיבל ציון כללי של 6990 נקודות, המהווה פער של כ-32%. 

image

הערה: הבדיקות נעשו לאחר סגירת כל התהליכים ברקע ולאחר כ-20 דק' מהפעלת הסמארטפון מחדש.

השאלה היא, האם הירידה החדה בביצועי הסמארטפון בתוך כ-5 חודשים מלמדת על בעיה כלשהי שצריך להתייחס אליה, האם הסמארטפון פגום? 

שאלה נוספת: בצעתי מספר בדיקות נוספות לאורך הזמן (כ-20) ויצאו לי מספר תוצאות שונות בטווחים של בין 744-1237 נקודות ליחידה בודדת ובמרובה ליבות יצאו תוצאות בטווחים של בין 2424-3381 נקודות ולרוב יצא מספר של כ-3000 נקודות. האם זה הגיוני ותקין שיוצאות תוצאות שונות ומה זה אומר על מצב הסמארטפון? 
7 Comments
Roei1
Active Level 6
Galaxy S
ברגע שאתה עושה בדיקה אחרי בדיקה אחרי בדיקה זה יורד.. כי הטלפון חם
תניח אותו בצד ותעשה בדיקה שהוא יחסית קר.

בנוסף האם התעסקת עם פקודות ADB לשינוי דברים?
Galaxy S
תודה על התגובה...

על שאלת מס' הבדיקות, לא עשיתי בדיקות רצופות באותו פרק זמן, כי-אם, לאחר שהטלפון התקרר ולרוב ביום למחרת או כמה ימים לאחר-מכן.

ולגבי שאלת הפקודות, לא התעסקתי בפקודות ואין לי אפילו מושג מה זה ADB.

הטלפון בהגדרות הפנימיות ובפקודות נמצא כפי שהוגדר ע"י היצרן. כמו-כן, לא "נגעתי" בהגדרות של ההפליקציות ה"Game" הממטבות את ביצועי המכשיר הן באופן ישיר והן באופן עקיף ע"י צד שלישי. וגם, אני דואג לעדכן את המכשיר בזמן. בטלפון מותקנות רק אפליקציות מוכרות וידועות כבטוחות.

ובכלל השימוש שלי בטלפון הוא בסיסי פרודוקטיבי ליום יום ולא תוכנתי או למשחקים.
Kfeer
Expert Level 4
Galaxy S
קודם כל ברוכים המצטרפים לקהילה שלנו 😀
אני מניח שאתה מדבר על גירסת ה256/12
בכל מקרה קצת פחות משני ג"ב שמורים למערכת עליה מותקנת מערכת ההפעלה(כמו ביוס במחשב) בין היתר שישאר מקום לניטור טמפ המכשיר למקרה שיצטרך לכבות ולreboot מהיר יותר
Galaxy S
תודה!

מצאתי בהגדרות רשומה שיש 12GB ראם ומתוכם שמורים כ-2GB.

מעניין למה ביצועי הטלפון נמוכים?

בהתחלה חשבתי שאולי זה קשור לראם... מוזר שביצועי הטלפון נמוכים ומציגים ירידה משמעותית בתוך פרק זמן קצר.Screenshot_20220819-225719_Device care_5543_1660939077.jpg
Kfeer
Expert Level 4
Galaxy S
בכל מקרה אם תסתכל בהגדרות מפתחים בתוך הגדרות המכשיר תראה שהנפח הכולל שאנדרואיד רואה הוא ±11Screenshot_20220819-204056_Settings_45326_1660930856.jpg
MonsiuerLeon
Expert Level 1
Galaxy S
ביצועי המכשיר יורדים מפני שכאשר בדקת שהוא היה חדש הוא היה ריק, .
"בתולי".
ברגע שאתה מתקין אפליקציות אז ישנו עומס, תהליכים ברקע וכו'
דברים שמורידים מהביצועים.
Galaxy S
תודה! 😁